Porn movies

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
8.325
Поени од реакции
9.409
Го прочитав делот околу срамот, ми падна во очи....па порнографскава индустрија профитира баш од тоа. :D
Погледни во општества каде срамот нема некоја функција, никој нема проблем гол да се шета и никој нема потреба да дрка на некој/некоја гол/гола што ја видел. Што има јас да се замарам со некого, а и што има некој да се замара со мене.....се додека не малтретирам некого или нешто бетер.
Срамот е една од овие конструкти

Е сега што има врска ова со порн мувис....
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
11.985
Поени од реакции
16.107
Хехе, добро е да пишува „Бољи живот“. Сега ми текнува, во средно имаше еден другар режано ЦД-а со порничи (немавме тогаш уште интернет по дома). Еднаш му викам „Брат дај нешто од колекцијата“. Овој ми дава ЦД а на него со маркер напишано „Ернесто Че Гевара“. Го гледам чудно и му викам „Друже ти да не си некоја грешка?“. Се смее и ми вика „Абе за камуфлажа е тоа, бркај работа“... :pos:
o_O
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
447
Поени од реакции
1.053
516b015e306b2e5722c5bb2bca4541ff.jpg
Brigitte Lahaie.
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
8.218
Поени од реакции
13.040
Што има јас да се замарам со некого, а и што има некој да се замара со мене.....се додека не малтретирам некого или нешто бетер.
Pa, maltretiras.
Mnogu od porno dzvezdite se doneseni vo taa industrija od ocaj, ili prisilno, i skoro site zalat za toj del od nivniot zivot.
Zboruvam za zenite, nivnata reputacija e maksimalno unistena i ne mozat da prodolzat so niedna druga kariera poradi toa.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.733
Поени од реакции
4.368
Pa, maltretiras.
Mnogu od porno dzvezdite se doneseni vo taa industrija od ocaj, ili prisilno, i skoro site zalat za toj del od nivniot zivot.
Zboruvam za zenite, nivnata reputacija e maksimalno unistena i ne mozat da prodolzat so niedna druga kariera poradi toa.
Женскиот дел од порнографската индустрија е доста бројна и шаренолика популација, како и се друго во тој голем бизнис. Од измамени и очајни девојки и жени со (пот)просечен изглед кои се товарни животни за бедни пари, до елитни проститутки кои се своевидни светски „ѕвезди“, вклучувајќи ги сите преодни варијанти меѓу двеве крајности. А меѓу крајностите има речиси се', за сечиј невкус, вкус и џеб. Има девојки за кои е очигледно дека само некаква околност, психолошки проблем или помал IQ или начин на живот ги спречиле да бидат нешто друго (некои се доста убави и малку фалело да завршат како модели или непорно глумици, некои имале проблематично минато, други имаат се' освен памет, а трети едноставно обожаваат да се пердашат со кого ќе стигнат, па зошто и да не заработат со тоа. А да, некои можат да се пофалат и со натпросечна интелигенција и разно разни дипломи.

Освен тоа, во државите каде што „цвета“ индустријава, јавноста не е толку склона кон осудување или отфрлање, па имаш и порничарки кои со помал или поголем успех се присутни во Холивуд, во политиката (еден ептен бајат пример, Чичолина) итн. Има и доста лицемерие. Кога краткиот работен стаж на одредена женска ќе заврши, дел од нив наеднаш се претвораат во недолжни маченици, кои се борат против порнографијата преку разни групи и невладини организации, а за нивните порно згоди и незгоди можеш да прочиташ во мемоарите, ако ги купиш. Постојат и други крајности, кога „ѕвездите“ со изминат рок ги протнуваат и сопствените ќерки во бизнисот. Секако дека има многу трагични приказни, но ги има и во вообичаената филмска индустрија, во музиката, воопшто во естрадата. Дрога, насилство, самоубиства, убиства, алкохол и што се' не.

Дека се дел од некој друг (полу)свет, се. Дека на некој начин се остракирани - и тоа е точно. Дека поголемиот број од нив се злоупотребени - така е. Но тука за некои од нив има многу пари и слава (каква и да е таа), и многу девојчиња и жени сакаат да си ја пробаат среќата. На крајот на краиштата, не можат сите да имаат богати и славни предци како Парис Хилтон или Ким Кардашијан. Некој мора да почне и од дното, а во порнографијата тоа е релативна категорија, иако општо земено се работи за професија каде што жените се повеќе платени од мажите. Освен ако мажите не почнат да прават педерски работи и да ги снимаат.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.943
Поени од реакции
20.290
На крајот на краиштата, не можат сите да имаат богати и славни предци како Парис Хилтон или Ким Кардашијан.
Добро е што овие доаѓаат од богати предци па немаше потреба да снимаат порки.
Oh wait.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
8.325
Поени од реакции
9.409
Pa, maltretiras.
Mnogu od porno dzvezdite se doneseni vo taa industrija od ocaj, ili prisilno, i skoro site zalat za toj del od nivniot zivot.
Zboruvam za zenite, nivnata reputacija e maksimalno unistena i ne mozat da prodolzat so niedna druga kariera poradi toa.
Имав среќа еднаш да разговарам со еден бивши затвореник....во тоа време веќе просјак. Трезен на мравка не газеше, а пијан исто на мравка не газеше ама на неговите дома..... незгодно ми е да кажам од што е гадно што се им правел.....како и да е, завршил во апсаана затоа што татко му го убил. Е сега, тој профил на човек зборуваше за моментот пред да отиде да проси на семафори....за тој момент, колку се осеќал неубаво и непријатно како никогаш во животот. Нема него да го анализираме, за тоа како на блиски покажувал сила а виткал опашка надвор од неговиот двор...како и да е.
Поентата ми е следна...дека срамот функционирал како бариера на човек кој што се иживувал врз мајка му и татко му, кај што го убил татко му.....лежел затвор и што се не му се десило....претпоставувате што може да му се случи во затвор, нели...
Од друга страна сум приметил едни роми...живеат во едни бараки, они не се срамат да просат.....ама се срамат да крадат и сл. ...повеќето од нив. Да не одам во нивна анализа, не ми е тоа цел на муабетов.
Како срамот функционира....он е како програма...целта не му е за твое добро, туку за колективно добро.
Не треба да ги кондиционираме сопствените деца за општо добро на сметка на нивно....тоа ми беше муабетот. Човекот има доволно ум да пресмета математички(во стилот на Спок) ако снима порничи кој ќе биде ауткомот, не му треба срам. Луѓе што можат да се справат(се добро воспитани) со тој феномен се најуспешните луѓе во било која професија.
Само колку луѓе дневно си одземаат животи заради тоа...не разбирајки дека тоа е програма :)
За ова треба тема да се отвори...за тоа како Адам и Ева биле голи па после се срамеле откако пробале од јаболкото.....многу е сложено, ако го деконструираме овој феномен може да ни дадат нобелова награда :D
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
8.218
Поени од реакции
13.040
Не треба да ги кондиционираме сопствените деца за општо добро на сметка на нивно....тоа ми беше муабетот. Човекот има доволно ум да пресмета математички(во стилот на Спок) ако снима порничи кој ќе биде ауткомот, не му треба срам. Луѓе што можат да се справат(се добро воспитани) со тој феномен се најуспешните луѓе во било која професија.
Ne sakam da dlabam kolku e degenerativno ova opstestvo poradi nedostatok od ronka sram.
Stom nemaat sram, avtomatski ne osekaat odgovornost, stom ne osekaat odgovornost povreduvaat drugi, iako nivnite najbliski na pocetok ne se ni svesni za toa. Vo drugi zborovi toa se vika sebichnost.

Toj bivsiot zatvorenik kasno se osvestil za ova.

Idnite generacii treba da se uchat deka se del od kolektivna grupa na luge i deka site luge treba da se odgovorni i da rabotat zaedno do podobar zivot.
Covekot e socijalno zivotno, a vo takvite organizacii vo site zivotinski vidovi mora da se pocituvaat pravila, ili se trpat posledici i kazni.

Zena koja e prostitutka, porno glumica, maalska drolja e opasna zena za edno opstestvo od pricina sto e 1. los partner poradi istorija na promiskuitetnost, 2. potencijalno zdravstveno unistena od venericni bolesti
Nejzinata korist e edinstveno kako potrosen materijal.
Dosta tazno i depresivno.

Bez razlika kolku pari ima Kim Kardashijan, i Paris Hilton, tie na isto ramniste kako Mia Khalifa, i Sasha Grey, poznati se radi nivnoto porno a ne poradi nivnata familija i parite.
I se mozebi najlosiot role model za mladi devojki sto izrasnaa vo vreme na poslednite 2 dekadi, kade posle niv vidovme masovna normalizacija na pornoto, do tolku sto e normalno devojki sega da se slikaat i da gi isprakaat svoite goli sliki na bilo koj preku telefon.
Na primer, normalizacija od tipot na recenicata 'Kim e ustvari mnogu pametna so porno napravi imperija'. Pa normalno, ova e dosta primamlivo i mnogu sakaat da go ostvarat istoto. Easy Money.
Strasnoto e sto godisnata granica se namaluva sekoja godina se poveke i poveke.

Mazite kako glavni konzumeri na porno, potoa se iznenadeni i shokirani koga seto ova pomognaa da se normalizira ala 'brat site zeni se drolji nema edna asalna'.
Prestanete da pravite pobaruvacka na ovoj steten biznis, osobeno ako veke ste vo brak.
 
Последно уредено:

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.572
Поени од реакции
5.004
Mazite kako glavni konzumeri na porno, potoa se iznenadeni i shokirani koga seto ova pomognaa da se normalizira ala 'brat site zeni se drolji nema edna asalna'.
Prestanete da pravite pobaruvacka na ovoj steten biznis, osobeno ako veke ste vo brak.
Или пак, истите оние жени кои сакаат да ги е*ат (со нивни зборови) не ги гледаат како материјал за женење. А им се воодушевуваат на sexual prowess-от и во животот би сакале жена со сексуални апетити и искуство на порно актерка, а од друга страна чедна и нечепната пред бракот. Класична Мадона-курва дихотомија, базирана на некои застарени и се' уште доминантни патријархални сфаќања. И после жените биле конфузни суштества и не знаеле што бараат во животот.
 
Последно уредено:
На врв Bottom