Nokia LD-3W Wireless GPS Module

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
Член од
4 март 2006
Мислења
99
Поени од реакции
3
Еве најдов GPS софтвер од Nokia (изгледа овој софтвер оди заедно со модулот, само претпоставувам, незнам точно). Софтверот е бесплатен (Free). ЛИНК
Сепак мислам дека TomTom 6 е подобар и поквалитетен.

Overview

Nokia Sports Tracker is a GPS based activity tracker that runs on S60 smartphones. Information such as speed, distance and time are automatically stored to your training diary. To be able to use application for real, you need Nokia S60 3.0 phone with Bluetooth GPS device or Nokia S60 3.0 phone with integrated GPS.




 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Епа ете. Барам Том Том 6 за мојот покет пц. Имам Qtek S100 или T-Mobile MDA Compact или I-Mate JAM или O2 XDA II Mini со Windows Mobile 2003SE. Ај ако можеш најди ми нешто.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Еве јас најдов изгледа нешто, само ако може да ја аплоадираш мапата од Македонија да не симињам 450МБ.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Јас не сваќам. малце не ми е логично. Како може да идат сите заедно? Мора на телефонот да се снима посебно за Македонија мапата. Или тебе 500МБ ти зафаќаат сите мапи, дека според тебе идат сите заедно. Да не имаш случајно картичка од 8ГБ па да имаш место за се, дека нли не идат посебно мапите.
 
Член од
4 март 2006
Мислења
99
Поени од реакции
3
Jane напиша:
Јас не сваќам. малце не ми е логично. Како може да идат сите заедно? Мора на телефонот да се снима посебно за Македонија мапата. Или тебе 500МБ ти зафаќаат сите мапи, дека според тебе идат сите заедно. Да не имаш случајно картичка од 8ГБ па да имаш место за се, дека нли не идат посебно мапите.
Имам картичка од 2 GB. Абе аман сфатете, има посебни мапи за Германија, Австрија, Италија... ЗА МАКЕДОНИЈА НЕМА!
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.820
Поени од реакции
10.024
Абе уште пред да кажиш ги спуштив и се зачудив. На овие мапи, колкава е покриеноста на Македонија, си проверил?
 
Член од
4 март 2006
Мислења
99
Поени од реакции
3
Андроник напиша:
Абе уште пред да кажиш ги спуштив и се зачудив. На овие мапи, колкава е покриеноста на Македонија, си проверил?
Проверив еднаш на брзинка и само E75 го видов :uvo::uvo::uvo:
Сеа да земам GPS Locator па ќе ставам TomTom 6 со овие мапи, ќе ве известам подетално.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Значи џабе ќе симињам ако само Е75 го има. Или има и барем дел од Скопје?
 
Член од
18 ноември 2005
Мислења
271
Поени од реакции
4
Андроник напиша:
Еј се распрашав за некои работи. Ако го немате модулот и телефонот не подржува ГПС, тогаш лоцирањето оди по ГПРС.
Znaci ako imas telefon( jas imam SE P990i) i GSM modulot togas toa e se sto ti treba. Nema potreba od GPRS konekcija??
Znaci software i GSM modul e sve sto ti treba, bez dodatni trosoci za GPRS?
Ke mozes li da go pojasnis ova i da ne informiras dali profunkcionira ova kaj tebe.
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Каде во Мк би можел да го најдам уредов.. и по која цена? Симнав Том Том 6.01 за Н73 ама само логото го пријавува и толку.Дали е тоа поради тоа што го немам уредов.. или нешто не е во ред со апликацијата? Не пријавува никаква грешка при уклучување ... ама само стои на почетниот екран.. оној со рачињата или што и да се... црвенки :)
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
TrTe-MrTe напиша:
Каде во Мк би можел да го најдам уредов.. и по која цена? Симнав Том Том 6.01 за Н73 ама само логото го пријавува и толку.Дали е тоа поради тоа што го немам уредов.. или нешто не е во ред со апликацијата? Не пријавува никаква грешка при уклучување ... ама само стои на почетниот екран.. оној со рачињата или што и да се... црвенки :)
Заедно со секој модул иде и софтвер, т.е. симбиан апликација, ти тоа што си го симнал е најверојатно кракуван програм за клонови на модулот.
Иначе мислам дека мапи не идат заедно со модулот.

Во Македонија не веруам дека некој ги држи на лагер тие работи оти ретки се лугето на кои стварно им е потребно ГПС, а ко имаат потреба пример за работа компанијата им дава ГПС уред а не модул нели?

Ама во секој случај распрашајте се по мобилари и претставништва, можеби има некои што се внесени во тоа и да можат да ви набават...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom