Playstation Portable - PSP

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Најди некој што праи downgrade на psp 3001 OFW v 6.10 и ќе ти ја платам колку што е нова :party1:
Сеуште не е возможно тоа. Инаку играта ја имам оригинал оти имам црвено PSP God of War Edition

 

T81

The Chosen One
Член од
15 ноември 2009
Мислења
229
Поени од реакции
6
Кај мене е piano black дојде bundled со rock band, ама ептен ми се свиѓа црвеното но само оној radiant red модел. Велат дека нема да излезе cfw за 6.10 но јас не верувам во тоа кај мене е најнов модел и софтверски е ист како psp go така да штом ке излезе за go би требало да излезе и за мене.
Разгледајте ја странава има интересни работи за сите конзоли а посебно овие светлечки маски за псп
http://konzoli.com/xcm-glow-perla-faceplate-za-psp-slim-and-lite-p-293.html
а ако некој знае каде кај нас се продаваат вакви додатоци нека пише јас барам држач за во кола
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Го чипував 3001 и работеше перфектно се додека не го баталив 2-3 недели и ми се испразни батеријата, сега не сака да распознава одново фалш игри.


Има некој лек или треба да го носам одново на штеловање?
 

T81

The Chosen One
Член од
15 ноември 2009
Мислења
229
Поени од реакции
6
Го чипував 3001 и работеше перфектно се додека не го баталив 2-3 недели и ми се испразни батеријата, сега не сака да распознава одново фалш игри.


Има некој лек или треба да го носам одново на штеловање?
Вака сега, кога ке флешуваш psp 1 работа што нетреба да ја направиш е да го изгасиш, секогаш треба да ти биде на sleep mode. Тебе ти се потрошила батеријата а тоа за системот е shut down. :nesvest: Ако изгасиш флешуван псп тој се враќа на неговиот оригинален фирмвер кој што кај тебе сега е 5.03 претпоставувам?
Лек има ако не ти се даваат пари некој да ти го флешува одново најди некој туторијал на интернет и одново направи го сам.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.560
Поени од реакции
52.351
Јас цело време го гасев па немаше никаков проблем.
 

T81

The Chosen One
Член од
15 ноември 2009
Мислења
229
Поени од реакции
6
Го гаснеше со hold + Rb?
 

T81

The Chosen One
Член од
15 ноември 2009
Мислења
229
Поени од реакции
6
епа не си го гасел си го ставал у слип мод псп се гаси со холд + десен Р
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Вака сега, кога ке флешуваш psp 1 работа што нетреба да ја направиш е да го изгасиш, секогаш треба да ти биде на sleep mode. Тебе ти се потрошила батеријата а тоа за системот е shut down. :nesvest: Ако изгасиш флешуван псп тој се враќа на неговиот оригинален фирмвер кој што кај тебе сега е 5.03 претпоставувам?
Лек има ако не ти се даваат пари некој да ти го флешува одново најди некој туторијал на интернет и одново направи го сам.
Фала за објаснувањето најверојатно ќе го однесам кај тие што ми го флешоваја па ќе барам некој попуст, инаку немам ни време ни знаење сам да го средувам
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Фала за објаснувањето најверојатно ќе го однесам кај тие што ми го флешоваја па ќе барам некој попуст, инаку немам ни време ни знаење сам да го средувам
Нема потреба повторно да го носиш таму и да ти зимаат пари за ништо. При секој хард ресет, хакот на PSP 3000ката се гаси и кога ке се уклучи повторно PSP-то треба да се повтори процедурата.

Мислам дека идеше вака:

Оди во Photos -> Memory Card, скролај најдоле кон некој фајл што изгледа како слика. НЕ ГО ОТВАРАЈ, туку само седи на неговата позиција. PSP-то ке се рестартира, ке се појави црн екран, кој ке бара од тебе да стиснеш некое дугме. Откако ке го стиснеш, PSP-то ке се упали хакнато. После тоа ке идеш во Games и ке најдеш програм ChickHEN Loader или нешто слично. Уклучи го, и PSP-to ке биде повторно пиратизирано.

Напомена: Првиот чекор(оној со фотката) не успева од прва. Може да ти се заглави PSP-то наемсто да ти се рестартира. Ако ти се случи ова, само изгаси го, повторно запали го и пробај пак.
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Нема потреба повторно да го носиш таму и да ти зимаат пари за ништо. При секој хард ресет, хакот на PSP 3000ката се гаси и кога ке се уклучи повторно PSP-то треба да се повтори процедурата.

Мислам дека идеше вака:

Оди во Photos -> Memory Card, скролај најдоле кон некој фајл што изгледа како слика. НЕ ГО ОТВАРАЈ, туку само седи на неговата позиција. PSP-то ке се рестартира, ке се појави црн екран, кој ке бара од тебе да стиснеш некое дугме. Откако ке го стиснеш, PSP-то ке се упали хакнато. После тоа ке идеш во Games и ке најдеш програм ChickHEN Loader или нешто слично. Уклучи го, и PSP-to ке биде повторно пиратизирано.

Напомена: Првиот чекор(оној со фотката) не успева од прва. Може да ти се заглави PSP-то наемсто да ти се рестартира. Ако ти се случи ова, само изгаси го, повторно запали го и пробај пак.
Успеав да процедурата што ми ја покажа работа со тоа што пробав неколку пати на фотос.

Кај мене се гасеше неколку пати тотално на фотографијата, па откако само се рестартира појдов на гејмс и на лоадинг. Потоа излегува екранот за дугмето како и да е фала многу:vozbud::vozbud:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.560
Поени од реакции
52.351
Го има некој пробано демото од Metal Gear Solid Peace Walker?

Јас го пробав, интересно изгледаше, ама тогаш немав доволно време да го изиграм цело. Сега ми текна, па ке го пробам пак. Колку што знам, Хидео рече дека он лично повеќе работел на Peace Walker одколку на Rising, па би можеле да очекуваме одлична игра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom