Opel Club Macedonia

Член од
13 мај 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, планирам да купам Opel Astra J 1.7cdti 110ks од 2010, сакав да прашам дали овие автомобили се издржливи (дали се расипуваат често), и која е потрошувачката на овој модел? Поздрав.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
187
Поени од реакции
43
Мислење , искуства со 2.0 cdti со 160кс 2010-2012 год кај Астра Ј ?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
4.795
Поени од реакции
4.580
Мислење , искуства со 2.0 cdti со 160кс 2010-2012 год кај Астра Ј ?
Фиат мотор е тоа 2.0 JTD.
Здраво, планирам да купам Opel Astra J 1.7cdti 110ks од 2010, сакав да прашам дали овие автомобили се издржливи (дали се расипуваат често), и која е потрошувачката на овој модел? Поздрав.
Одличен мотор. Мењаш редовно уље, ако ја возиш градска ќе имаш проблеми со партикел филтерот, ама во МК можеш да го извадиш. EGR вентилот фаќа гареж ама се средува тоа за 200 евра. Моли се само електроника нешто да не се заебе.
Потрошувачка 6-7 литри на 100 километри.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.062
Поени од реакции
666
Дечки едно прашање, на Астра Х 1.7 cdti 2005 се уклучува check engine и не крева над 3000 обртаи. По 10 ина мин возење функционира сe', но знакчето си свети на таблата. Искуство некој со проблемов?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.550
Поени од реакции
1.013
Дечки едно прашање, на Астра Х 1.7 cdti 2005 се уклучува check engine и не крева над 3000 обртаи. По 10 ина мин возење функционира сe', но знакчето си свети на таблата. Искуство некој со проблемов?
Na diagnostika koj problem ti go pokaza?
 
Член од
20 јули 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дечки едно прашање, на Астра Х 1.7 cdti 2005 се уклучува check engine и не крева над 3000 обртаи. По 10 ина мин возење функционира сe', но знакчето си свети на таблата. Искуство некој со проблемов?
istiot problem go imam i jas na istat astra samo 2006god. na dijagnostika so pedalo za gas i kocnica mi vadi greska ecn 038008
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
16.553
Поени од реакции
24.304
istiot problem go imam i jas na istat astra samo 2006god. na dijagnostika so pedalo za gas i kocnica mi vadi greska ecn 038008
некој од греачите не ти е исправен штом ти ја вади оваа грешка. Треба со мултиметар да се проверат сите и да го смениш тој што не чини.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.062
Поени од реакции
666
Излезе дека МАП сензорот нечинел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom