Povtorno aktivna izmama na oglasi

  • Креатор на темата veiv
  • Време на започнување
Член од
9 мај 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo,bidekji tuka najdov informacii za izmamnicki oglas kade sto baraat uplata na slednava ziro smetka euro standard banka 370000000905523 za da mi dadat rabota od doma pakuvanje dolen ves ja sopeluvam informacijata oglasot e aktiven na pazar 3 pazete.A realno nikogas ne sum veruvala vo vakvi oglasi ali rekov da probam ama koga mi pobaraa pari ne mi se davaa tuku taka.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Па стави го и огласот
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MSE
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Редно време е секој еден да сфати дека во ниедна легална и нормална компанија не се плаќа ништо при вработување.
 
L

Löwe

Гостин
Јас не разбирам како нема некој кој што ги проверува огласите пред да се објават. Вакви огласи НЕ СМЕАТ да бидат објавени.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.940
Нема везе, не се заебавајте БАШ Е ДОБАР ОГЛАСОТ.
 
S

staycalm

Гостин
Па пријави го огласот и ќе го тргнат, џабе пишуваш на форумов коа огласот стои.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
637
Поени од реакции
367
не за џабе куртон држава не викаат, кој сака нека се лути ама и мнозинството од народот е таков, како се вели каков народ таква држава
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Па пријави го огласот и ќе го тргнат, џабе пишуваш на форумов коа огласот стои.
Мисли си. Они викаат пријавете во полиција ако има нешто :)

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MSE

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.596
не за џабе куртон држава не викаат, кој сака нека се лути ама и мнозинството од народот е таков, како се вели каков народ таква држава
Дека сме куртон сме, али какви пирамидални измами има по западниот свет ние сме мали деца во споредба со нив.
 

MSE

Член од
13 мај 2017
Мислења
261
Поени од реакции
332
Дека сме куртон сме, али какви пирамидални измами има по западниот свет ние сме мали деца во споредба со нив.
Па не баш, по "западниот свет", измами како ONECOIN се забранети, промотивни настани, промотери уапсени, а кај нас ете на друга тема на форумов уште има пишал ееe кога ќе излезе на берза на есен со цена 1 долар (на профилот има веројатно "милијарда" такви фиктивни onecoini и на есен ќе има милијарда долари :D исто и милион други со такви профили значи од есен светот ќе добие 1 милион нови милијардери во долари :pos:



Бугарка, со изглед на кафанска певаљка, ти збори за блокчеин, и даваш 5000 евра пошо ќе купиш "пакет" кој ќе ти донесе "5 милијарди коини" кои на сајтот вредат фиктивно 1 долар што значи од есен ќе имаш 5 милијарди долари ! ГЕНИЈАЛНО :roker:

ШТО МОЖЕ ДА ТРГНЕ НАОПАКУ?!?:eek:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom