PES 2013

B

BooBojan

Гостин
Се воиграв со Јунајтед и доста добро ми оди скоро и да немам пораз со максимум два примени голови.
----------Де Геа--------
-Рафаел-Фердинанд-Видич-Евра
-Валенсија-Андерсон-Клеверли-Нани
----------------Руни--------------------
--------------РВП------------
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
На тема за ПЕС 2013 овој збори колку бил јак Баерн (кој го сисна од Интер последен пат кога играа) и колку Германија има освоено светски, европски првенства (од кои сите се за време на Хитлер така?). Зборете за ПЕС сега и помогнете ми на мене што да направам за да не ми сецка играта!
Za vreme Na Hitler a :)))) Ajde glavata vo solja I pusti voda .
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Аман бе ? мене оваа ми е па најлесна за играње.. Тоа до тебе е ваљда.. Ја си ги тепам Сити со по 5-0 Реал М со по 5-0 некад и по повеќе.
Можное е до мене. Пред 5 дена ја ставив односно се префрлив од pes12 на pes13 :) Поразлична е :) На Профи ги тепам со убави резилтати. ( Милан 3-0 Барса ) ... А на ТопПлеер е по стегнато :)
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Можное е до мене. Пред 5 дена ја ставив односно се префрлив од pes12 на pes13 :) Поразлична е :) На Профи ги тепам со убави резилтати. ( Милан 3-0 Барса ) ... А на ТопПлеер е по стегнато :)
Можда и до тоа е.. Ја на супер стар играм :)
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
Јас незнам со кој тим да си почнам Мастер Лига.
Со кој и да почнеш за 2-3 сезони скоро сите ќе го покачат рејтингот над 100 и секој шут ќе ти биде гол и ќе ти здосади цело време да победуваш,Најдобро о на оваа пес е да се игра Became a Legend креирај си еден играч и прави си кариера :sneaky:
 
М

Мартин^

Гостин
Со кој и да почнеш за 2-3 сезони скоро сите ќе го покачат рејтингот над 100 и секој шут ќе ти биде гол и ќе ти здосади цело време да победуваш,Најдобро о на оваа пес е да се игра Became a Legend креирај си еден играч и прави си кариера :sneaky:
Точно е тоа, се играш со еден тим, и за 2-3 години направеш екстра тим и неможе никој да ти конкурира, затоа и играта ми станува се по досадна.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Точно е тоа, се играш со еден тим, и за 2-3 години направеш екстра тим и неможе никој да ти конкурира, затоа и играта ми станува се по досадна.
Па почни со најслабиот тим од втората лига, барем ќе потрае 5-6 сезони :)
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Се воиграв со Јунајтед и доста добро ми оди скоро и да немам пораз со максимум два примени голови.
----------Де Геа--------
-Рафаел-Фердинанд-Видич-Евра
-Валенсија-Андерсон-Клеверли-Нани
----------------Руни--------------------
--------------РВП------------
Јас некогаш играм со Man Utd и или газам или ме убиваат, а најчесто е второво :) Глупо е да кажам „ама добро играм“ еве на пр. со QPR скоро и да немам пораз, добро ми одело и со Удинезе, WBA и мнг др. полоши екипи, ама со овие многу тешко, никако да ја најдам правата тактика.

Ај кажи ми дали ги играш Руни SS - РВП CF или на друг начин? После, како што гледам со андерсон и клеверли во средина, ваљда двата ги играш CMF и играш без DMF, пошто ни еден од нив не игра таа позиција. Јас играм исто ко тебе, само што Керик место клеверли, валенсија десен бек, кагава или јанг лево а нани десно, а п. џонс место фердинанд (пошто овој е спор :))

Играм 3 варијанти тактички:

1. Defensive - ниски плеер сапорт и одбранбена линија
2. На котри без притисок, со ниска линија
3. на котри со многу притисок и крајно висока линија
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.010
Поени од реакции
6.040
Премногу ретко местам тактика. Бар јас. Се дешава да играм или Се у напад или стандардно па да местам тука, али многу ретко мењам. Ова се дешава само на почеток, дур се уходам со тимот, после што се наместило некад, тоа го играм.

После 5-6 сезони у МЛ, ми скурчуе играва и нонстоп мењам тимои.
Јуве, Барса, Реал, КПР, Атлетико, Тотенхем, Ман Утд.......
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Vucinic kako igrac i real kako tim nema pojako na pes 13 preterale so jacinite barem jas taka proceniv .
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
462
Поени од реакции
378
Кој пач за играва го користите? Само шо ја инсталирав и ме мрзи трансферите да ги правам :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom