NHL Hockey 2014/2015

Кој тим ќе биде шампион ?


  • Вкупно гласачи
    15
  • Гласањето е завршено на .
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.509
Како бе не биле добри Вашингтон, не ги запира никој годинава. Вегас се пријатно изненадување ама искуството е на страна на Вашингтон.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
11.845
Поени од реакции
7.476
I lani i godinava sum za Vinipeg.. Gi zasakav uste pred 2 godini pari koa mi nosea na sportska se rasturaa od golovi... Vcera gi gledav protiv Anahajm 6-0 u prva tretina gi zgazija na kraj bidna 9-3... Citam na pocetok na temava tamu 2014 Anahajm bile jaki i favoriti.. godinava se preslabi.. Godinava gi gleam Tampa se rasturaat od davanje golovi, ama i Kalgari se prejaki ne go davaat toa 1vo mesto na istokot mamicata.. cela sezona Vinipeg gi brka..
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.927
Поени од реакции
78.340
:pos: :pos:

Какво меме е плејофов само :ROFLMAO:

Најрандом е НХЛ секад у плејофов, волку изненадувања во завршница на ниту еден друг спорт не се дешава...

Само Бостон и Сан Хозе останаа од 'фаворитиве' ма да кој и да ќе победи од Далас/Сент Луис ќе има шанса за нешто у плејофов

Кај истоков... па да го еам само Бостон остана од овие посериозни фаворити....добра шанса им е ова..ај да виидме...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.927
Поени од реакции
78.340
Финска освоија светсково o_O

Свака част, и Русија и Канада ги тепаа во последниве две утакмици :cuc::cuc:
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
5.918
Поени од реакции
7.724
Финска освоија светсково o_O

Свака част, и Русија и Канада ги тепаа во последниве две утакмици :cuc::cuc:
Едина тема шо ја најдов отворена за хокеј да ја активирам после 9 години :vozbud:

Финска нов светски шампион на првенство на кое не им даваа ни шанса поради отсуството на НХЛ играчи дека ке дојдат до медал не пак до злато али во стил прво Шведска па фаворизираната Русија која на хартија стварно имаше па да неречам Алл Стар тим можеби еден од најдобрите ростери во нејзина историја и на крај Канада на колена
:cuc::cuc::cuc:

Како Капо
потенцијалниот 2пик на драфт детево со 18 години прв стрелец кај Финциве на СП 6+1 и втор поентер во Финската селекција :cuc:
Спремно ми беше од вчера да видев дек си пишал овде ке искоментирав само ми снема нет и заспав :icon_mrgr:
не можев да ги гледам ни полуфинале ни финале али ми се напрај кејф :aplauz:
п.с.
Сонував кај шо Финска ја тепа Русија :LOL: (нормално ја уплатив одма сабајлето исходот познат само јас ја сонав 1-2 ) :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.927
Поени од реакции
78.340
Сент Луис :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.927
Поени од реакции
78.340
Ми се свиѓа што на СК почнаа да даваат, почесто ќе се гледа НХЛ (y)
 
На врв Bottom