Paladin

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Rogue само може да се надева на победа против Paladin, само ако paladin-от има скоро се на cooldown. Paladin на 3 начини може да излези од stun, HoF/trinket/bubble, така да тешко дека ќе задржи рогуето паладин под stunlock. Ако паладинот го принуди rogue-то да искористи тринкет, тогаш stun+пушта крилјата и РИП рогуе во 3 секунди.

Од 3.x.x досега не сум загубил дуел од рогуе.
Jas na primer gubam od Rogue vo sluchaj da zalagiram ili da e stvarno dobar igrach inaku za od stun se vadam so trinket ili bubble.A za dmg maximum 5 sekundi ostanuva zhiv rogue od mene,na Repentance mu se doblizhuvam mavam eden udar so koj mu zeam skoro pola hp i potoa na Hammer of Justice mu presuduvam vchelo nekolku kritikal udari i kraj. :)

samo prot paladin ima sansi da tepa rogue
Jas sum retri i dosega retko mi se slucilo da izgubam od Rogue.Vekje kazhav vo Coldara koga praev kvest za reputacija za Wyrmrest Accord mi ripnaa human i night elf rogue pa go popijaa dur mi padna bubble znachi 12sekundi max.Abe za gjabe ne gi vikaat retri paladinite retardin :)
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Jas na primer gubam od Rogue vo sluchaj da zalagiram ili da e stvarno dobar igrach inaku za od stun se vadam so trinket ili bubble.A za dmg maximum 5 sekundi ostanuva zhiv rogue od mene,na Repentance mu se doblizhuvam mavam eden udar so koj mu zeam skoro pola hp i potoa na Hammer of Justice mu presuduvam vchelo nekolku kritikal udari i kraj. :)
Абе, зашто не сфаќаш дека 80% од популацијата на рогови се ликови кои што левелираа кога роговите беа појаки. Тие...не знаат како се игра рог. Другите 20% се луѓе, кои што играат рогови од почеток на ВоВ, па до ден денеска. Има рогови кои што ќе те откостат нема да ги симнеш ни до 50% здравје. Нема да знаеш што те снашло. Не се филмај многу. Си фатил двајца рогови во Колдара и бог за муда си го приклештил. Ете ти Арена. Колку рејтинг имаш...нула? Фала пријатно.


Jas sum retri i dosega retko mi se slucilo da izgubam od Rogue.Vekje kazhav vo Coldara koga praev kvest za reputacija za Wyrmrest Accord mi ripnaa human i night elf rogue pa go popijaa dur mi padna bubble znachi 12sekundi max.Abe za gjabe ne gi vikaat retri paladinite retardin :)
Ретардини ги викаат дека се ретардоси, па ако со тоа се гордееш, нек ти служи :)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Ретардини ги викат оти уствари такви се . Еве сега актуелен е прот спец со холи опрема. 3к + рејтинг ГГ.
 
Член од
19 август 2008
Мислења
58
Поени од реакции
1
Pa mnogu normalno sekoja klasa mora da bide bafnata za vo arena :P taka ti e principot na blizzard u tbc kaj bea paladinite ? s1 s2 s3 nemase eban paladin retki bea tie so uspevaa kako hileri duri oruzje da napravat ama u s4 si dobija eden fin buff taka da sega luge so klikaat na spelovite so mouse si imaat po 2k rating treba poveke da se zbori?
 
Член од
13 април 2009
Мислења
113
Поени од реакции
2
Играм на ретаил моментално и у пвп пала тепа буквално се...неам видено рог да тепа пала.. ПАЛА ЦЕПИ СЕЕ!!!! а золтан си е бот =D един чоек шо поштуем е касперле http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Azshara&n=Casperle типот има 5111 АП анбафед..... и 45% крит..со фул т8.5..
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Ја лично од unholy dk во frost pres го јадам стапот на паладинот.Даље ДОБАР рог гази се пред него без тој него да го чачне,исто така паметен вориор (да знае дека има дисарм како спел) може некад да ме победи.

ПС:Добар е филингот со ПвЕ опрема да се ставиш некад (лечач задолжителен за подршка) па да летаат (по)големи бројки.Ко шо викаат од Близард треба да го ставиме burst dmgот на паладинот под контролоа за да не ги крева во ваздух останатите класи.
 
Член од
25 октомври 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Jas sum retri i dosega retko mi se slucilo da izgubam od Rogue.Vekje kazhav vo Coldara koga praev kvest za reputacija za Wyrmrest Accord mi ripnaa human i night elf rogue pa go popijaa dur mi padna bubble znachi 12sekundi max.Abe za gjabe ne gi vikaat retri paladinite retardin :)
A koja magija e taja bubble???:kesa:(pocetnik sum)
 
S

StormRage

Гостин
Ја лично од unholy dk во frost pres го јадам стапот на паладинот.Даље ДОБАР рог гази се пред него без тој него да го чачне,исто така паметен вориор (да знае дека има дисарм како спел) може некад да ме победи.
да ама Disarm requires Defensive Stance е сеа види ти... кој би ти се мењал за дисарм... а прот вориор да е богами ќе се биеш до крај
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
да ама Disarm requires Defensive Stance е сеа види ти... кој би ти се мењал за дисарм... а прот вориор да е богами ќе се биеш до крај

Stance dance.....постојат копчиња на тастатурата, или тоа или ќе ризикува да го отвориш ко паштета.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom