Opel Club Macedonia

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Bojan2000, 1 март 2015.

 1. mambo2

  mambo2

  Член од:
  7 јануари 2015
  Мислења:
  449
  Допаѓања:
  144
  Другиве коли не се расипуваат..продавницивр за автоделови само за инсигнија држат делови.....цццц
  Земај инсигнија брат ич не му се мисли


  Sent from my SM-G928F using Tapatalk
   
 2. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Јас затоа си прашав кои се маните и предностите на колава. Зошто знам на иста платформа се правени заедно со Шевролет круз, крузот со бензин плин доста се покажаа а за опелов појма немам.
   
 3. ^^GoRiLLaZ^^

  ^^GoRiLLaZ^^ Happiness...?

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  3.830
  Допаѓања:
  4.776
  [​IMG]

  Дечки искуства со Opel Astra 1.6 (77 kw), бензинец? Шо се вели, вреди ли да зе купува или полни со проблеми?
   
 4. Jack NolanProf.19

  Jack NolanProf.19

  Член од:
  9 мај 2018
  Мислења:
  265
  Допаѓања:
  194
  Се возел некој во Инсигнија или да има? Ај некој импресии да кажи
   
 5. Bale615

  Bale615

  Член од:
  25 март 2019
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Moze mislenje za Opel astra 2005 1.3 cdti 90hp karavan
   
 6. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  948
  Допаѓања:
  507
  Mnogu e tromava, mala kubikaza za taja tezina na kolata. Koga pustas klima togas isto kako matiz da vozis.
  Inace toj motor e na fiat punto i e mnogu ekonomicen, mnogu malku trosi, nema problemi so menjac, common sistem na vbrizguvanje, tivok motor. Koga vejke se odlucuvas za takva kola, podobro zemi isuzu 1.7cdti.
  Ako ne ti igra uloga konjazata, togas 1.3cdti ti e odlicna.
   
 7. Kadaif

  Kadaif M.D.

  Член од:
  21 јануари 2008
  Мислења:
  3.506
  Допаѓања:
  2.392
  [​IMG]
  Мислиш на оваа?
   
 8. Jack NolanProf.19

  Jack NolanProf.19

  Член од:
  9 мај 2018
  Мислења:
  265
  Допаѓања:
  194
  Првиот модел
   
 9. Albertos

  Albertos

  Член од:
  29 септември 2015
  Мислења:
  95
  Допаѓања:
  105
  Која цена ти ја даваат инсигнијата? Пред 3-4 месеци кога гледав имаа цена близу како едно ауди а4 по огласиве.

  Реално над 8500 евра не би имала вредност колата. Класи подоле е од ауди а4 и мерцедес.
  Ако се има предвид дека веќе за 9500 веќе се зима а4 b8 кое е многу подобро 8500 е веќе плафон за инсигнијата.
   
 10. Jack NolanProf.19

  Jack NolanProf.19

  Член од:
  9 мај 2018
  Мислења:
  265
  Допаѓања:
  194
  Инсигнијата е класа погоре од а4, а на б8 го добиваш усраниот 2.0.
   
 11. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  948
  Допаѓања:
  507
  a4.b8 e praeno vo ungarija a sklopuvano vo romania a novoto b9 pola e vo makedonija. Racunajte dali insignia e nad ili pod.
   
 12. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.793
  Допаѓања:
  8.903
  на аудито само значката му вреди, кола ко кола, побитна е опремата него марката. Ако инсигнијата има тон опции а аудито е некој основен модел сигурно него ќе го земеш, пошто нели ауди е.
   
 13. cyberbaze

  cyberbaze

  Член од:
  6 јули 2018
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  135
  темата е опел клуб, па можеби затоа и голем дел од вас не сте реални :)

  првата грешка е што се прават спореби по цена (на половна кола).

  тоа што се блиску со цена не значи дека се иста класа.

  инсигнијата по димензии е со А6 а не со А4.

  било кое ауди/мерцедес/бмв е повисока класа од било кој друг мејнстрим автомобил од истата класа.

  од друга страна и малце ретардирано е да се купува (тој што купува на ново) автомобил од луксузен бренд а да го купува основниот модел со најниско ниво на опрема.

  макар и во тој случај, нема да има дополнителни технологии, но материјалите ќе бидат на највисоко ниво :)

  да не зборуваме за возните карактеристики :)
   
 14. Igor.B

  Igor.B

  Член од:
  4 декември 2014
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Астра Ј 1.6 2017 115 коња со БРЦ плински уред. Дали некој има проблеми со него или некое друго искуство во смисла на потрошувачка и др.
   
 15. Kliment OH

  Kliment OH

  Член од:
  23 март 2019
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Некој да предложи добар авто плац охрид-ресен-битола, планирам астра х 1.7 цдти 2006-2008 да земам. фала однапред! ако може и со линкови од фб, ако имаат fan page.
   

Сподели преку: