Pink Floyd

C

Crazy Diamond

Гостин
Најдобрата верзија на Set the Conrols.

Remember a Day во живо првпат после 40 години. И Рик требало да настапи со Дејв, но му пишал неколку недели пред настапот (и пред смртта :() дека не се чувствува баш најдобро. Штета. :(
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
некој документарен филм да не се наоѓа по нетов да се простудира малку подобро епскиов бенд?
 

SydBarrett

Oh by the way, which one's Pink?
Член од
19 март 2012
Мислења
70
Поени од реакции
35
Lucifer Sam ко ја слушнав прв пат многу ми беше позната.... и уште незнам од каде. :icon_lol:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Remember a Day во живо првпат после 40 години. И Рик требало да настапи со Дејв, но му пишал неколку недели пред настапот (и пред смртта :() дека не се чувствува баш најдобро. Штета. :(
Ретко се гледа вака Гилмор да му трепери гласот, а богами и солзи во очите. Се гледа колку биле блиски.
Само со ова видео ќе се надоврзам.

 

KilerBee

Русалка
Член од
13 април 2011
Мислења
57
Поени од реакции
85
Се е кажано до сега - ама ај ќе придонесам со една компарација - Пинк Флојд се Стар Ворс во музиката :D (за тие што ги сакаат :D) a Вотерс е Џорџ Лукас :D

Еchoes во Помпеја.... КРАЈ......
и плус све останато....
 
D

dystopian

Гостин
На било кое Пинк Флојд јтуб видео да кликнам, пола од коментарите се "I listened to this while high on marijuana/acid/shrooms/-random drug-/, and it was awesome!!!". Врска немав зошто толку го тупат, јас уживам во нивната музика без дрога.

Ама вчера решив (во чест на Сид :P) да пробам со џоинт и да видам како е. И јако е... Највеќе ме сјебаа Dogs, Marooned, Astronomy Domine, Interstellar Overdrive и Set the Controls for the Heart of the Sun... додека стигнав до Echoes веќе ми помина. А иначе видеово направено од фан на ПФ беше посебен мајндфак (особено делот со црвенине соѕвездија и Any Color you Like).

:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom