NHL Hockey 2014/2015

Дискусија во форумот 'Останати спортови' започната од ADP, 7 октомври 2014.

?

Кој тим ќе биде шампион ?

Анкетата е затворена 7 декември 2014.
 1. PITTSBURGH PENGUINS

  13,3%
 2. MINNESOTA WILD

  6,7%
 3. DETROIT RED WINGS

  20,0%
 4. TAMPA BAY LIGHTNING

  0 гласови
  0,0%
 5. SAN JOSE SHARKS

  6,7%
 6. NASHVILLE PREDATORS

  0 гласови
  0,0%
 7. PHILADELPHIA FLYERS

  13,3%
 8. LOS ANGELES KINGS

  6,7%
 9. ST. LOUIS BLUES

  0 гласови
  0,0%
 10. BOSTON BRUINS

  0 гласови
  0,0%
 11. NEW YORK RANGERS

  6,7%
 12. CHICAGO BLACKHAWKS

  20,0%
 13. WASHINGTON CAPITALS

  0 гласови
  0,0%
 14. VANCOUVER CANUCKS

  0 гласови
  0,0%
 15. Некоја друга екипа .

  6,7%
 1. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  6.727
  Допаѓања:
  7.244
  Како бе не биле добри Вашингтон, не ги запира никој годинава. Вегас се пријатно изненадување ама искуството е на страна на Вашингтон.
   

Сподели преку: