Photoshop Креации / Фото-манипулации: Ваши дела

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Многу дизајнери и артисти се заинтересирани во фото манипулациите кои можат да се направат во Фотошоп. Сигурен сум дека повеќето од вас знаат што значи фото манипулација но еве ќе објаснам на кратко. Фото манипулација е графичка/софтверска промена на некои објекти во сликите...
Еве нешто од мене:
 
S

StormRage

Гостин
наајз најз... али зашто чуваш IE pinned на таскбар? :)

успат и јас би пробал ама незнам некои срања уште, сеа работам само манипулации со фаци/луѓе и слично :)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Внучко-срцето ми излезе од градиде,а уште сум сонлив,
не ставив очила,а пуштив ова твоето,(друго и не пуштам)
и гледам гори зградата кај што ми живеат децата,земам душа да станам од стол,авиони го погодија и школото кај што учат внуците.Ми се тресат и рацете не можам нигде да се јавам.
Излегувам надвор и одам како мува со откината глава.....
....Си помислил и на оваа работа кога го правиш ова ?
-------------------
Дај едно вакво клипче за Софија да им пуштам на Бугарине.
Е јас сиромав,незнам ни како се отварат оние слики (ИГМ)
а вие веќе трети светски рат го почнавте на интернет.
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.544
Одлична масјторија, само неколку забелешки.
Млазните авиони не би летале толку ниско над населено место, особено ако бомбардираат (што ловци како тој на сликата всушност и ретко го прават, затоа има бомбардери). Фали и издувот од авионот, барем не се гледа на видеото.
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Внучко-срцето ми излезе од градиде,а уште сум сонлив,
не ставив очила,а пуштив ова твоето,(друго и не пуштам)
и гледам гори зградата кај што ми живеат децата,земам душа да станам од стол,авиони го погодија и школото кај што учат внуците.Ми се тресат и рацете не можам нигде да се јавам.
Излегувам надвор и одам како мува со откината глава.....
....Си помислил и на оваа работа кога го правиш ова ?
-------------------
Дај едно вакво клипче за Софија да им пуштам на Бугарине.
Е јас сиромав,незнам ни како се отварат оние слики (ИГМ)
а вие веќе трети светски рат го почнавте на интернет.
Сакав да напоменам дека ова е уметност, не многу распостранета и развиена ама сепак е уметност, и не сакам да навредам никого со ова дело или идните дела, ама сепак, за инат Солун ќе го турнам на грчишчана :D
 
Член од
27 август 2011
Мислења
100
Поени од реакции
144
убаво изгледа вака но како би изгледало на висока резолуција, треба мн да се обрати внимание на деталите тие или ќе ја уништат или ќе ја направат манипулацијата реална или Fake, треба исто и да внимаваш мн на ојектите во далечината неможе тие да бидат со иста чистина како и оние што се блиску исто и со објектите кои се во движење им фали помалку motion blur. Во секој случај доста труд вложено.
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
наајз најз... али зашто чуваш IE pinned на таскбар? :)

успат и јас би пробал ама незнам некои срања уште, сеа работам само манипулации со фаци/луѓе и слично :)
Па според мене, значи не сакам да се истакнувам како незнам кој сум или какви можности имам во манипулациите затоа што Photoshop-от го изучувам веќе 2 години и како што сум приметил, никогаш му го нема крајот, неможеш да го изучиш до крај и затоа најдобро е да си се занимаваш со она што те влече повеќе, еве на пример јас сакам да дизајнирам логоа, реклами, визит картички, ама сепак за ова имам некоја посебна желба, да претставам нешто луѓето неможат да го замислат...
--- надополнето: 5 јануари 2013 во 12:18 ---
убаво изгледа вака но како би изгледало на висока резолуција, треба мн да се обрати внимание на деталите тие или ќе ја уништат или ќе ја направат манипулацијата реална или Fake, треба исто и да внимаваш мн на ојектите во далечината неможе тие да бидат со иста чистина како и оние што се блиску исто и со објектите кои се во движење им фали помалку motion blur. Во секој случај доста труд вложено.
благодарам... Собирам footage и наскоро со нова изработка... Ќе биде многу подобро :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom