NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    69
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.799
Поени од реакции
3.149
Samo jas mislam deka Kurco baburco vsusnost e izimani alias bomekelejb alias nigasin paris?
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.826
Поени од реакции
9.035
Ги гураат Никс судииве ко Сизифов камен.

 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.289
Поени од реакции
3.040
Само Господ знае шо требаше Лука да направи сезонава за МВП да му дадат.
Не вреди ни цент наградата на Вестбрук после ова од 2016.
Честитки до Јокич , сепак ми е мило за него.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
437
Поени од реакции
1.384

Братот ќе биде во аут 6-9 месеци,ова ќе биде голем удар за Милвоки.
Му посакувам брзо опоравување и со нетрпение го чекаме да се врати.
Небитен е овој ,никаков голем удар за Милвоки.
 
Член од
7 мај 2024
Мислења
18
Поени од реакции
17
Samo jas mislam deka Kurco baburco vsusnost e izimani alias bomekelejb alias nigasin paris?
Утна сеа, ја се иам откажано од комарот.
Браво за Њу Јорк сакам после да ја глеам на раат не беше стаена на таа страната цела утакмица морав highlights да изглеам. Харт лабаво 48 минути само тоа видов.
За утре Дончич 31.5+
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.799
Поени од реакции
3.149
Утна сеа, ја се иам откажано од комарот.
Браво за Њу Јорк сакам после да ја глеам на раат не беше стаена на таа страната цела утакмица морав highlights да изглеам. Харт лабаво 48 минути само тоа видов.
За утре Дончич 31.5+
I lester bomekejleb se ima otkazano.. nekolku pati .
Автоматски споено мислење:

Kakov lik ej, u prv red mi pisuva deka se otkazal od komar za na kraj da pise singl kosarkar na poeni... izi e 100%
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.348
Поени од реакции
5.465
Само Господ знае шо требаше Лука да направи сезонава за МВП да му дадат.
Не вреди ни цент наградата на Вестбрук после ова од 2016.
Честитки до Јокич , сепак ми е мило за него.
Требаше да има наратив, ја незнам како не научивте што е најбитно.

Лука џабе како играл кога како тим не направија ништо. Башка што не е сам како Вестбрук, го има Кајри за кој сите кежуал фанови мислат дека е истиот Кајри од Кливленд, автоматски значи дека Лука има помош.

За Шаи е слична прича, млад недокажан, нема некој посебен наратив, заврши прв али со пола утакмица пред Јокич, има добар тим а немаше ни една утакмица како Лука пример да кажеш вауу што направи овој.

И на крај останува Јокич, и затоа и ја зема. Башка што ова му е и од лани дужена, немаше шанси да не му дадат пак.

Али оваа му е последна на Јокич, едини начин да земе пак е да изигра најдобра сезона за него следна сезона и Денвер да тепаат 70 утакмици.

За следна ако Лука продужи вака и ако заврши пред Шаи ќе ја земе.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
467
Поени од реакции
816
Jokic go pomina na Shak so Mvp i ovoj vo faca mu vika SGA zasluzuva Mvp. Samo na srpski nacin treba da im se vrati so odgovor pogolemi mockovci so Amerikanci nema... da bese nekoj polud Srbin ke go izedese Shak.. na komentarite i amerikancite se protiv nego, nikkqkov respekt, negovite misli neka si gi napika vo gaz
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
416
Поени од реакции
1.413
Ама после ќе јадеме гомна како браќата на Јокиќ биле србенди и сељаци, а у суштина, им враќаат со ист пристап на препотентниве црни мунгоси.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.553
Поени од реакции
9.600
Го повредија Brunson.Не изгледаше сериозно,ама отиде во соблекувална.Ќе биде тешко сега за Knicks.
Исто и ОЏ изгледа повреден, треба да ги одмара и двајцата следната утакмица, Мич и онака го нема.
Едноставно изгубија и живеј со тоа.
Крај краева, ако шутираат ко сношти не значи дека и со МекБрајд на терен ќе изгубат ама да сум раководство воопшто нема да го играм пошто отиде сезоната.

Ги гураат Никс судииве ко Сизифов камен.

Движечки блок беше ова, не зезај сега баш за оваа одлука :D
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
798
Поени од реакции
1.228
Abe kakvi brakja na Jokic pobogu, tie na nikoj ne mu smetaat, ako im zasmetaat seriozno na amerite ke gi ispukaat so dvocefki na spienje kako svinji vo shuma i nit ke se znae koj gi ubil nit butur. Telata vo sanduk i ke sletaat na Nikola Tesla.

Jokic zema MVP zatoa sto Embiid se povredi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom