Peugeot

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Ало бре. Темата е за Пежо, не за Ауди, Гољф или незнам што. Не ја труете темата аман. Возете што сакате, тоа што вие го возите за вас е најубаво и немојте да наметнувате мислења. Вози ова па ќе видиш вози она па ќе видиш, мислиш којзнае кој па колку возел за толку да се фали.[DOUBLEPOST=1423352671][/DOUBLEPOST]Иначе, 2013 излезе во производство новото 308. Одлуката беше на Пежо да не се менува веќе последната бројка така да си останува 308 и за наредните генерации.
Прегледај го приврзокот 113815

Заљубен сум искрено во колава, кај нас ја има во 2 бензиски мислам и 2 дизел варијанти. Онаа која ми фати мене око е 1.6 ХДИ 115 кс која троши екстремно малку нафта. Сите команди одат преку тач скринот околу кој има мали замерки дека бил малце бавен при употреба.
Прегледај го приврзокот 113816
За разлика од ривалот Голф има некаде 2000 евра пониска цена меѓутоа при преговарање на цената со Еуроимпекс( застапник за Пежо во Македонија) може да се спушти уште.
Ако се оди според планот до крајот на зимата би требало да биде моја. :)
Ја зема ли количкава ?
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
882
Поени од реакции
1.404
Препорачајте добар сервис за Peugeot (307), сакам фул дијагностика да направам пред да ја земам колата но немам поим каде. За Скопје се работи.
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
882
Поени од реакции
1.404
Можеби грешно се изразив, но колата е гледана на компјутер, значи ми треба човек што ќе провери мотор, подвозје, трапови, дискови, плочки и тако даље.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Можеби грешно се изразив, но колата е гледана на компјутер, значи ми треба човек што ќе провери мотор, подвозје, трапови, дискови, плочки и тако даље.
Скендеровски, еуроимпекс ...
 
Член од
17 февруари 2015
Мислења
89
Поени од реакции
5
Здраво,сакам да купам пежо 4007, 2010година со 180.000км поминато.Мотор 2.2,дизел

мислења?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
свети ова знакче жолто 2-3 дена и не се гаси по тргнување. Picture 3478.jpg
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Види дан го имаш исклучено airbagот
кај се исклучува тоа незнам.Можеби да стиснал негде еден на кој му ја дадов колата еден ден и од тогаш ова се појави.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
кај се исклучува тоа незнам.Можеби да стиснал негде еден на кој му ја дадов колата еден ден и од тогаш ова се појави.
Не знам шо модел ти е колата, кај мене е меѓу седиштата и се уклучува/исклучува со вртење на клучот од колата.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
свети ова знакче жолто 2-3 дена и не се гаси по тргнување.Прегледај го приврзокот 180221
Контактот под седиште, кој треба да го активира ербегот ти е прекинат.
Со други зборови вози си раат , само у случај на недајбоже ербегот нема да се активира.
Конекторот е под седиштето, на колена и провери го да не е откачен .Ако пак колата ти е постара , има шанси и да е кородиран спојот.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Контактот под седиште, кој треба да го активира ербегот ти е прекинат.
Со други зборови вози си раат , само у случај на недајбоже ербегот нема да се активира.
Конекторот е под седиштето, на колена и провери го да не е откачен .Ако пак колата ти е постара , има шанси и да е кородиран спојот.
Благодарам,,,изгледа е така...се исклучи сега.Тој што ја возше еден ден ги преклопувал задните а предните седишта ги терал наапред па негде имало прекин,сега е добро.
 

TE-EN

кибицер
Член од
18 септември 2009
Мислења
50
Поени од реакции
5
Дали Пежо 207cc 1.6 THP 150KS 2007год. има EGR вентил?.Скоро падна кладба во една кафана со еден мајстор дека и бензинци имале EGR вентил.Јас мислам дека само дизелите го имаат.Моето Пежо е турбаш бензинец,тој тврди дека има EGR вентил,јас се убив од барање околу моторот,такво чудо не видов:(.Ако некој има сознание нека повели со коментар. Prince-PSA-MINI-01.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom