NHL Hockey 2014/2015

Кој тим ќе биде шампион ?


  • Вкупно гласачи
    15
  • Гласањето е завршено на .
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Како бе не биле добри Вашингтон, не ги запира никој годинава. Вегас се пријатно изненадување ама искуството е на страна на Вашингтон.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
I lani i godinava sum za Vinipeg.. Gi zasakav uste pred 2 godini pari koa mi nosea na sportska se rasturaa od golovi... Vcera gi gledav protiv Anahajm 6-0 u prva tretina gi zgazija na kraj bidna 9-3... Citam na pocetok na temava tamu 2014 Anahajm bile jaki i favoriti.. godinava se preslabi.. Godinava gi gleam Tampa se rasturaat od davanje golovi, ama i Kalgari se prejaki ne go davaat toa 1vo mesto na istokot mamicata.. cela sezona Vinipeg gi brka..
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
:pos: :pos:

Какво меме е плејофов само :ROFLMAO:

Најрандом е НХЛ секад у плејофов, волку изненадувања во завршница на ниту еден друг спорт не се дешава...

Само Бостон и Сан Хозе останаа од 'фаворитиве' ма да кој и да ќе победи од Далас/Сент Луис ќе има шанса за нешто у плејофов

Кај истоков... па да го еам само Бостон остана од овие посериозни фаворити....добра шанса им е ова..ај да виидме...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Финска освоија светсково o_O

Свака част, и Русија и Канада ги тепаа во последниве две утакмици :cuc::cuc:
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.897
Поени од реакции
9.493
Финска освоија светсково o_O

Свака част, и Русија и Канада ги тепаа во последниве две утакмици :cuc::cuc:
Едина тема шо ја најдов отворена за хокеј да ја активирам после 9 години :vozbud:

Финска нов светски шампион на првенство на кое не им даваа ни шанса поради отсуството на НХЛ играчи дека ке дојдат до медал не пак до злато али во стил прво Шведска па фаворизираната Русија која на хартија стварно имаше па да неречам Алл Стар тим можеби еден од најдобрите ростери во нејзина историја и на крај Канада на колена
:cuc::cuc::cuc:

Како Капо
потенцијалниот 2пик на драфт детево со 18 години прв стрелец кај Финциве на СП 6+1 и втор поентер во Финската селекција :cuc:
Спремно ми беше од вчера да видев дек си пишал овде ке искоментирав само ми снема нет и заспав :icon_mrgr:
не можев да ги гледам ни полуфинале ни финале али ми се напрај кејф :aplauz:
п.с.
Сонував кај шо Финска ја тепа Русија :LOL: (нормално ја уплатив одма сабајлето исходот познат само јас ја сонав 1-2 ) :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Сент Луис :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Ми се свиѓа што на СК почнаа да даваат, почесто ќе се гледа НХЛ (y)
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.951
Поени од реакции
6.746
Бостон Бруинс со Питсбург Пингвинс хокејиште, 7 гола 2/3, фајтови, брза супер игра, кој е по хокејот да си фати ако ништо друго последната третина, нема да зажали.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.897
Поени од реакции
9.493
Клубот од пустината е новиот владетел на мразот кој би рекол и тоа за колку кратко време што постојат. :cuc:
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.177
Поени од реакции
7.673
Клубот од пустината е новиот владетел на мразот кој би рекол и тоа за колку кратко време што постојат. :cuc:
Сега гледам, основан пред шест години, ме интересира како стои клубот со исполнување на арената? Претпоставувам не е проблем тоа кај американците познавајќи како им функционираат базите на навивачи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom