NHL Hockey 2014/2015

Кој тим ќе биде шампион ?


  • Вкупно гласачи
    15
  • Гласањето е завршено на .

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.303
Од утре почнува најсилната , најатрактивната , најдобрата НХЛ Хокеј лига .

Минатата година победник во Стенли куп финалето беше ЛА Кингс со победа во серија (4-1) над Њу Јорк Ренџерс .


Почнуваме утре , регуларната сезона ќе заврши после 82 регуларни утакмици , каде потоа 16 најдобри екипи ќе влезат во Плеј Офф фазата .

Како фаворити за оваа сезона се Бостон Бруинс , ЛА Кингс , Анахејм , Ст.Луис , Чикаго .
Екипи што ќе се борат и што се јаки се Ренчерс , Тампа Беј , Сан Хозе , Филаделфија , Монтреал.
Екипи без некои шанси Буфало , Нешвил , Калгари , Каролина .

Јас навивам од мал за Филаделфија Флајерс , очекувам доста тешка сезона за нас , Хартнел не е веќе кај нас , се надевам Дел Зото ќе има добра сезона . Инаку Симондс и Жиру со лесни повреди но би требало да бидат во првата утакмица на сезоната . За Кимо Тимонен ( дефанзивец ) тешко е да се врати да игра хокеј после една тешка повреда .
Најдобрата страна НАПАДОТ а најлошата ОДБРАНАТА . Голаманот Стив Масон имаше фантастична сезона лани , се надевам пак ќе биде на ниво .

Се надевам исто така дека и некој друг овде во форумот ќе се приклучи и ќе дебатираме за сезоната што почнува .
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.004
Поени од реакции
2.861
Еве јас ќе се приклучам не сум многу упатен во спортов ама ми е интересен и динамичен. Мојот омилен тим го нема на листава ама тоа е оправдано сепак се натпреварува во европските лиги. Нхл немам гледано многу одамна па ќе помогнеш малку за да се снајдам со стримови за да може да дебатираме повеќе на темава.
 

Vecchia Signora

Storia Di Un Grande Amore
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.196
Поени од реакции
2.048
Единствено пратење на НХЛ ми е само преку резултати, ми треба понекогаш да допишам на тикет :icon_mrgr:. Немам фаворит па гласав за ’’ Флајерс’’ (по бјанконеро линија:X3:) Незгодни ми се за пратење ради временската разлика,ама ќе се најдат утакмици што се по наш термин, не толку доцна за пратење, па ако се погодат уште Флајерси... ќе навиваме (y)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.788
Поени од реакции
1.292
Време е за одмазда на Чикаго :sneaky:
а еве зошто е еден од најинтересните спортови :)
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.303
Еве јас ќе се приклучам не сум многу упатен во спортов ама ми е интересен и динамичен. Мојот омилен тим го нема на листава ама тоа е оправдано сепак се натпреварува во европските лиги. Нхл немам гледано многу одамна па ќе помогнеш малку за да се снајдам со стримови за да може да дебатираме повеќе на темава.
Само ако сакаш да гледаш , стримови има и тоа многу .

Јас порано гледав без проблеми на http://www.fromhot.com/ .

п.с.

И Арена1 дава НХЛ Хокеј , еве гледам како за почеток ќе има пренос Сан Хозе - ЛА Кингс во 4 сабајле што ќе играат :гик:

Инаку јас мислам Бостон се фаворити годинава . За мојот тим Фила одма во првата утакмица ќе се сретнеме со Бостон на гостински терен ...тешко.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.004
Поени од реакции
2.861
Само ако сакаш да гледаш , стримови има и тоа многу .

Јас порано гледав без проблеми на http://www.fromhot.com/ .

п.с.

И Арена1 дава НХЛ Хокеј , еве гледам како за почеток ќе има пренос Сан Хозе - ЛА Кингс во 4 сабајле што ќе играат :гик:

Инаку јас мислам Бостон се фаворити годинава . За мојот тим Фила одма во првата утакмица ќе се сретнеме со Бостон на гостински терен ...тешко.
Мене ми беше интересен како спорт имав можност да гледам доста натпревари во живо. Језда беше шведска 2ра лига ама и тоа е нешто нели (гледав и еден натпревар од 1ва лига). Исто добро за гледање е банди ама тоа не е многу популарно низ светов.

Со задоволство ќе ги бркам оние преноси што се од порано сепак временскава разлика многу убива.
И немам махТВ линијата не ми поддржува толку силен сигнал, така што ќе морам да гледам на стримови.
 
Последно уредено:

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.072
Поени од реакции
9.672
Јас ја преферирам КХЛ. Оваа мислам ја даваа пред некоја сезона на СК ама скоро и да не изгледав некоја утакмица. Ама еве ако давале на Арена 1 и ако има некои утакмици порано можи да се изгледа нешто. Го засакав хокејот како спорт во последно време. Иако пак ќе речам ја преферирам КХЛ. Термините се ок, има екипи од овие простори и едноставно ги сакам русите. А и по квалитет се приближува до НХЛ[DOUBLEPOST=1412729340][/DOUBLEPOST]
Мене ми беше интересен како спорт имав можност да гледам доста натпревари во живо. Језда беше шведска 2ра лига ама и тоа е нешто нели (гледав и еден натпревар од 1ва лига). Исто добро за гледање е банди ама тоа не е многу популарно низ светов.

Со задоволство ќе ги бркам оние преноси што се од порано сепак временскава разлика многу убива.
И немам махТВ линијата не ми поддржува толку силен сигнал, така што ќе морам да гледам на стримови.
Гледај КХЛ има на СК плус термините се ок. Ова многу касно е поради таа причина и последниве години ретко пратам НБА. Сепак не сме до толку без обврски да можиме до сабајле да седиме да гледаме :coffee:
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.303
Со вчерашните 4 стартуваше НХЛ .

Монтреал со победа на гости кај Торонто 3-4 , и Ванкувер славеше кај Калгари 2-4 , а изненадување беше поразот на ЛА Кингс на домашен терен 0-4 против Сан Хозе .

Бостон-Филаделфија 2-1 . Ги гледав првите 2 третини , не така добар меч , кај Бостон не играше Крејци , победија на крајот на мечот . Не е лошо за Фили оти Бостон е многу јак тим , вистинската Филаделфија ќе го видиме вечерва , пак утакмица против Девилс . Исто така на распоред се многу интересни утакмици .

Тампа Беј ќе игра против Флорида на домашен терен ( очекувам победа на Тампа ) , а интересно ќе биде во Питсбург каде Пингвините ќе се сретнат со офанзивната екипа на Анахејм .

п.с.

Ете и првата тепачка ( Луке Шен играч на Флајерс против Робинс на мечот Бостон-Фила )

 

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.072
Поени од реакции
9.672
Ова тепачкиве треба да се забранат. Сакам хокеј да гледам, ако сакав тепање ќе гледав бокс, ултимејт фајт итн
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.941
Ај бе активирајте се малце, утре ол стар има
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.941
NHL.2014-15.All-Star-Weekend.720p60 @wiksa

ништо посебно, 14 гига :D навивав за Folingo, а иначе повеќе уживав во скилс одколку во ол стар гејм.


како ги извози ејј
 

Kajgana Shop

На врв Bottom