Pokemon

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
кога сме кај најомилени мене ми е вулпикс и најнтеилс (пак на наруто свртив :) )
вегета одговори ми на прашањето :
ДАЛИ ЕШ ИМА ОСВОЕНО НЕКОЈ ТУРНИР ВО ЦЕЛ ПОКЕМОН СЕРИЈАЛ ИЛИ НОНСТОП ГУБИ????
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
146
Поени од реакции
15
Сакав цела да ја гледам, ја симнав и кога стигнав до Orange League ми скурчи па ја избришав од хард дискот цела, едноставно не е Dragon Ball :)
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.053
Поени од реакции
12.936
Абе да не има негде да се симнат епизоди синхронизирани на македонски или некој од ех-ју јазициве. Тапа ми е англискиов не за друго :vozbud:
 

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Можеби сум чудна, но јас од Покемон дали имам изгледано две епизоди...
 

Spaintakula

CDVV IC
Член од
16 јуни 2014
Мислења
35
Поени од реакции
9
Играјте некој од игрите, поинтересно е кога сам си имаш твој покемони да еволвираш и левелуваш :3
Самата идеја да ги фатиш сите те тера да не запреш :|
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
Ја гледав на А1 aма не редовно . До ден денес не ми е јасно зошто тој другарот на Еш кој сега поима немам како го викаа имаше очи како минуси, а сите други ликови имаа нормални очи
 
L

Lu

Гостин
Ај некој што го изгледал целиот серијал Покемон или што е поупатен, да ми каже дали Покемон има вкупно 17 сезони, со вкупно 832 епизоди ?

Бидејќи ако се тоа точни бројки, на линков ги има сите сезони и сите епизоди :)
 

Макед0нер

Red Devil
Член од
7 март 2012
Мислења
746
Поени од реакции
639
кога сме кај најомилени мене ми е вулпикс и најнтеилс (пак на наруто свртив :) )
вегета одговори ми на прашањето :
ДАЛИ ЕШ ИМА ОСВОЕНО НЕКОЈ ТУРНИР ВО ЦЕЛ ПОКЕМОН СЕРИЈАЛ ИЛИ НОНСТОП ГУБИ????
До каде што сум јас стигнат со епизодите освои трофеј од Портокаловата Лига ( Orange League) сега ја гледам третата сезона The Johto Journeys или Johto League плус има нови видови на Покемони
 

Kajgana Shop

На врв Bottom