PES 2013

B

BooBojan

Гостин
Јас некогаш играм со Man Utd и или газам или ме убиваат, а најчесто е второво :) Глупо е да кажам „ама добро играм“ еве на пр. со QPR скоро и да немам пораз, добро ми одело и со Удинезе, WBA и мнг др. полоши екипи, ама со овие многу тешко, никако да ја најдам правата тактика.

Ај кажи ми дали ги играш Руни SS - РВП CF или на друг начин? После, како што гледам со андерсон и клеверли во средина, ваљда двата ги играш CMF и играш без DMF, пошто ни еден од нив не игра таа позиција. Јас играм исто ко тебе, само што Керик место клеверли, валенсија десен бек, кагава или јанг лево а нани десно, а п. џонс место фердинанд (пошто овој е спор :))

Играм 3 варијанти тактички:

1. Defensive - ниски плеер сапорт и одбранбена линија
2. На котри без притисок, со ниска линија
3. на котри со многу притисок и крајно висока линија
Ќе си ги играш Рио и Видич во одбрана,десно Рафа,лево Евра.
Клеверли и Андерсон ќе ги играш ЦМФ,Руни позади шпиц АМЦ,ЛМФ-Нани,РМФ-Валенсија и Перси како СС.
Ќе играш Куик каунтер тактика.
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Да не продава некој оригинал ЦД пес 13 ? ПП
--- надополнето: 17 јануари 2013 во 16:23 ---
Да не продава некој оригинал ЦД пес 13 ? ПП
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
Дечки ај малку помош пошто очигледно имам мног глуп проблем. Кога избирал фдбал лајф и мастер лига имам само ЛШ и копа либертадорес, а мене ми трба премиер лига. Треба да одклучам некој хиден контест или? :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Дечки ај малку помош пошто очигледно имам мног глуп проблем. Кога избирал фдбал лајф и мастер лига имам само ЛШ и копа либертадорес, а мене ми трба премиер лига. Треба да одклучам некој хиден контест или? :)
Избери си ЛШ и после ќе можеш да го бираш клубот од европските лиги, ако сакаш од Јужна Америка да избереш клуб тогаш КЛ ќе избереш.
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
Избери си ЛШ и после ќе можеш да го бираш клубот од европските лиги, ако сакаш од Јужна Америка да избереш клуб тогаш КЛ ќе избереш.
Ама чекај...нели тогаш ќе играм ЛШ?
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ама чекај...нели тогаш ќе играм ЛШ?
Па ако имаш екипа која е квалификувана за ЛШ ќе играш, ако не тогаш ќе играш само лига и куп, па ако успееш да се квалификуваш за ЛШ ќе играш, ако не можеби ќе се квалификуваш за Лига Европа или ќе отпаднеш :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom