Paladin

Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Ако си 20ти лвл соло е невозможно.Требаш да пројдеш 1/4 од инстанцата за да стигнеш до шталата каде што е чеканот.
А ако сум 26 или 27 левел може соло? Или да барам уште некој?
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Незнам ,неам отидено 2 години во СФК,нали со 2.3 пачот ги снижија левелите на пред ТБЦ инстанците.Ја со блод елфоот знам на 21 лвл соло го завршив тој квест,али полесен е за нив :vozbud:.Најбоље ти е(моментално) да си се ставиш во LFG и да си најдиш група.:helou:

Ако не најдиш група до 27-8-9 ти лвл иди соло,или иди Разорфен краул и земи си корпсмејкер.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Го завршив соло на 27 левел. Пешки идев до Silverpine Forest, па по пат морав да избегнувам неколку мобови 35 левел, како и 2-3 хордаши. Тоа беше најмачниот дел од работата. Во инстанцата лесно го поминав делот до шталата, најчесто морав да се тепам со 2 елитни 20 левел, освен кај првиот бос кој го истепав заедно со 2 елитни.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Го завршив соло на 27 левел. Пешки идев до Silverpine Forest, па по пат морав да избегнувам неколку мобови 35 левел, како и 2-3 хордаши. Тоа беше најмачниот дел од работата. Во инстанцата лесно го поминав делот до шталата, најчесто морав да се тепам со 2 елитни 20 левел, освен кај првиот бос кој го истепав заедно со 2 елитни.
Ова на оргинален сервер го напрај ? Чисто ме интересира дали да земам гејм кард или не..Уште не ми се верва до толку да ја заебале играта, да можи лвл 27 да помини истанца од лвл 20.

А и корпсмејкерот поубо да го земиш .. дури на 51 лвл има подобар од квест. Во алтерак полиармот.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Ова на оргинален сервер го напрај ? Чисто ме интересира дали да земам гејм кард или не..Уште не ми се верва до толку да ја заебале играта, да можи лвл 27 да помини истанца од лвл 20.

А и корпсмејкерот поубо да го земиш .. дури на 51 лвл има подобар од квест. Во алтерак полиармот.
Па добро, не ја поминав цела инстанца, само околу четвртина најверојатно. Инаку, да, на оригинален сервер играм.
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Ова на оргинален сервер го напрај ? Чисто ме интересира дали да земам гејм кард или не..Уште не ми се верва до толку да ја заебале играта, да можи лвл 27 да помини истанца од лвл 20.

А и корпсмејкерот поубо да го земиш .. дури на 51 лвл има подобар од квест. Во алтерак полиармот.


Ravager од Herod е добар или тој чеканот од Mograine.Има и други добри до Ice Barbed Spear.:smir:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Ravager од Herod е добар или тој чеканот од Mograine.Има и други добри до Ice Barbed Spear.:smir:
Од квест риворд нема подобар до 51 од корспмејкер. Се зема на 27 лвл и дури од AV polearm-от ќе му е следно оружје ако не врви истанци.

Инаку јас ко го кревав мојот паладин смрт ми беше, го кренав брзо за брзо, ама до 50-ти левел.. само едно дугме прицкаш. Ептен досаден од почеток е.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Ај играј го прво едно 3-4 години паладинот, па после збори :):)

Со моменталниве промени во 3.1 пачот рогот е убедливо еден од најдобрите ако не и најдобриот соло пвп лик.
Kakov rogue choeche,2 rogue gi napleskav vo Coldara deneska 80tki night elf i human rogue,tolku od niv mi umrea na beganje.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Kakov rogue choeche,2 rogue gi napleskav vo Coldara deneska 80tki night elf i human rogue,tolku od niv mi umrea na beganje.
Добро сега...муабетот ми го сведуваш на јас ова, јас она. Јас лично имам утепано тројца дебили кои што не знаеја каде да мрднат, а сум ворлок. Но тоа не значи дека ворлоците се најдобри. Напротив, ворлоците се слаби, туку другите 3ца беа дебили и јас го искористив тоа.

Исто и ти си го искористил тоа да начекаш 2 рога со ПвЕ опрема и си ги здрвил, и тоа си имал сите CD's на располагање. Паметен рог ќе ти отиде во вениш и ќе те здрви после тоа.

Лично немам рог мој, но ако сакаш ќе те седнам со рог во PTR па тепај се со него. Ќе те откости. Се е до тоа кој како си ја игра класата, и колку си ги користи способностите што ти ги нуди класата.
Генерално, роглињата се меѓу најдобрите во ПвП. Нема тука простор за дискусија. Кога стигнав да видам Рог да утепа друид Мечка...нема веќе што да зборувам :)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Си тепам вчера ја еден волк во Western Plaguelands, кога од позади ми се стелта еден роуг левел 56 (а ја бев 52), ми мава стан и дури се свестив што ми се дешава, ме остаи на 200-300 хп. Брзо пукање Lay on Hands, му се вртам, му мавам стан 5 секунди и му ебам матер.

Ме интересира дали роуговите се толку слаби да не можат да истепаат паладин 4 левела подоле од нив додека е под стан (на страна тоа што бев исцицан од мобот) или па типот бил идиот?
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Ме интересира дали роуговите се толку слаби да не можат да истепаат паладин 4 левела подоле од нив додека е под стан (на страна тоа што бев исцицан од мобот) или па типот бил идиот?
Ако рогот знај кога да употреби evasion i vanish има 50-60% шанса да добие дуел против паладин. Зборам за добри играчи. За просечни играчи секогаш би требало ретри паладинот да добие дуел.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
991
Поени од реакции
651
Ако рогот знај кога да употреби evasion i vanish има 50-60% шанса да добие дуел против паладин. Зборам за добри играчи. За просечни играчи секогаш би требало ретри паладинот да добие дуел.
Rogue само може да се надева на победа против Paladin, само ако paladin-от има скоро се на cooldown. Paladin на 3 начини може да излези од stun, HoF/trinket/bubble, така да тешко дека ќе задржи рогуето паладин под stunlock. Ако паладинот го принуди rogue-то да искористи тринкет, тогаш stun+пушта крилјата и РИП рогуе во 3 секунди.

Од 3.x.x досега не сум загубил дуел од рогуе.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Rogue само може да се надева на победа против Paladin, само ако paladin-от има скоро се на cooldown. Paladin на 3 начини може да излези од stun, HoF/trinket/bubble, така да тешко дека ќе задржи рогуето паладин под stunlock. Ако паладинот го принуди rogue-то да искористи тринкет, тогаш stun+пушта крилјата и РИП рогуе во 3 секунди.

Од 3.x.x досега не сум загубил дуел од рогуе.
Сега ќе креваш bubble или ќе пушташ крилата ?
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Сега ќе креваш bubble или ќе пушташ крилата ?
Ма све може он :):) нинџа е :) Затоа така кога коментираат не ми се ни интересни. Фатил тепал некој рог со пве опрема во шума, и мисли господ за муда го фатил, и после ти кажува дека правел ова или она, а и самиот знае дека е невозможно, ама ок. Нека се деца радуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom