Oграбени поштари + застрелани, после чаирчанка...

Член од
27 ноември 2007
Мислења
41
Поени од реакции
2
MOMENTALNO NAJ ISKRENO NULA takvi ko tebe.
Imam Makedonski Albanec Drugar, ama za zal ne e kako vas, ne e za Dui, Dpa i neznam koj, tuku e za Makedonija i e Makedonec koj jas Saka Makedonija so mir, bez Teroristi i Roboti kako vas, saka da zivee mirno, i tamu kaj sto zivee e makedonija za nego, zbori cisto makedonski ( a znae i albanski), saka da uci na makedonski, ne pokazuva albanski znamina bidejki zivee vo Makedonija itn
Drugo nesto?
A vas ako sakate da se ebavate idete vo Albanija ili Former USA,FRANCE and Zimbawe Republic Of Kosovo

makedonija site si ja sakame posto site sem rodeni tuka i si ziveeme tuka a i planirame da si umrem tuka.. ne znam ti kako mozes da procenis dali jas si ja sakam makedonija ili ne..ti kako prvo ne me znaes mene, veruvaj pogolem patriota od tebe sum za ova zemja..momentalno ja branam a i planiram da ja branam do kraj sum dal zakletva za toa ama toa nema vrska vo druga prilika ke ti kazam..prva me navredi pa ti pisav toa....:smir:
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
61
Поени од реакции
1
ti ja branis so toj na avatarot? i toj ja branese?
e toa ne mozam da go svatam kaj vas be pile, (vikas za nesto sto e belo deka e crno, a usvari go gledas deka e belo ) kako moze da go vikate toa a JA BRANITE MAKEDONIJA? kakvi prava barate ko togas? Neli ova e Makedonija, Se zbori Makedonski( kirilica) i se vee edno zname!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Во САД тоа е секојдневна работа,впрочем затоа носачите на пари треба добро да се платени и се разбира добро вооружени.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
А јас па со еден другар се чудам глеам носат кола една на камион со полициско засилување во полициската станица у Ново лисиче,дојдоа некои вештаци или како се викаат цели со ракавици,ламби мамби...
Бог да чува,голман да брани...
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Не помогнаа предупредувањата за оф топик постовите?

Аха, океј, ги избришав пак. Има посебна тема за бистрење политика и настани од 2001. Овде се дискутира за грабеж на поштенско комбе.

kikiritkata заработи бан од тема.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Ова веке стана вообичаено дејство...ќе се случи, ќе се крева галама два три дена и толку до следниот пат.
Не ли бе до сега требаше да научат уствари само да ја применат процедурата за пренос на вредни работи која сегде се применува во зависност од проценетите околности, па негде и со оклопен транспортер се пренесуваат.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
1 000 000 евра, ова мислам досега е најголем грабеж, ако не грешам. Дефинитивно имаат нивни човек во пошта, премногу внатрешни информации требаат за да се изврши ваквов грабеж.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
1000000 евра во скапана шкода!!!!??????
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Аха, и не побарале полициска придружба, иако имале право на неа.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Колку што знам постојат и контејнери кои ако се пробаа да бидат отворени од неовластени лица ја уништуваат содржината внатре.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Македонска трагедија.Паметен човек еднаш ке се изгори,нареден пат ке извлече поука од тоа и ке се прилагоди.Пред извесно време пресретнато беше возило од банка некоја карши Мавровка,еден загинат од чуварите.Пред тоа беше исто со комбе на пошта,600.000 евра у бестрага...Кој идиот праќа толку пари без блиндирано возило и добро вооружена придружба?
Единствен логичен одговор до кој што мојов ограничен мозок доаѓа е дека тоа го прави некој кој што сака намерно да ги изгуби парите.Греота за луѓево што ги фрлаат ко топовско месо ама кај нас тоа е станато вообичаена пракса.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
Аха, и не побарале полициска придружба, иако имале право на неа.
затоа сега треба СЕКОЈ од пошта кој што има било каква функција во организирањето на пратките, со полициска придружба... да биде однесен во непознат правец.

после неколкудневна обработка, ќе се знае не само кој го сторил, туку и што појадувале...
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
1 000 000 евра, ова мислам досега е најголем грабеж, ако не грешам. Дефинитивно имаат нивни човек во пошта, премногу внатрешни информации требаат за да се изврши ваквов грабеж.
ne im treba nivni covek vo POSTA ...koga postata e NIVNA :)

Аха, и не побарале полициска придружба, иако имале право на неа.

kolku mozam da zabelezam vakvite "grabezi" se samo eleganten nacin da se zeme svoeto .. bez plakanje na danok.....
 

Vlatko_100

DUKE
Член од
21 јануари 2008
Мислења
648
Поени од реакции
20
Абе луѓе зар не знаете зашто се прави ова. Па на секои два месеци имате грабеж на пари и тоа само од Пошта. Сите знаеме кој и во колкав број работат во пошта. Оваа практика почна пред 4-5 години и уште веднаш се пуштија шпекулации кој и како го организира превозот на парите на пошта, но се остана глуво и слепо и ништо не се презеде. Оваа практика ја прават луѓето на Аљи бидејќи мораат да им исплаќаат пензии на терористите од она а единствен начин да најдат пари е да ограбуваат од места каде имаат свои вработени кои ќе им кажат како иде текот на парите. Нормално возилото тргнало наутро во 7 кога нема гужви и кога се уште не се отворени поштите за да ги снабдат на време со пари со обично цивилно возило за никој да не познае. Но тоа возило единствено го знаат вработени во пошта кои ги издаваат информациите на Аљи и компани кои ја извршуваат целата работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom