Paladin VS Rogue

Paladin VS Rogue

  • Paladin

    Гласови: 32 57,1%
  • Rogue

    Гласови: 24 42,9%

  • Вкупно гласачи
    56

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Shto mislite koja od ovie 2 rasi e podobra vo melee?Jas lichno bi go izbral Rogue iako igram Paladin
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.286
Поени од реакции
314
Немам некое големо WoW искуство али јас лично си играм Rogue.
А иначе помеѓу Paladin и Rogue би избрал Rogue.
Бај де веј играм на приватен сервер. :smir:
 
Член од
22 март 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
јас си играм паладин и 31 лвл сум.Еден другар има роуг и кога се тепаме едвај под 50% ми ја носи енергијата.Точно е дека роугот е јак али не толку колку паладинот.
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
72
Поени од реакции
3
PvP Pala e neznamenliv... PvE samo vo lecenje i tank e podobar palata za dps rogueto .
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.862
абе Самоубицата пишал буква надвор од Политика, што време дојде :vozbud: :icon_lol:
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Ако се споредува за пала вс руг дуел тогаш пала ќе победи. Ако бираме за рејдови тогаш руг е најдобра мелее дпс
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
PvP зимаш прот пала зимаш тринкетот од Shattred Halls од последниот босс и роугот сам ќе се убие од тебе.:toe:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Ако се споредува за пала вс руг дуел тогаш пала ќе победи. Ако бираме за рејдови тогаш руг е најдобра мелее дпс
Точно за првиот дел , нема рог шо да бара дуел со било кој паладин. Дали бил ретри , холи .. па недај боже прот да се погоди:). А за то дека рог е најдобра меле класа за рејдови .. моментално се далеку од најдобри. Од пала се подобри во секој случај..ама добар warrior ништо неможи да го стигни моментално.
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Точно за првиот дел , нема рог шо да бара дуел со било кој паладин. Дали бил ретри , холи .. па недај боже прот да се погоди:). А за то дека рог е најдобра меле класа за рејдови .. моментално се далеку од најдобри. Од пала се подобри во секој случај..ама добар warrior ништо неможи да го стигни моментално.
Па да. кога сме веке кај рејдови, сеа има тоа дуал спек, стави си холи за у рејд да си хилер, исзлези стави прот или ретри и крај... :)
 
Член од
1 април 2006
Мислења
273
Поени од реакции
4
Rogue во рејдови се користи како DPS , и е најдобар melee DPS во играта , барем додека јас играв во preWoTLK . Паладин е хибрид класа и може да се користи и како DPS во кој случај не може да надмини rogue , или како healer , каде пак има нормално подобри од него ( Priest па и можеби Druid ) , и може да се користи и како tank (најдобар tank e warrior by me ) . Но се ова зависи од ситуација тешкота на инстанца и тнт. Во големи рејдови најчесто има support - role , off tank или можда нешто сличнo . А за во дуел rogue против paladin , се зависи од spec-от. :smir:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Bash deneska bev na questanje vo Eastern Kingdom me rushija od kjotek Alijansava...ama izglea mal lvl sum 33 bev :pos2: Zaboraviv da kazham imav duel so Rogue i pogodete,go skinav po edno 3minuti borba.
 
S

StormRage

Гостин
искрено мразам паладини ама појаки се многу од рог... можат во секој случај да го скинат... е сеа некој рече за тенк... најдобар тенк е вариор то е мислам нормално... а иначе рамен на паладин сега само Death Knight може да се држи ради има скоро 9 секунди сајленс...
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
72
Поени од реакции
3
искрено мразам паладини ама појаки се многу од рог... можат во секој случај да го скинат... е сеа некој рече за тенк... најдобар тенк е вариор то е мислам нормално... а иначе рамен на паладин сега само Death Knight може да се држи ради има скоро 9 секунди сајленс...
za silence da ali protiv pala mnogu tesko ke mu e bidejki pala ima magija protiv desease a DK vo duel 1v1 bez desease tesko ;) a za dps ili za tank oooooooooooo DK e mnogu mnogu pred paladinot od iskustvo vi kazuvam (bev dps i so army of death tesko nekoj da ve stigne na dmg listata :vozbud:,btw sea sum tank... kolku me tepat ?? Dodge,dodge,parry,miss,dodge dodge,2k,1k,dodge,parry :)):wink:
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Pure of Heart зимаш талентот и + да си дворф паладин=имун на discease :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom