NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    69
Член од
19 март 2013
Мислења
2.279
Поени од реакции
3.021
:pos:
Ти треба да си стоиш на зборот кога ќе напишеш дека веќе не пишуваш и не пишувај како мало дете си.
Камелеон , она кога ќе кажат дека навиваат за тој шо ќе победи.
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
792
Поени од реакции
1.225
Ekipite za koi navivav ispadnaa vo prv krug Feniks i Baksi.
Sea edinstveno navivam bilo koj da gi pobedi na Denver, vo slucajov toa e Minnesota.
Ne navivam za Minnesota, samo sakam da ja dobijat serijava protiv Denver.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.491
Поени од реакции
79.635
Ekipite za koi navivav ispadnaa vo prv krug Feniks i Baksi.
Sea edinstveno navivam bilo koj da gi pobedi na Denver, vo slucajov toa e Minnesota.
Ne navivam za Minnesota, samo sakam da ja dobijat serijava protiv Denver.
ако не ја добијат нема више да пишуваш тука
 
Член од
7 мај 2024
Мислења
14
Поени од реакции
17
https://youtu.be/17wWqvkBKqA?t=419
Многу смеа момент колку се расистички настроени старциве 2 минути да ги слушаш за Лука Дончич и се е јасно. Па да играш баскет цел живот и да кажеш дека Дорт полесно ќе го чува Дончич отколку што го чувал Инграм....
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
792
Поени од реакции
1.225
https://youtu.be/17wWqvkBKqA?t=419
Многу смеа момент колку се расистички настроени старциве 2 минути да ги слушаш за Лука Дончич и се е јасно. Па да играш баскет цел живот и да кажеш дека Дорт полесно ќе го чува Дончич отколку што го чувал Инграм....
Dort e specijalec za odbrana, no Doncic ne se drzi...
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
792
Поени од реакции
1.225
Boston do sea izgubija edna utakmica a drugite 5 tepaa so po 20-30 poeni razlika.
Choukeri se :) osvojuvaat 1 kroz 1.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.960
Поени од реакции
5.538
Никако да му тргне на Дончиќ... И мислам дека нема врска одбраната врз него, не дека и во регуларна сезона не му играат вака. Едноставно не ги погодува шутевите кои ги погодува, посебно со чекор назад. Се надевам ќе се пронајде пред да е касно. Од друга страна ОКЦ денес погодуваат многу тешки шутеви.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
512
Поени од реакции
224
Maxi Kleber out cela serija protiv Oklahoma.
Ne e biten igrac no sepak ke im nedostasuva...
Ovoj bi bil x-faktor poso go dupliraat doncic, I posebno da go izvlece holmgren od reketot kade sto ovoj e dobar od stranata na pomos, so dupliranjevo pustaat vo kornerot kade sto se grin, wasington I dzons dzujior, mi se dopadna planot na dagelnut prvo poluvreme napagjaki go reketot I ako mozat da gi vovlecat vo licni, vasington I gaford, prviot imase 3, dodeka vtoro uvide deka sobiraat ovie vo reketot i dodjdoa na minus 2 go vadi gidi za dzo da ja rasiri odbranava. Klupava odigra odlicno, vigins, dzo, pa I vilijams.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.424
Поени од реакции
29.952
Лани Денвер во плејоф од клупа ги имаа Бруси,Џеф Грин и Кристиан Браун кои играа одлично.
Сега ги имаат Ватсон,Холидеј и Реџи кои се премногу анемични.
Тука е разликата.
Им игра рукито Браун, а Брус и Грин се важни ама тоа не е побитно од играњето против слаба конкуренција... Како им иде сега во серијава со Минесота? Не ја играат истата лоша одбрана како против Лејкерс? Од друга страна, им поминуваат ли офанзивните шеми што ги играа против Лејкерс?
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.279
Поени од реакции
3.021
Лука депонија. Со 30 посто резервоар е изглеа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom