Orphan Black

  • Креатор на темата HoT IcE
  • Време на започнување
H

HoT IcE

Гостин
Одлична е, серија од класата на Фринџ, не е топ квалитет серија ама итекако квалитетна и многу се разликува од оснтанатите типични американски shit tv show made for profit.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Само три епизоди имам изгледано па сеуште немам баш оформено мислење иако сега засега е позитивно.

Еве и јас ќе повторам на Татјана треба одма да и дадат оскар за тоа колку ликови толку добро паралелно ги глуми.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Не знам зошто толку неутрални мислења на почетокот од темава.

Серијата е нешто феноменално. Ја изгледав на два пати, од прва по петта епизода, и од шеста до крај. Многу catchy и заразна серија, најдобро нешто што сум гледал во последно време.

А за Татјана немам зборови. Глуми лик кој глуми дека глуми друг лик кој глуми друг лик. Некогаш заборавам дека само една актерка е, сите ликови си ги оживува на свој начин.
Косима е срцка, омилен клон ми е, покрај Хелена, која со Алисон се толку многу комплексено изградени, секоја чест.

Gotta love Orphan Black - не му ја мислете, најтопла препорака (y)
 
H

HoT IcE

Гостин
Абе темава уште била во живот а? Мило ми е, мислев дека поголемиот дел го делите истото мислење со Псај и вот дека серијава не е ништо посебно па помислив дека се запустила темава. :P
Уште 3 месеци и ќе почне нова сезона, и кога веќе спомнувате омилени клонови, а јас забровавив да си спомнам, и мене ми е Алисон омилен клон, мада и Косима е catchy. :coffee:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Уште 3 недели. На толку хајп на ГоТ ја заборавивме оваа.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Ќе треба да се потсетам малце на прва сезона, имам доста заборавено.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Почнав да ја гледам онака, ради реда. Не мислев дека ќе биде нешто посебно. Али се заразив. Незнам дали има нешто друго слично, ама мене ми е баш уникатна во споредба со се` што имам гледано. А сакам различно :D
Јас планирам да ја гледам цела прва сезона од почеток :D Мора да се потсетам на се`, зашто обично заборавам :icon_lol:
Уште 2 недели :vozbud:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
orphan.black.the.cloneversation.720p.hdtv.x264-2hd

ова е неколку дена пред да почне 2ра сезона, емисијата ја води will wheaton и гости се главниве актери, patton oswalt и режисерите.
покажуваат неколку сцени како снимаат со клоновите.
 
H

HoT IcE

Гостин
Отсекогаш ме интересирало како снимаат со клонови. Тенкју Анон, доста работи разјаснети, и прилично интересна работа.(y)
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Интересно ми е како, иако е истата актерка, ги гледам како различни :D Дури и кога Сара ја глумеше Касима, Татјана не ја глумеше Касима туку Сара претворена во Касима. Незнам дали го опишав убаво. Стварно е многу добра.

Типот што го глуми Феликс, Џордан, е многу различен без шминка :D Се прашувам дали е геј во реален живот :P

Интересно ова со клоновиве како се снима. Јас го замислував повеќе како тоа со трајподот или што и да беше. Незнаев дека користат и даблс за тоа :D

Хелена е жива? :eek: Како? И го утна срцето?
 

AFI

Член од
17 ноември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
98
СестрА!! :D Интересен крај 2 сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom