Nokia N82 v30.0.019

Член од
7 мај 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
Му манав update на мобилниот и сега не можам да ги стартовам N-gage игрите, Мапата..... можи да ми објасни како да го средам овај проблем?
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
на прашање како твоето(слично), на gsmarena, ваков одговор имаше
do a hard reset after the firmware update *#7370# it will correct all these errors
незнам дали ова ќе ти помогне. мада, подоле пишува дека овој код е за форматирање, нешто така =)
You can reset the phone to factory settings by dialing *#7370#. Phone will be formatted.
значи, го ресетираш =)

инаку, морам да те прашам како си задоволен од телефонот? какви мапи користиш? дали GPS-от е добар за во македонијава? во глобала да ми пишеш плусеви и минуси за телефонов?
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
на прашање како твоето(слично), на gsmarena, ваков одговор имаше
незнам дали ова ќе ти помогне. мада, подоле пишува дека овој код е за форматирање, нешто така =)
значи, го ресетираш =)

инаку, морам да те прашам како си задоволен од телефонот? какви мапи користиш? дали GPS-от е добар за во македонијава? во глобала да ми пишеш плусеви и минуси за телефонов?
со овие кодови само ми се ресетира телефонот значи без да се врати на старата верзија туку само сите опции се наместија под default. сепак фала. Иначе телефончето е супер многу сум задоволен, мапите не ги користам многу зато не мозам да ти кажам во врска со нив.

torte_nokia_N80 фала за форумот се надевам дека ке го решам проблемот. Читав и на странски форуми се жалат од истите причини со update-от :D
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
со овие кодови само ми се ресетира телефонот значи без да се врати на старата верзија туку само сите опции се наместија под default. сепак фала. Иначе телефончето е супер многу сум задоволен, мапите не ги користам многу зато не мозам да ти кажам во врска со нив.

torte_nokia_N80 фала за форумот се надевам дека ке го решам проблемот. Читав и на странски форуми се жалат од истите причини со update-от :D
мора да се апдејтира? зашто не го оставиш со стабилната верзија? или некои програми си бараат апдејт за да функционираат?
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
Епа јас веке го апејтовав и сега не знам како да гоп вратам на старата верзија то ми е прашањето, ако воопшто можи да се врати на астарата верзија.
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
downgrade kај мене ти е 600 денари за овој модел.
сам да го даунгрејдуваш - SP:FFFFFFFFFFFFFFFF после сертификати да ти враќам кај мене ќе е 40 евра.

па сеа размисли, сакаш туториал за сам да го даунгрејдуваш или јас преку бокс да ти го даунгрејдувам?
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
`

Тоа downgrade е да ја вратиш старата верзија? а какви сертификати да вратиш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom