PlayStation 4

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Јас би пробал.. ама знае ли некој после ако сакам да си вратам стар filmware т.е. favtory settings, дали тоа ќе можам да го напраам?
You can jailbreak from OFW to CFW. By the way, if you wanna restore your PS4 just update version on console from official.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
You can jailbreak from OFW to CFW. By the way, if you wanna restore your PS4 just update version on console from official.
А како може да ме фатат од сони. И што ако ме фатат? Бан доживотно?
Што значи тоа? Нема да можам игри да купувам? Да играм и сл?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
А како може да ме фатат од сони. И што ако ме фатат? Бан доживотно?
Што значи тоа? Нема да можам игри да купувам? Да играм и сл?
Не знам...
Читај ги коментарите тука. Тој вика дека немало никакви банови, а и можело да се игра онлајн.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Не знам...
Читај ги коментарите тука. Тој вика дека немало никакви банови, а и можело да се игра онлајн.
Зборот ми е општо.
Пример еве ако чупуваш ПС3 и те фатат од сони? Што после?
Зошто мене цела работа ми е дека на акаунтот си имам неколку игри што сум ги платил. Ако ме фатат, после нема да можам да ги играм тие купените?
Општо како му функционира системот?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Зборот ми е општо.
Пример еве ако чупуваш ПС3 и те фатат од сони? Што после?
Зошто мене цела работа ми е дека на акаунтот си имам неколку игри што сум ги платил. Ако ме фатат, после нема да можам да ги играм тие купените?
Општо како му функционира системот?
Да да, те разбирам. Не знам, не ни имам ПС4 јас, само вака што читав.
 
Член од
9 мај 2005
Мислења
100
Поени од реакции
13
Не верувам дека би имало некој проблем со банирања и сл., инаку луѓето веќе ќе се пожaела на тоа во коментарите :)

Сепак, ако ти е шубе не прај JB. Јас коа ќе набавам PS4 (не знам коа би било тоа) ќе пишам искуства. Во меѓувреме, следи ги горенаведените линкови и види какви искуства имаат другите.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570
Мислам дека веќе има Jailbreak за PS4.
Како шо читав, засега постојат два вида JB:

1. http://www.lasthack.net/ps4-jailbreak-rex-playstation-4-jailbreak/
Овој ти овозможува игра за PS4 симната од интернет да ја играш на PS4.
За таа цел ќе ти треба надворешен USB HDD на која ќе ја ставиш играта во фолдерот GAMES.
Зошто надворешен HDD? Затоа што PS4 засега не може да се поврзе директно со PC. Можеби во иднина ќе може, но засега не е можно.

2. http://www.releaseps4jailbreak.com/
Овој JB ја лаже Playstation 4 конзолата да мисли дека може да симне се' од PS Store (или како се викаше). Поточно, сите игри се бесплатни за симнување, вклучувајќи ги и најновите.

Според коментарите кои ги читав, изгледа дека и двата фукнционираат одлично а и двата го поддржуваат најновиот firmware 1.75.

Немам PS4 па не знам дали навистина функционира, но ако некој пробал нека напише впечатоци.
Јас би пробал.. ама знае ли некој после ако сакам да си вратам стар filmware т.е. favtory settings, дали тоа ќе можам да го напраам?
Да беше ова навистина безбеден метод, веќе ќе беше вирален на Интернет, но реалноста е поинаква - никој не знае за неговото постоење.

А доколку овој метод навистина постои и навистина е безбеден, тогаш веќе би се појавиле на Интернет пиратски копии од видео игри за PlayStation 4, а факт е дека сеуште нема такви копии на Интернет.

Мој совет и до тие кои имаат и до тие кои немаат PlayStation 4 конзола, но планираат да купат во блиска иднина, е да се држат настрана од ова, вака на прв поглед делува на чиста измама.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
За отпакување на рарот има сурвеј за пополнување. Значи = fake. Колку му се лажирани коментарите на страната. ц ц ц
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Зошто не можам да направам sony network acc?
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Ефтино да. Има веројатност да не е негов акаунтот, т.е. да е хакнат. Па на таа база да кјари :D

EDIT: Освен ако игрите ги дава на ЦД, тогаш дефинитивно, земај и бегај :D
3 му биле на ЦД другите на акаунтот.
 
Последно уредено:

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
Ako ima tuka nekoj od Makedonija koj sto ima PS4 ili PS account neka pise da razmenime info baram lugje za igranje.
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Дали PES2015 ќе ја има за симнување од ПЛеј стејшн сторе за ПС4? Колку ќе кошта и кога ќе излезе?

Јас купив ПС4 со Дестини од Сони галерија од Скопје.. Неќам да користам ЦДиња и сакам Дестини да ја копирам на ХДД.. Како?
 

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
Ke gi imas site na PS Store, veke pogolem broj i za preorder veke gi ima, samo zavisi koga izleguva igrata, inaku osven ako ti e igrata kupena digitalno t.e ps store ke mora so cdina da se zanimavas.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom