Playstation Portable - PSP

KevinM

PC YODA MASTER
Член од
5 септември 2007
Мислења
82
Поени од реакции
0
Кој знае каде можат да се најдат делови(ЛЦД монитор и копче за Wi-Fi) за PSP 1000 евтино тука во Македонија?
Или некој електроничар што ќе се нафати да ми го смени екранот воедно и конекторот за позадинското осветлување, копчето за Wi-Fi и
најверојатно LED сијаличето за Power (прочитав на нет дека е можно да треба да се смени целата ABXY плочка)?
И колку ќе чини тоа?
Сум го средил PSP-то асално :(
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
1.985
Поени од реакции
3.770
Ne vredi popravka na PSP 1000...I onaka imaat strasno los ghosting tie modeli...Imas po oglasi eftinki polovni a so novava serija E-1000 sto se prodava po Evropa za 99eura ke ima i ovde nekoj shvercuvani za ubava cena... Onie od Pan Evropa ne gi nosat tie modeli...Neznam koja im e politikava Valjda imaat mnogu kupeno modeli od toa 3000kite...Pa sega aj da se prodadat tie po 8990den...Blesava rabota.
 

KevinM

PC YODA MASTER
Член од
5 септември 2007
Мислења
82
Поени од реакции
0
Ne vredi popravka na PSP 1000...I onaka imaat strasno los ghosting tie modeli...Imas po oglasi eftinki polovni a so novava serija E-1000 sto se prodava po Evropa za 99eura ke ima i ovde nekoj shvercuvani za ubava cena... Onie od Pan Evropa ne gi nosat tie modeli...Neznam koja im e politikava Valjda imaat mnogu kupeno modeli od toa 3000kite...Pa sega aj da se prodadat tie po 8990den...Blesava rabota.
Abe ubava cena e toa ama nemaat Wi-Fi i stereo zvucnici, znaci nemaat ad-hoc gaming opcija pa taka bolja opcija barem mene mi e staro 1000-ce ama pak badijala osobeno ovie 3000-ki po 8990 den.
Jas nemam iskustvo so ghosting izgleda sum srekjnik, barem dodeka rabotese ekranot :)
Inaku dzverska rabota e ova PSP Vita-ta samo sto ke kosta edno malo bogatstvo :icon_lol:
Fala na sovetot Jedah :)
 
Член од
2 декември 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
Дечки имам PSP - 1004, сеуште нечипувано. Фората е што долго време ми беше празна батеријата, неам врска кај ми е полначот. Дали некој знае кај нас каде има да се купи полнач, која цена е? И за чипување како е процедурата, колку пари чини тоа? Фала многу!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom