PES 2013

Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
И мене истото ме интересира. Напрајв акаунт на КОНАМИ ИД ама неможам да најдам registration code. Help anyone??
Кажете како можам да играм на интернет.....како се прај ? :D
Ви треба оргиналната верзија.. Да си ја купите.. или да купите само код..
 
G

grande-juve

Гостин
Треба да се погоди тактиката, пример јас се пронајдов на Long Ball, значи играм со долги топки повеќе, а ако имате посилна екипа можете и на друг начин да играте, зависи како ви одговоара. Само треба да ја пронајдете тактиката и ќе ви биде многу интересна.
Исто, прва сезона со Јуве ми помина во барање на совршеното подесување за 3-5-2, и откога направив играта да ми биде како едно 95 % од играта на вистинскиот Јуве, освоив ЛШ и второ место во лигата со минус 3 после минус 15, сега во втора сезона од 20-тина меча имам еден пораз, една нерешена и се победи со минимум 57-58% посед, голови ептен ретко примам и спрема компјутерот зборам за суперстар се осеќам надмоќно, затоа следен чекор ќе биде онлајн освен ако фифава не е нешто ептен подобра.
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Имам еден проблем, па да видим дали ќе можете да ми помогнете, ја инсталирав ПЕС 13 све како што треба и сега кога ја пуштам не ми се пушта, а проверуем у Таск Менаџер у процеси ми е пуштена, како да го решим овој проблем ?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Ја со Јувентус ја сменив у 4-5(3-2)-1 стандардна. Само на неа можам да ги наместам дефанзивците најдлабоко у половина(не дека стојат таму, ама ај).

Поради типот на играчите што ги изнакупив ја стаив таа. А, и боље ми иде со оваа.
Малце е пеинтосувана, али мање битно:D
Juve.jpg
Асамоа ми е повреден, а е многу страшен на играва. Купете си го, нема да згрешите.

Сезона 1(2012/13)
39П-13Н-8И
Серија А: 4
ЛШ: Шампион
Куп: Шампион

Сезона 2(2013/14)
49-6-6
Серија А: 1
ЛШ: Шампион
Куп: Шампион
Уефа СК: Шампион

Сезона 3(2014/15)
46П-4Н-6И
Серија А: 1
ЛШ: 1/8
Куп: Шампион
Уефа СК: Вице Шампион

Сезона 4(2014/15)
47П-6Н-7И
Серија А: 1
ЛШ: Шампион
Куп: Шампион

Сезона 5(2015/16 во тек)
9П-0Н-0И
Серија А: 1
ЛШ: Групи
Куп: 1 фаза
Уефа СК: Шампион
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
10
Друштво некој пач да ми прати по пп? Благодарам!
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Nike Mercurial му дава брзина, + тренинг Speed 5+ = 104. Така ќе му дојде.
Види го Буфон. 34 год = 93, а сеа на 38 ми има 97 оцена.


Него остај го ти Роналдо, кога идам да ги проверам сите играчи Фабрегас го гледам напукал 106 :eek:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Nike Mercurial му дава брзина, + тренинг Speed 5+ = 104. Така ќе му дојде.
Види го Буфон. 34 год = 93, а сеа на 38 ми има 97 оцена.


Него остај го ти Роналдо, кога идам да ги проверам сите играчи Фабрегас го гледам напукал 106 :eek:
Бог да чува, ебате Пес-от...
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Бог да чува, ебате Пес-от...
Ти дава копачки на МЛ-то после одреден период, и зависно од копачката различни оцени му крева.
Можеш тренинзи да им дадеш на играчите, кои прво теба да ги купиш со поени кои ги освојуваш со играње натпревари на МЛ.
Тренингот е сменет, што е добро. Сега нема како на 2012, ставаш Спид, му паѓа техника на тимот. Сеа е со поени, како на БАЛ што е. Првите 2-3 сезони ти дава +2оцени да си зголемиш тренинг на крај на сезона, а на средина 1 оцена.

А коа сакаш играч да купиш, ти кажува нешто у стил, можност за да го купиш 0-99%.
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Голманот е подобрен, не прави баш глупи грешки, сега не е идеално, ама подобро е од 2011/12.
Одбраната е доста подобрена, оффсајд замки имаш, имаш да играш добро одбрана, во тренинг ќе видиш што како.
Мене играва ми се свиѓа, и подобра е од 2012, а AI ако сака да ти даде компјутерот гол, ќе ти даде, ама и тогаш можеш да го сопреш, со некој старт. Ќе видиш со играње, ќе приметиш.
Играва за 1вс1, со другар е ептен добра, што знам 9/10 од мене има, не а играм многу, ама кога играм со мерак играм.
да ти кажам, сабаљево са инсталирав... многу е подобрена од 2012 барем во одбрана и голманите конечно бранат... искрено ми се свиѓа играва и плус не губам лесно бодови против компјутер... а не како 2012 да ми се шетаа низ одбрана било барса било лече... само едно ме нервира навивач на фиорентина сум а Борха Валеро, Гонзало Родригез и Лука Тони не постојат во 2013 !!! а ја инсталирав првичната верзија на ПесЕдит пачот.... помош ?! :cautious:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
да ти кажам, сабаљево са инсталирав... многу е подобрена од 2012 барем во одбрана и голманите конечно бранат... искрено ми се свиѓа играва и плус не губам лесно бодови против компјутер... а не како 2012 да ми се шетаа низ одбрана било барса било лече... само едно ме нервира навивач на фиорентина сум а Борха Валеро, Гонзало Родригез и Лука Тони не постојат во 2013 !!! а ја инсталирав првичната верзија на ПесЕдит пачот.... помош ?! :cautious:
Чаре...чекај нови пачови, се ќе средат.
Дотогаш, со Реал играј си. :)
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
да ти кажам, сабаљево са инсталирав... многу е подобрена од 2012 барем во одбрана и голманите конечно бранат... искрено ми се свиѓа играва и плус не губам лесно бодови против компјутер... а не како 2012 да ми се шетаа низ одбрана било барса било лече... само едно ме нервира навивач на фиорентина сум а Борха Валеро, Гонзало Родригез и Лука Тони не постојат во 2013 !!! а ја инсталирав првичната верзија на ПесЕдит пачот.... помош ?! :cautious:
на 11 октомбар ке има длц од конами со задњи трансфери би требало да ги има нив...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom