One односно Космофон НЕ ФАЛА !

Член од
8 февруари 2008
Мислења
175
Поени од реакции
53
Не се секирај ја прашав во салон на ОНЕ ми рекоа пакетите од Космофон остануваат до крајот на договорот со исти цени исти услови освен ако не сакаш сам да се префрлиш во друг пакет.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
имав две години пост-пејд на космофон, ми заврши договорот после 10 дена од продавањето на словенците и ми се јавува една жена и вика: дечко дали сакате да го продолжите договорот?
јас: има некоии поволности
таа: да да имате попуст од 1000-2000 ден за нов телефон
јас: не фала
таа: ама има уште неш....
јас: фала, пријатно
.....
не знам како издржав 2 години....од се што имаше најзадоволен бев со мобилниот месенџер, цел месец нон стоп на него и ке ми дојдеше сметка од 150 ден само интернет :toe:
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
и на мене ми привршува договорот со ОНЕ и едвај чекам да им турам катанецот еднаш за секогаш... дури и интернетото ми е преку нив....
сега за сега пикирам на вип ама ќе видиме...плус имам златно бројче од вип што ми е на припејд... и како што пиша погоре, тони-звер на секои 30 дена од оне ми се јавуваат демек долго годишен клиент сум им (а стварно од почеток сум со космофон) со прашања од типот дали сакате ова или она... понуда ваква или онаква... пакет нешто дрн дрн...

п.с. а знае ли некој што е финтава со замена на картиците со нови и ќе добиеш евтин роаминг????
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Темава не ми е баш логична.

Земете по 10 души корисници на секој оператор соодветно. Обавезно ќе има незадоволни корисници без разлика кој оператор го користат.

Ај колку да се надоврзам ... јас сум веќе 4 години на Космофон при пејд и сум многу позадоволен од телекомот. Ама тоа беше одамна, сега т-мобиле е друга приказна. Но космофон уште ми одговара така да немам потреба да менам. За Бум ТВ и интернетот не коментирам затоа што не сум ги користел. Кабелски интернет ftw! :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Ја веќе 2 години сум на ОNE 2500,со 10 броеви и сум многу задоволна.Сметките се минимални,имаме бесплатни минути меѓу броевите,плус бесплатни кон други броеви, и интернет 2 гига бесплатни...

п.с. а знае ли некој што е финтава со замена на картиците со нови и ќе добиеш евтин роаминг????
Добиваш само број со подесувања за роаминг,а исто и цените се намалени:smir:
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.056
Поени од реакции
1.310
Замени ја старата со нова, супeр SIM картичка

Замени ја бесплатно твојата стара SIM картичка и промотивно ќе добиеш 100 денари бонус за бесплатни разговори и услуги. Со новата SIM картичка ќе можеш да користиш нови услуги и поволности кои ти ги нуди ONE, наједноставен роаминг со директно бирање без да внесуваш какви било кодови и супер евтини повици кон дома. Повели во некој од продажните салони на ONЕ и ќе добиеш бесплатна замена за твојата стара SIM картичка со нова. Притоа, твојот број и тарифниот модел остануваат непроменети.

Понудата важи до 31 јули 2010, за сите при-пејд и пост-пејд мобилни корисници на ONE кои имаат стара SIM картичка која е купена до Ноември 2009.

Повеќе информации во Центарот за грижа за корисници на (02) 181.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
766
Поени од реакции
368
За пост-пејд не знам како е ама за при-пејд имаат добри цени. За разлика од Т-мобиле:drk:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom