Nokia LD-3W Wireless GPS Module

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.798
Поени од реакции
9.859
Tanes, имаш Нокиа симбиан пример н73, е70 и слични, со овој се поврзува преку блутут и имаш џпс уред, со опции како пешак и возило.
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Tanes напиша:
Posle tolku citanje pak nesvativ so e ova CUDOVO aj nekrofilija objasni PLS
нема што да ти објасна... гпс знаеш што е?
ова е направа за лоцирање ако си гледал на филмови најчесто во јаките коли имаат како мало мониторче и им кажува на која улица точно се наога.


п.с. до Андроник, ти се занимаваш со авијација, затоа ти е потребно гпс?? :helou:

до останатите нека не ве боли глава за џабе, и така ова нема да ви користи многу освен ако не се бавите со планинарење и слични спортови каде што ти треба ориентација за простор.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.798
Поени од реакции
9.859
Не знам колку ова помага од воздух, мислам дека е направен само за навигација низ мапи. Не ми е за тоа, го мислев за низ рака, од кола и слично. Поинакви се овие што се наменети за воздушно снаоѓање, ама некои и од нив можат да се користат како навигација низ улици.

Е сега со новиве верзии како што е Н95 има џпс и не мора да се носи модулот. Ама е 700 евра.

А денес пак ми кажаат дека за Н70 можело за мали пари да се стави антена за навигација низ улици, иако не ми се верува.
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Андроник напиша:
Е сега со новиве верзии како што е Н95 има џпс и не мора да се носи модулот. Ама е 700 евра.

А денес пак ми кажаат дека за Н70 можело за мали пари да се стави антена за навигација низ улици, иако не ми се верува.
  1. Н95 неможе на балканов да се најде испод 820 евра.
  2. првпат слушам дека на н70 може да се надогради т.е. не само ан н70 туку на било кој друг мобилен хардверски да се надогради гпс уред т.е. локатор, значи единствено ти е само со ЛД-3даблве.
  3. Мислам дека можат да се најдат мапи нешто слично како на гугл ерт што се значи од воздух да знаеш точно врз кој град си или населба, колку е висока планината каде што се наогаш и други информаци...
п.с. јас сум лаик кога се прави муабет за ова... немојте да мислите дека се што ке кажам е вистина, освен муабетот за Н95та... оти барем со тоа сум у тек со цените.
 

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
Oks sfatif so e frkkava hehe :) :party3:
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Tanes напиша:
Oks sfatif so e frkkava hehe :) :party3:
ај објасни ми најкратко што можеш што е фрката у темава?
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.798
Поени од реакции
9.859
Гарант е толку низ Балканов, не знам кој ми кажа бил 700 (низ Европа).

И мене не ми се верува за Н70, можеби само софтверски со мапи би било нешто изводливо ама без лоцирање. Ама го нема Драган да каже дали ќе ни ги даде мапите. :)
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ако имаш време провери на http://gsmhosting.com/vbb ili na http://www.mobile-files.com i двата се мегафоруми за пиратерија за мобилна технологија, јас на гсмхостинг видов кракувани програми од ТомТом5 и тоа за преку 200 модели што имаат симбиан ОС.

најдов сега за сега само за Покет ПЦ.

http://gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=297546&highlight=GPS+maps

некој си 20 мапи плус бесплатно програмче, до тие што имаат покет пц со срека нека им е експериментирањето.

а еве го и тоа што спомна претходно за Н70
http://gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=257547&highlight=GPS+maps

само не верувам дека би функционирало исто како и ЛД-3та...

 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
мислам дека линков бајаги би ви помогнал, јас моментално се исклучувам доволно за мене денеска пред компјутер седење...
до тие што имаат симбианци и слободно време нека кликнат тука!

http://gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=207362&highlight=tomtom+maps

се разбира регистрацијата не ви бега...
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ете јебеш, ке го избришам утре овој пост али наидов на еден грд нацистички пост од страна на грци, јас барам мацедониа мап они ми даваат фиром и уште се буни дека ако некој барал под името македонија за него тоа било навреда.

http://gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=124871&highlight=macedonia+map
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
во случај ако на некој му е тешко на гсмхостинг да се креира акаунт нека пише кај мене у пвт ке му дадам за користење повремено.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.798
Поени од реакции
9.859
Фала за линковиве, супер се. Него во право си за 75тката, само софтверски е нема ништо со џпс.
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ај утре ке видам дали ке може на обичен симбианец да се инсталира некоја гпс мапа... ама мислам дека сега ми се разјасни целото тоа.
на скоро секој симбианец може да се инсталира гпс локатор а ке се лоцира преку гпрс на мрежата што ја прима. Тоа ке биде премногу скапо...
е сеа останува на потрошувачите, ке купат еднаш засекогаш а ке платат илјадници
или ке плакаат на рати до крајот на животот...
хаххахаа....
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Ај јас ќе пробам на Покет ПЦ како изгледа мапава.
 
Член од
4 март 2006
Мислења
99
Поени од реакции
3
Necrophilia напиша:
ај утре ке видам дали ке може на обичен симбианец да се инсталира некоја гпс мапа... ама мислам дека сега ми се разјасни целото тоа.
на скоро секој симбианец може да се инсталира гпс локатор а ке се лоцира преку гпрс на мрежата што ја прима. Тоа ке биде премногу скапо...
е сеа останува на потрошувачите, ке купат еднаш засекогаш а ке платат илјадници
или ке плакаат на рати до крајот на животот...
хаххахаа....
Така е. Најпаметно еднаш за секогаш. :mist:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom