Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Вака сега,имам пс3 кој работи на 3.55kmew,инсталирав некој спуфер и ми се заебаа трофеите од игрите и сега не можам да пуштам некои игра,ми вага некој "Trophie error" влага во игра и ме избацува. Никако не можам да играм одредени игри (на пример Rayman Legends) направив нов USER,го избришав и save file и ја започнав од почеток играта и си работеше ок,али денес кога пак ја пуштив пак ми го дава истиот Error и ме избацува.Ако направам Ресторе пс3 систем дали ке се оправи работава или пак да инсталирам нов CFW?Ако знае некој како да ми помогне ке му бидам многу благодарен ;)
 
Член од
14 јуни 2011
Мислења
10
Поени од реакции
0
Decki dali ima nekoj hak za ps3 slim model 3001a?sakam da go hakuvam,pa dali ima izlezeno nesto za ovoj model ili tesko??
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.468
Iskoci pes novava za haknato ps3, testirano e na 4.46 rogero, taka da sredete si toa i terajte, go ima torentot na zamunda.
--- надополнето: 13 септември 2013 во 22:32 ---
gta 5 stotuku izleze na zamunda, dafuq ...
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
2 години стар ПС3 160гб за 150 евра? Човекот вика дека заклучен и е користен само за гледање филмови.
Ќе може на него да се играат овие најнови игри, по можност пиратски? Знам дека за пиратско играње треба прво да се отклучи, па ме интересира лесно ли се отклучува и слични работи.
ПС немам фатено во рака можда 10 години....:D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.468
2 години стар ПС3 160гб за 150 евра? Човекот вика дека заклучен и е користен само за гледање филмови.
Ќе може на него да се играат овие најнови игри, по можност пиратски? Знам дека за пиратско играње треба прво да се отклучи, па ме интересира лесно ли се отклучува и слични работи.
ПС немам фатено во рака можда 10 години....:D
Би требало да можеш, постар модел е, процедурата за хак е едноставна, не мора да плаќаш некој за тоа, едноставно треба да следиш чекори од инструкции, нуб да си, па ќе успееш. :)
Кажи кога ќе го земеш, па пиши на темава ќе ти дадам инструкции за хак.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Да не знае некој дали може да му наштетам на пс3 ако го издувам со компресор за гуми,ми загрева не знам дали е до нечистотија или нешто друго.Или некој друг предлог како да го исчистам?:cautious:
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.694
Поени од реакции
11.940
Да не знае некој дали може да му наштетам на пс3 ако го издувам со компресор за гуми,ми загрева не знам дали е до нечистотија или нешто друго.Или некој друг предлог како да го исчистам?:cautious:
Ако знаеш како да ја расклопиш и повторно да ја склопиш конзолата, тогаш слободно исчисти ја со компресорот, не можеш да ја оштетиш конзолата со компресорот, сите компоненти на матичната плоча се залемени, не може да се оштетат поради дување со компресор.

Исчисти го и подмачкај го и кулерот за подобро и потивко да лади.
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
11
Поени од реакции
0
Imam PS3 pred nekoj den mu napraviv update na softverot preku internet i sega imam softver 4.46 osvena update drugo nisto nema napraveno na sonito dali nekoj moze da mi kaze sto se treba da napravam za da mozam da intaliram i da gi igram igrici od zamunda.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Imam PS3 pred nekoj den mu napraviv update na softverot preku internet i sega imam softver 4.46 osvena update drugo nisto nema napraveno na sonito dali nekoj moze da mi kaze sto se treba da napravam za da mozam da intaliram i da gi igram igrici od zamunda.
Сега земи исплачи се:pos: Се зезам. Види, ако си направил преку интернет апдејт си се зезнал, си симнал официјален фирмвер а тоа за пиратерија НЕ вреди, ќе мораш да плаќаш 50тина евра да ти направат downgrade на фирмверот на cfw 3.55. Кој те прелажал тоа да го правиш не знам. Ако претходно си имал cfw под 3.55 или 3.55, си можел да инсталираш од усб REBUG_4.46.1_REX_PS3UPDAT кој истиот го инсталирав и јас на пс3 + најнов multiman, и игрите работат без проблем:D
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
11
Поени од реакции
0
Сега земи исплачи се:pos: Се зезам. Види, ако си направил преку интернет апдејт си се зезнал, си симнал официјален фирмвер а тоа за пиратерија НЕ вреди, ќе мораш да плаќаш 50тина евра да ти направат downgrade на фирмверот на cfw 3.55. Кој те прелажал тоа да го правиш не знам. Ако претходно си имал cfw под 3.55 или 3.55, си можел да инсталираш од усб REBUG_4.46.1_REX_PS3UPDAT кој истиот го инсталирав и јас на пс3 + најнов multiman, и игрите работат без проблем:D
Da abdejtot go napraviv preku internet :( Ne znaev deka ne treba da se abdejtuva :( A ima li sansi sega jas sam da go vratam 3.55 ili mora da go nosam kaj nekoj koj sto se razbira vo toa :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom