Nokia Lumia 1520

Член од
16 септември 2013
Мислења
682
Поени од реакции
661
Требаше да зеам андроид смартфон но фаблетов ми влезе „под кожа“ а не знам зошто многумина го критикуваат Windows OS кога според квалитет и snappiness е поблизу до iOS - нешто што на андроид ќе му треба долго време да го направи. Тоа што нема доволно апликации говори за фактот што кога се работи на оптимизирање се работи полека и квалитетно а не е плукни залепи ко кај андроид па по неколку апдејта почнува да ти кочи апликацијата...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.760
Поени од реакции
33.075
Има некој земено 1520, или уште го нема кај нас? :)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.429
Поени од реакции
12.702
Ептен слабо оди прогресот на лумииве во државава, не знам шо се чека толку, и да сака човек ќе му се одмили од чекање и ќе си земи андроид кој ги има на секој чекор. (ја чекав 620-ката, не бев трпелив и си купив Xperia P, па по 1 месец ја донесоја (n))
Фаблетов ми е иначе чудо од телефон, ти ја отфрла тоталното потребата од таблет, доволно ти е ова, башка изгледот е феноменален. Навивам за нив, мислам дека на долга патека ќе ги биде.
 
Член од
26 април 2012
Мислења
28
Поени од реакции
19
Она што ми беше кажано е дека директори на главните телекоми кај нас добиваат бонуси за продажба на одредени минимални количини на телефони кај нас. Бонусите биле насочени воглавно кон Андроид. Мислам дека објаснив.
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Тoчно е тоа.! Најмногу бонуси се добиваат од производите на Samsung и Apple.
 
Член од
3 септември 2014
Мислења
28
Поени од реакции
13
Има ли некој што користи лумиа 1520?
Ме интересира нешто, па може во пп да ми пише...:)


Sent from my iPad Air
 

Kajgana Shop

На врв Bottom