One Piece

  • Креатор на темата Господ
  • Време на започнување
Г

Господ

Гостин
Некаков си one shot со Chopper искочил...не го ни погледнувам.
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
Глупо е не го гледај. Башка и на 3 страни е. Ја мислам дека во следната епизода Луфи ќе го припитоми октоподот и овој Курибо коа ќе види колку е јак Луфи ке му стане другарче.:vozbud:
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
Конечно стигнаа до Fishman Island . Ама нели Jimbei е газда таму? Па тогаш што го закачаат Lufy Овие морониве?
 
Г

Господ

Гостин
Ваљда пошо бил и шичибукаи има фаци што не го мирисаат.
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
Можно е, па сигурно ќе се тепаат со некој и во Fishman Island. Може ќе треба да го спасуваат Jimbei. :vozbud:
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
Зошто на глупости? Мириса на тепачка...Башка и Ода секогаш знае да ги умрсува работите на почеткот на секој арк.
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
И што мислите за новиов арк со Fishman Island? Се појавија доста нови ликови. работите почнуваат да стануват комплицирани. Се надева набрзо ќе видиме некоја голема тепачка.
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Due to the natural disaster in Japan, One Piece will not be aired today.
We will keep you updated when One Piece Episode 490 will be online!

:(

 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.768
Поени од реакции
14.041
Да ја оживеам темава, едно од најдобрите анимиња (шонен) на денешницата мислам дека заслужува по активна тема на форумов :D

Еве сега го изгледав најновиот филм ''Z'' али на јапонски без превод не ми се чека до 20 април додека не биде со превод. Тогаш може и пак да го изгледам. Филмот е одличен кога ќе имате слободно време изгледајте го.

Што се однесува до мангата, моменталниот арк што следува е :cuc: Ги има сите предиспозиции да биде најдобриот арк до сега, според мене. Доста нови и силни ликови се појавија ќе видиме како ќе се одвиваат настаните.
 

A$CE

TrollTroll fruit
Член од
10 март 2013
Мислења
25
Поени од реакции
28
Сите аркови си се на ниво. Најголемо внимание ми зедоја Скајпија и аркот кога Франки се приклучи со Луфи ( не ме фаќај за збор ама World 7 така некако беше??).
Без да го сметаме Маринефорд аркот. :icon_mrgr:

Иначе сегашниов World Government на чело со Акаину е навистина лејм.... и сето шпиуни почнувајќи од Верго, па завршуваш со Баги. :icon_mrgr:

Од друга страна ко че видиш Магелан не добил никакво унапредување сеуште е во Импел Даун, разочарувачки е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom