PlayStation 5

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Абе сите мислам дека нема шанси да ги пуштиле на предпродажба, ми нема логика тоа некако. Сигурно имаат дополнителни, ама сигурно и веќе им се договорени. Утре ништо чудно да пишат достапни се 4-5 што откажаа, побрзајте. Ама кога ќе пробаш да ти даде ерор и после веќе да нема, па ќе пишат дека за 10 секунди се продале :D

Ќе си почекаме.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
19 март 2014
Мислења
108
Поени од реакции
261
Абе сите мислам дека нема шанси да ги пуштиле на предпродажба, ми нема логика тоа некако. Сигурно имаат дополнителни, ама сигурно и веќе им се договорени. Утре ништо чудно да пишат достапни се 4-5 што откажаа, побрзајте. Ама кога ќе пробаш да ти даде ерор и после веќе да нема, па ќе пишат дека за 10 секунди се продале :D

Ќе си почекаме.
Nice fanfic
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
Дечки, да не ви правам бедови, ама зошто толку многу се брзате? Ако не сум грешка и ако убаво памтам, секоја нова генерација на сони, првата серија конзоли имала проблеми ( хардверски) . Игриците нема да избегаат за некој месец плус.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
108
Поени од реакции
261
Дечки, да не ви правам бедови, ама зошто толку многу се брзате? Ако не сум грешка и ако убаво памтам, секоја нова генерација на сони, првата серија конзоли имала проблеми ( хардверски) . Игриците нема да избегаат за некој месец плус.
Зошто да чекаш два месеци кога можеш сега да го имаш?

Имаат гаранција и проблемите се ретки.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.443
Дечки, да не ви правам бедови, ама зошто толку многу се брзате? Ако не сум грешка и ако убаво памтам, секоја нова генерација на сони, првата серија конзоли имала проблеми ( хардверски) . Игриците нема да избегаат за некој месец плус.
Нема ни игри ни телевизори да го извадат максимумот од новата конзола. Попаметно е да се почека до пролет, пример playstation days кога ќе се април негде секогаш има одлични попусти.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Најпаметно е трпение и да се земи штом имаат залиха и штом отворат граници за во Plaisio - Грција, добиваш 26% поврат на ДДВ, фул верзијата ќе ти излезе како дигиталната 400еур.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Нема ни игри ни телевизори да го извадат максимумот од новата конзола. Попаметно е да се почека до пролет, пример playstation days кога ќе се април негде секогаш има одлични попусти.
Телевизори има, нема телевизори со Хдми2.1 за 4К120, но има телевизори со 2.0 кои подржуваат 1440п@120Хц. Како што видовме нема многу игри со 120Хц, Милес Моралес подржува 30 и 60, исто е и со Демон Соулс. Единствена конзола што подржува 1080п@120Хц е Иксбокс Сериес Х за Ори, Дирт 5, Калл оф дјути, што има смисла пошто е побрза за 2Тера флопса.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.443
Телевизори има, нема телевизори со Хдми2.1 за 4К120, но има телевизори со 2.0 кои подржуваат 1440п@120Хц. Како што видовме нема многу игри со 120Хц, Милес Моралес подржува 30 и 60, исто е и со Демон Соулс. Единствена конзола што подржува 1080п@120Хц е Иксбокс Сериес Х за Ори, Дирт 5, Калл оф дјути, што има смисла пошто е побрза за 2Тера флопса.
Затоа реков дека и нема игри шо го вадат максимумот, и за пс4 беше така 2016 беше Witcher и Ratchet and Clank шо беа врв графички. ПС5 ќе се игра наредните 10 години а за 2-3 години ќе излезат 4К120 игри, така да треба да си планираме дека и да го купиме денес ПС5 за 3 години ќе ни треба нов телевизор на сите.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Затоа реков дека и нема игри шо го вадат максимумот, и за пс4 беше така 2016 беше Witcher и Ratchet and Clank шо беа врв графички. ПС5 ќе се игра наредните 10 години а за 2-3 години ќе излезат 4К120 игри, така да треба да си планираме дека и да го купиме денес ПС5 за 3 години ќе ни треба нов телевизор на сите.
Да но не верувам дека ќе бидат со исти квалитет, најверојатно ќе има графички компромис, како што има сега еден мод за 60фпс и еден за 30, така ќе има и тогаш.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Нема ни игри ни телевизори да го извадат максимумот од новата конзола. Попаметно е да се почека до пролет, пример playstation days кога ќе се април негде секогаш има одлични попусти.
Ако земеш телевизор од 15к, и по 5 години нема макиумот да му го извади. Имам телевизор од 2016 Сони Бравија 4к и е 120херци, во случајов јас чекам 4 години за на ваков ТВ да му го извадам максиумот.

Дечки, да не ви правам бедови, ама зошто толку многу се брзате? Ако не сум грешка и ако убаво памтам, секоја нова генерација на сони, првата серија конзоли имала проблеми ( хардверски) . Игриците нема да избегаат за некој месец плус.
Ова не е воопшто точно.
Пре-ордер на ПС4 направивме јас, и уште други 2ца пријатели. Кај никој ништо не јави еве веќе 7ма година. Јас пред 2г го заменив мојот за ПРО, они уште ги играат и мака никаква нема.
 
Член од
30 август 2009
Мислења
578
Поени од реакции
211
Нема ни игри ни телевизори да го извадат максимумот од новата конзола. Попаметно е да се почека до пролет, пример playstation days кога ќе се април негде секогаш има одлични попусти.
Дали тие попусти ќе ги има и во Галерија да не знаеш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom