PayPal (официјална тема)

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.645
АЛО
Овие нормални ли се со новиов дизајн?
Кога го смениле?
Демек поедноставно и пофенси како што ги прават другиве веб страните во последниве година две ама ич, ИЧ не ми се допаѓа.
Многу помалку професионално ми делува.
Ова не е зафрканција, тука се работи со вистински пари а мене сликичкиве од новиов Пејпал ми делуваат како некоја игра во која си освојувам трофејчиња.
[edit] Среќа имало доле лево old account view.. ама пак ми е чудничко.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
АЛО
Овие нормални ли се со новиов дизајн?
Кога го смениле?
Демек поедноставно и пофенси како што ги прават другиве веб страните во последниве година две ама ич, ИЧ не ми се допаѓа.
Многу помалку професионално ми делува.
Ова не е зафрканција, тука се работи со вистински пари а мене сликичкиве од новиов Пејпал ми делуваат како некоја игра во која си освојувам трофејчиња.
[edit] Среќа имало доле лево old account view.. ама пак ми е чудничко.
Го пуштија некаде во декември пробно, сега полека полека ќе не навикнуваат и одеднаш ќе исчезне стариот дизајн засекогаш.
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
103
Поени од реакции
31
Zdravo,
Dali mozhe nekoj da mi pomogne, znaci otvoriv paypal account so adresa vo Slovenija, so Visa od Tutunska, mi ja primi do tuka, ama koga treba da se povrze Paypal so bankarska smetka mi izleguva deka treba da stavam US account (amerikanska bankarska smetka)?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Zdravo,
Dali mozhe nekoj da mi pomogne, znaci otvoriv paypal account so adresa vo Slovenija, so Visa od Tutunska, mi ja primi do tuka, ama koga treba da se povrze Paypal so bankarska smetka mi izleguva deka treba da stavam US account (amerikanska bankarska smetka)?
А што ќе ти е банкарска сметка? Парите ги повлекуваш на картичка.
 
Член од
19 март 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Едноставниот одговор кој го бараш е - НЕ.

Преку македонскиот PayPal може само да се купува, односно само да се праќаат пари, но не може да се продава, односно да се примаат пари.

Преку словенечкиот PayPal може и да се купува и да се продава, односно и да се праќаат пари и да се примаат пари, но тоа е изводливо исклучиво со картичка од НЛБ Тутунска Банка.

Има и некои други кои велат дека може и со други картички од други банки да се користи словенечкиот PayPal, но не им успева на сите, додека корисниците на картичка од НЛБ Тутунска Банка претежно успеваат да го користат словенечкиот PayPal.
Овде мислам дека одговорени ми се сите прашања, ама чисто за да се осигурам, ќе си прашам пак.

Пејпал немам, а треба да ми стигнат некои пари од Америка, ми рекоа само преку Пејпал ќе ми ги прателе. Значи ако отворам акаунт на македонскиот ПП, нема шанси да ми стигнат? А за да отворам акаунт на словенечкиот, ми треба картичка од НЛБ? Јас имам картичка од Охридска Банка. Со таа нема да може? Или накратко, нема шанси да ми стигнат вака парите, да барам друг начин?

Фала.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.571
Поени од реакции
11.714
Овде мислам дека одговорени ми се сите прашања, ама чисто за да се осигурам, ќе си прашам пак.

Пејпал немам, а треба да ми стигнат некои пари од Америка, ми рекоа само преку Пејпал ќе ми ги прателе. Значи ако отворам акаунт на македонскиот ПП, нема шанси да ми стигнат? А за да отворам акаунт на словенечкиот, ми треба картичка од НЛБ? Јас имам картичка од Охридска Банка. Со таа нема да може? Или накратко, нема шанси да ми стигнат вака парите, да барам друг начин?

Фала.
Охридска Банка е во сопственост на француската Сосијете Женерал, која има свои филијали и во Србија, Хрватска и Словенија, но сепак ова не ти е никаква гаранција дека ќе ти работи картичката од Охридска Банка со српскиот или хрватскиот или словенечкиот PayPal.

Со македонскиот PayPal - без разлика од која банка користиш картичка - не можеш да примаш пари ни од странство, ни од Македонија, можеш само да праќаш пари.

Доколку сакаш да примаш пари преку PayPal, најсигурен метод би бил преку словенечкиот PayPal со Visa Electron дебитна картичка од НЛБ Тутунска Банка.
 
Член од
20 јануари 2015
Мислења
8
Поени од реакции
0
Здраво пријатели..

Прашање..

Колку пати може да повлекувам пари од Пејпал со НЛБ ВИЗА ЕЛЕКТРОН ( Словенски Пејпал ) ? Се работи за повлекување без верификуван пејпал... директно со withdraw... На пријатели прв пат им успеа... дали може повеќе пати ова да се користи ?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.571
Поени од реакции
11.714
Здраво пријатели..

Прашање..

Колку пати може да повлекувам пари од Пејпал со НЛБ ВИЗА ЕЛЕКТРОН ( Словенски Пејпал ) ? Се работи за повлекување без верификуван пејпал... директно со withdraw... На пријатели прв пат им успеа... дали може повеќе пати ова да се користи ?
Максимум 2500 евра годишно. Доколку ја надминеш оваа граница, од словенечкиот PayPal ќе ти побараат да им испратиш дигитална фотокопија од лична карта или од возачка дозвола за да им докажеш дека си словенечки државјанин.
 
Член од
20 јануари 2015
Мислења
8
Поени од реакции
0
Максимум 2500 евра годишно. Доколку ја надминеш оваа граница, од словенечкиот PayPal ќе ти побараат да им испратиш дигитална фотокопија од лична карта или од возачка дозвола за да им докажеш дека си словенечки државјанин.
Аха во ред за лимитот не е проблем... Туку дали секогаш ќе пројдува со овој начин без да биде review од страна на пејпал ? Нема да имам никаков проблем ако повлекувам со виза електрон без верификација директно преку withdraw дури и повеќе пати ако повлекувам ?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.571
Поени од реакции
11.714
Аха во ред за лимитот не е проблем... Туку дали секогаш ќе пројдува со овој начин без да биде review од страна на пејпал ? Нема да имам никаков проблем ако повлекувам со виза електрон без верификација директно преку withdraw дури и повеќе пати ако повлекувам ?
Досега никој не се пожалил на форумов за такво нешто, па претпоставувам дека нема да имаш никаков проблем.
 
Член од
20 јануари 2015
Мислења
8
Поени од реакции
0
Досега никој не се пожалил на форумов за такво нешто, па претпоставувам дека нема да имаш никаков проблем.
Во ред ти благодарам за твојот одговор.. Би сакал уште некој доколку е во можност да ми одговори за да бидам посигурен.
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Дали е можно да ме блокират доколку примам поголема сума на пари? Или нема да ме гибат дур не го поминам лимито?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Можно е. Мене ми се случи. И не беа некои големи пари 200-300 еур а лимитот не беше ни до пола. После 100 телефонски повици ми го ослободија акаунтот. Ама од тогаш не го користам веќе.
 
Член од
4 ноември 2010
Мислења
127
Поени од реакции
54
Дали е можно да ме блокират доколку примам поголема сума на пари? Или нема да ме гибат дур не го поминам лимито?
Da ne rezikuvas mnogu pari e sega mnogu kolku e treba ti da si odlicis, moznosta da te blokiraat e 70% a moze i nema da te blokiraat se relativno, nema vrska limitot

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom