PES 2012

  • Креатор на темата kpb
  • Време на започнување
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Луѓе дајте некое решение и мене истото ми го прави неможам кракот да го ставам...?
Исклучи антивирусот, копирај си тоа шо ти треба, иди во опциите намести да не го рчка тој фајл (exceptions во ЕСЕТ, слично нешо е и кај другите ав.), уклучи антивирусот.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Aj некој торент пратете ми на пп, кој има.
Благодарам однапред.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Најде некој со англиски коментатор ?
А трансферите не се баш баш средени... Обертан уште во Манчестер. Пандев го нема во Наполи. Тоа го забележав од 1 меч сега за сега.
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Прв впечаток од играва ми е дека ова е најлоша верзија до сега.Ко да играм на PS2, роботи се напаѓачиве, не им се зема топка, се кочи играта со непостоечки фаули во безвезни ситуации, голманите и дефанзивците се дупка, изиграв и една утакмица со Барса и му фркнав 5 комада на милан буквално ко од шала (моев и 7-8 сигурно), не ми е уопште по ќејф. Па ваљда ќе има некој фикс за овие багови, иначе тешка работа...
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.841
Поени од реакции
10.209
Абе што напрајле од играва, НЕМА ШАНСА на Барса да и одземеш топка, недај боже на Меси да пробаш, ја 3 шута во голот тие 11........некако тиња ми е играва!
--- надополнето: Sep 27, 2011 12:57 AM ---
http://downloads.moddingway.com/file/15056.html

Премиер Лига амблеми
--- надополнето: Sep 27, 2011 1:00 AM ---
http://downloads.moddingway.com/file/15049.html

Китсервер, амблемите се ставаат во dt04 од китсерверот
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Само што ја пробав играва, прво сум страшно изнервиран што е на шпански и португалски (XBOX NTSC-U верзија) a што аплоудерот немаше назначено благовремено во насловот или било каде. Нејсе, се снајдов некако, изиграв една утакмица, Барса - Наполи на Професионал (обично на ова играм).

Прво тоа блурот не да го нема него дури и повеќе го има, катастрофа!

Овие наполи од пола терен 2 гола ми дадоа, нормално ги шебаат меси, чави и ињеста ко да се од мак. лига некои дечиња. Јас едвај стигнав до гол и секој шут ми идеше у курац негде.

После тоа голманот ко деген се фрлаше или излетуваше ко муле некое ретардирано.

Играчите не се средени, скоро и да нема ни еден трансфер направено (не сваќам зошто?)

сега за сега сум тотално разочаран, демото би беше некако ОК, ова е ми е ко сјебана верзија на првото демо или нешто така....
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.760
Поени од реакции
6.709
А да почнам на регулар за да добијам лажна надеж или дирек на топ? :D
--- надополнето: Sep 27, 2011 6:12 AM ---
Е оваа работа шо се провлекува на сите игри мора да се спомне..Значи играм прва утакмица на про Манчестер-Барса. Барса нигде ги нема, ни Меси ни Виља ни никој си ја држам играта, пробувам да нападнам на сите можни начини не оди. Ми се отвори шанса за контра давам гол, водам...почнува второ полувреме и кај 70-та мин. од нигде никаде ете го Меси кој пред тоа топка не фати поминува низ Видиќ, Фердинанд и шутира среќа Де Геа одбрани...ама не и во 92 минута кога на ист магичен начин Иниеста се прошетува низ одбраната ама овојпат компјутерот не промаши и нормално ми дадоа гол за 1-1. На крај статистика: јас 7 шута, тие 4, јас посед 61 тие 39 и заврши 1-1. Значи кога ќе одлучи компјутерот да ти даде гол ќе ти даде...ако треба и до 100-та минута ќе се игра....ај да пробам на топ сега :D
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
има англиски коментатор на рип верзијата,али многу потсеќа на колегите од МТВ,на пример утакмицата почнува,а он вика:What a penalty!:tapp:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
За голманите ќе ви признаам дека се ретардирани, ама за другиве муабети сеуште не ги зимам "здраво за готово".

Значи, на секоја PES фората е што не можеш ОДМА да пуштиш на Top Player и да бидеш звер. Тоа само на Фифа. :)
Затоа, ако ве дриблале или сте немале шутеви или слично, можда не е крива играта, криви сте вие што уште асално не знаете да ја играте. Give it a go, изиграјте ја некое време па да видиме...секогаш е така со ПЕС.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
ма почнувам мастерлига одма,што го *бам и коментатор и лиценци:D
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.760
Поени од реакции
6.709
На топ играта е благо речено невозможна, посебно против Барса. Баш сакам да го видам некој од програмерите кои ја праеа да го седнам да игра против Барса. Со посед им се држев 49-51, ама со шутеви на гол нема шанси. Тие 14 јас 3...си изгубив 3-0 од кои третиот беше нормално идеален слободен удар од Виља иако Фердинанд ми беше залепен до статива.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
ај кажете ми дека мастер лига може да се игра само со дефаулт тимот и да се убијам:eek:
едит:најдов во претходните постови,фала:D
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
На топ играта е благо речено невозможна, посебно против Барса. Баш сакам да го видам некој од програмерите кои ја праеа да го седнам да игра против Барса. Со посед им се држев 49-51, ама со шутеви на гол нема шанси. Тие 14 јас 3...си изгубив 3-0 од кои третиот беше нормално идеален слободен удар од Виља иако Фердинанд ми беше залепен до статива.
Нема врска ова што го рече на АИто и не е толку јако ...
Си го повлекувам зборот , сеуште немав играно со послаба екипа од Манчестер Јунајтед ... хехехе !
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
На топ играта е благо речено невозможна, посебно против Барса. Баш сакам да го видам некој од програмерите кои ја праеа да го седнам да игра против Барса. Со посед им се држев 49-51, ама со шутеви на гол нема шанси. Тие 14 јас 3...си изгубив 3-0 од кои третиот беше нормално идеален слободен удар од Виља иако Фердинанд ми беше залепен до статива.
хммм не сум играл против Барса, али имам играно со бразилскиот Интернационал против Милан(кои се најдобра екипа на второто демо) на топ, не е воопшто тешко да се победат, дури и полесно беше од што мислев, со оглед на тоа што последна играна ПЕС ми е 6-ката.
Иако дриблинзите на cpu играчите и општо играта во одбрана сеуште ми е проблем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom