PayPal (официјална тема)

Член од
8 април 2013
Мислења
8
Поени од реакции
3
Ај малку помош околу кодов каде да го најдам на интернет сметката или лично со некој вработен?
Инаку дебитната мие преку Стопанска
 

Attachments

Член од
14 јуни 2014
Мислења
26
Поени од реакции
4
Ај малку помош околу кодов каде да го најдам на интернет сметката или лично со некој вработен?
Инаку дебитната мие преку Стопанска
Отвори е-банкинг, логирај се. Иди во извод, кликни таму ќе видиш ќе стои четири бројчен код. Ако немаш е-банкинг јави се во банка ќе ти го кажат кодот.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.126
Поени од реакции
5.900
Или за да не чекаш да излезе во извод, барај во резервирани средства.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Кога купуваш плаќаш sipping од 10-30 евра,ама ако скакш да продадеш нешто кога ќе кажеш колку е sipping од Македонија до Германија дојди кажи ми кога ќе продадеш нешто.
Вредноста на производот ако е 35 евра купувачот sipping ќе треба да плати 50-60 евра
Најевтината поштарина е над 2к денари и тоа до 300 грама:tapp:
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Кога ке може да добиваме пари на пајпал во мак?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Кога ке може да добиваме пари на пајпал во мак?
Ќе одбереш whitdraw ќе ја сврзеш картичката со пејпал и ќе можеш да праќаш,примаш и вадиш пари од банкомат или банка
 
Член од
2 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
30
Кога купуваш плаќаш sipping од 10-30 евра,ама ако скакш да продадеш нешто кога ќе кажеш колку е sipping од Македонија до Германија дојди кажи ми кога ќе продадеш нешто.
Вредноста на производот ако е 35 евра купувачот sipping ќе треба да плати 50-60 евра
Најевтината поштарина е над 2к денари и тоа до 300 грама:tapp:
Не си во право.Јас праќав пратка до уса со тежина од 300 грама и платив 350-400 денари авионски превоз.За чудо стигна до Њу Јорк за 5 дена!
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Не си во право.Јас праќав пратка до уса со тежина од 300 грама и платив 350-400 денари авионски превоз.За чудо стигна до Њу Јорк за 5 дена!
Со која пошта?
Иначе онлајн ги гледав цените на ЕМС,ДХЛ,Федекс,Македонска пошта на сите цените им се слични
Со ДХЛ од Германија ми праќаат пакет за 17-25 евра,а од кај нас пакет со иста или слична големина да го испратиш во Германија бараат од 35-50 евра.:tapp:
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
Кога купуваш плаќаш sipping од 10-30 евра,ама ако скакш да продадеш нешто кога ќе кажеш колку е sipping од Македонија до Германија дојди кажи ми кога ќе продадеш нешто.
Вредноста на производот ако е 35 евра купувачот sipping ќе треба да плати 50-60 евра
Најевтината поштарина е над 2к денари и тоа до 300 грама:tapp:
prodaden e samsung mega telefon za 280 dolari na ebay, mu go isprativ na covekot vo amerika so traking number sto mislis kolku plativ???? ja nego mu zemav 25 doalri za shiping,,, a ja plativ 500 denari vo posta so tracking number
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Океј, Виза електрон кредитна од Охридска банка, ја верифицирав, ама пак ми вика оти имам нула евра. Како можам да го средам тоа?
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
prodaden e samsung mega telefon za 280 dolari na ebay, mu go isprativ na covekot vo amerika so traking number sto mislis kolku plativ???? ja nego mu zemav 25 doalri za shiping,,, a ja plativ 500 denari vo posta so tracking number
Добро се тоа убаво ај кажи сега како од која пошта?
 
Член од
2 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
30
Домашна пошта нормално......со дхл,федесс несакам да си имам работа.[DOUBLEPOST=1404860027][/DOUBLEPOST]
prodaden e samsung mega telefon za 280 dolari na ebay, mu go isprativ na covekot vo amerika so traking number sto mislis kolku plativ???? ja nego mu zemav 25 doalri za shiping,,, a ja plativ 500 denari vo posta so tracking number
Си го одрал бе аман. Пази на пакетот си пишува точно колку е транспортот,може да провери и да ти остави негатив.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Поминав неколку страни наназад и не прочитав некој да праша како се ставаат пари на paypal акаунтот. Од тоа што видов на нет треба да имам add money опција ама ја немам, или можеби ако купам нешто на нет преку мојот paypal парите директно ќе ми ги извлече од дебитната картичка со која ми е поврзан акаунтот. Anyone?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom