PayPal povlekuvanje

Член од
16 мај 2019
Мислења
7
Поени од реакции
1
Zdravo, sakam da prasam dali nekoj se razbira vo ovie raboti taka sto ke moze da mi pomogne. Probuvam od PayPal da si povlecam pari ama kartickata sto ja imam vneseno ne ja dozvoluva. 1585415446919.png
Kartickata na slika, sto dozvoluva e druga sto ne raboti vo momentot. Dali moze nekoj da mi pomogne i da mi kaze zosto ne dozvoluva devizna karticka od komercijalna banka da povlekuva pari.
Fala odnapred.
 

sleekmakeup

Queen of the South
Член од
14 ноември 2014
Мислења
116
Поени од реакции
38
Од која земја е пејпалов? НЛБ ја прифаќа на словенски.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Не можиш да повлекуваш пари во Македонија.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Ако некој има искуство.. другарка платила за апликација на play store преку мобилен.. односно имало 3 дена гратис.. па избришала апликација на вториот ден.. после третиот ден и повлекле 30 евра за сабскрипшн ... може да се жали некако ?
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Ако некој има искуство.. другарка платила за апликација на play store преку мобилен.. односно имало 3 дена гратис.. па избришала апликација на вториот ден.. после третиот ден и повлекле 30 евра за сабскрипшн ... може да се жали некако ?
Мој колега не беше задоволен од една апликација, односно во описот не биле наведени сите функции на апликацијата детално и не му вршеше работа. Поднесуваше приговор но ништо. Сепак еве нешто како оди постапката, па нека проба не губи ништо.
https://support.google.com/googleplay/answer/2479637?hl=en
https://www.androidpit.com/google-play-store-how-to-return-paid-apps-and-games
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Ако некој има искуство.. другарка платила за апликација на play store преку мобилен.. односно имало 3 дена гратис.. па избришала апликација на вториот ден.. после третиот ден и повлекле 30 евра за сабскрипшн ... може да се жали некако ?
бришење на апликацијата не ти ја прекинува претплатата што си прифатил да ја плаќаш. Мора да си ја откажеш претплатата посебно.
(не знам дали тролаше или беше сериозен со прашањево ама ете ти одговорив)
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
koga vekje se otvori nova tema na ova

pred nekoe vreme se najavuvase od nasata vlada deka kje se sredi delot za povlekuvanje pari od paypall vo mkd
so bankite i drugite vkluceni vo toa.

dali ima nesto progres/update na situacijata?
 
Член од
16 мај 2019
Мислења
7
Поени од реакции
1
Од која земја е пејпалов? НЛБ ја прифаќа на словенски.
PayPal e od Luksemburg.Dali ima nekoja banka sto mozda prifaka od Bugarija?
Автоматски споено мислење:

koga vekje se otvori nova tema na ova

pred nekoe vreme se najavuvase od nasata vlada deka kje se sredi delot za povlekuvanje pari od paypall vo mkd
so bankite i drugite vkluceni vo toa.

dali ima nesto progres/update na situacijata?
Vo noemvri imaa nekoj miting za ovie online plakjanja ama nisto specificno za paypal.
 
Член од
9 јуни 2014
Мислења
43
Поени од реакции
20
Гледам има дебитна картичка од Пејпал. Дали може да се плаќа со неа во Македонија или да се повлекуваат пари?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
Гледам има дебитна картичка од Пејпал. Дали може да се плаќа со неа во Македонија или да се повлекуваат пари?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Примање на пари од Пејпал е возможно од пред неколку дена...за сите информации околу Пејпал следи го Венко Глигоров на фејсбук.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
koga vekje se otvori nova tema na ova

pred nekoe vreme se najavuvase od nasata vlada deka kje se sredi delot za povlekuvanje pari od paypall vo mkd
so bankite i drugite vkluceni vo toa.

dali ima nesto progres/update na situacijata?
Istoto me zanima i mene.
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
277
Примање на пари од Пејпал е возможно од пред неколку дена...за сите информации околу Пејпал следи го Венко Глигоров на фејсбук.
Хах, Венко и неговата банда следбеници.
Не давај дезинформации ако не си пробал лично и да потврдиш со 100%-на сигурност.
 
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
Хах, Венко и неговата банда следбеници.
Не давај дезинформации ако не си пробал лично и да потврдиш со 100%-на сигурност.
Друже јас имам пејпал и го користам само за плаќање, сеуште немам потреба да го адаптирам и за примање на пари..ама како што видов кај него има луѓе кои успешно го адаптирале акаунтот. Проблем може сеуште да бидат картиците, зависи од која банка имаш картичка..како што знам со виза од НЛБ нема да имаш проблем, додека мастеркард уште не подржува. позз
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
277
Друже јас имам пејпал и го користам само за плаќање, сеуште немам потреба да го адаптирам и за примање на пари..ама како што видов кај него има луѓе кои успешно го адаптирале акаунтот. Проблем може сеуште да бидат картиците, зависи од која банка имаш картичка..како што знам со виза од НЛБ нема да имаш проблем, додека мастеркард уште не подржува. позз
пробај, па кажи кога ќе знаеш со сигурност, не вакана рекла-казала муабети.

Фала.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Koj crn venko koi gluposti. Ako ima novitet okolu primanje pari kje ima na oficijalen sajt na Paypal. Neznam sto bi baral nekoj da gi slusa glupostite na Venko


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom