NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    69
Член од
17 јуни 2022
Мислења
98
Поени од реакции
320
Изгледа требаше да го спомнам Мичел тука, за да проигра. :D

Падна 50ка за Мичел и ги постигна сите поени на Кавси во последната четвртина,(18) а притоа и осети бол во ногата на почетокот на третата четвртина и мораше да оди во собелкувалната баш кога влезе во ритам.Штета за утакмицата, носеше колку што можеше ама џабе кога игра со овие што игра, Окоро неколку пати сам во корнер, отворен шут нејќе да земе, ајде што не шутне па потоа и заглави некој соиграч со глупавите пасови што едвај проаѓаат, самодовербата отидена во курац. За Гарланд секој збор е сувишен, на 3 минути до крај на -3,4 прави 8 секунди, еј во шестата утакмица во плејофот, кога никој не го чува, кога има шанси да се заврши серијата за да бидат поодморни и физички и психички, другаров прави 8 секунди. Буквално нема никој околу него, Орландо поставува одбрана на својата половина, дебилов после дефанзивен скок ја води топката по најдолгата дијагонала што можеш да ја одиш во една половина на кошаркарски терен. Да не беше ова денес ќе мислев дека правилово се применува само на 2К. Потоа дозволи Меџик да фати 2 офанзивни скока и дефинтивно да ја решат утакмицата.

Ова можеше лесно да бидне победа за Кливленд ама ете се случи што се случи. Направија 10 офанзивни фаулови, се осети отсувството на Ален а со тоа и несигурноста во дефанзивниот скок. Исто така и Мобли имаше мала незгода на почетокот па така и не можеше да е на 100% вечерва, ма да одигра солидна дефанзивна утакмица, имаше 5 блокади, но во офанзивата навистина слабо, промаши неколку зицери кои можеа да биднат важни поени. Се надевам дека неговата повреда и повредата на Мичел не се до толку озбилни и дека ќе биднат санирани до наредната утакмица инаку црно ни се пишува.

За судиите нејќам да трошам зборови, бидејќи од утакмица во утакмица само подлабоко го коппат дното на нивната мизерија. Во секоја серија се во најмала рака критични.

Кавс ин 7 :)
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.661
Поени од реакции
12.525
Ако знае некој во цела НБА според кои стандарди судат од утакмица до утакмица, ќе зеам со катран ќе се потурам и памук ќе берам
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.290
Поени од реакции
3.047
Лука со шут за три што ја го имам низ мојата улична кариера во баскет , ги тепа конечно Клиперс. Се разбира да не беше чичко Ирвинг маф ќе им беше работата.
Ќе биде јака серија со младичите од ОКЦ , ама и тоа би рекол Мавс во 6.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.709
Поени од реакции
18.234
Конечно елиминирани Клиперси после две плејоф елиминации од нив. Каков избалансиран тим имаат Маверикси и колку се гледа дека работат во одбрана. Во минатите серии Лука беше главниот играч и ако на него му идеше и дадеше 40+ поени тогаш може и имаа шанси да тепаат, ова сега е комплетно друг тим. Ако на Лука не му иде, превзема Кајри и обратно, ко денес Кајри во второ, дури би додал и дека Лука не е ни главниот играч на тимот веќе, а што е чудно мислам и него му одговара тоа, пошто човеков ко да ја носеше цела одговорност на свои рамења за сите успеси и неуспеси на тимот претходно, а и играта во одбрана му е подобрена упм споредено со порано кога не се ни обидуваше, како го залепи Пол Џорџ денес. Али она што мислам дека ќе допринесе да го земат западот е што донесоа играчи ко Гафорд, Лајвли и П.Џ Вашингтон, особено Гафорд е ѕвер под кош и има лудница post game. А да и она што е најдобро од нив е што можат да играат повеќе стилови на игра и имаат повеќе играчи што без проблем можат да забиваат тројки.
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
707
Поени од реакции
1.792
Kolku go cenam i sakam uncle drew kako igrac .... Na sekoe ebano intervju prizemen, samo zbori za team mates, prevzema vina , absorbira pritisok, i e motherfucking clutch ...
Site tie sranja so mu se slucija zatoa so izrazi ebano mislenje , i zatoa sto si ostana na svojot stav za vakcinite , site tie Nick , Colin .. aka public opinion setters samo mu jadea gomna .
Mu se voshityvam, gledajte mu gi site intervjua, samo izrazyva pocitt , prisebnost, za razlika od site drugi koi znaat samo gomna da jadat ( Westbrook, LBJ i slicni svezdi ).
Se sekavam koga ne igrase poso ne sakase da se vakcinira, koga go provociraa koga gi prasa , do you think i want to loose money, i am not milioner with bottomless wallet....

I vtoro moe mislenje , samoproglaseniot GOAT LBJ , sega mi e jasno deka igrase na smena na trenerot uste na pocetokot na playoffs, koja intelektualna zatkulisna igra .....
Pred playoffs neoficijalno go kritikuvase trenerot deka ne znae time management i load management na svezdite , i drvoto AD se kaci na bandwagon so slicni komentari, i bum nigde nikade izeleze podcastot so JJ , koj so mislev deka e remek delo za dvujza kosarkari samo ja analiziraat igrata,ama ne ovoj ligusov namerno go pustase JJ da pravi analizi , i da pravi game breakdowns, tokmy sega site tie pogore opinion makers so go glorificiraat LBJ da prdat na nivnite talk shows deka JJ e idealna zamena za ezerdziive , deka treba toj da ime noviot trener , duri jadat gomna deka bil na isto znaenje na kosarka so Phil Jackson, zamislete ej go sporeduvat JJ so GOAT megy trenerite , covek so go vodese MJ , Mamba , Shaq ..... Sramota .....
Edvaj cekam da zavrsi ova kako Steve Nash vo Nets ....
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.804
Поени од реакции
3.154
Ke bide pretesno vo Klivlend.. Ja ne bi gi otpisal Orlando pogotovo ako ne saniraat povredi Kavsi..
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.138
Поени од реакции
11.547
Ирвинг дека е талентиран тоа не беше никогаш дискутабилно.

Исто како и тоа дека и амеба во мозкот.
За тоа со ковид вакцините е секако за подршка. За тоа дека го прими исламот ај сепак прашање на лична слобода. Ама ти да пишуваш книги во кои тврдиш дека белите евреи го украле јудеизмот од црнците, дека црнците се избраниот народ на Бога.
Па јеботе па уште во ислам преминал.
Врвот беше кога тврдеше дека земјата е рамна.
И толку треба да се знае за когнитивните функции на типот.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.353
Поени од реакции
5.479
Ирвинг дека е талентиран тоа не беше никогаш дискутабилно.

Исто како и тоа дека и амеба во мозкот.
За тоа со ковид вакцините е секако за подршка. За тоа дека го прими исламот ај сепак прашање на лична слобода. Ама ти да пишуваш книги во кои тврдиш дека белите евреи го украле јудеизмот од црнците, дека црнците се избраниот народ на Бога.
Па јеботе па уште во ислам преминал.
Врвот беше кога тврдеше дека земјата е рамна.
И толку треба да се знае за когнитивните функции на типот.
Наводно бил ироничен тоа за рамна земја али може и да е damage control :pos:
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.709
Поени од реакции
18.234
Ирвинг дека е талентиран тоа не беше никогаш дискутабилно.

Исто како и тоа дека и амеба во мозкот.
За тоа со ковид вакцините е секако за подршка. За тоа дека го прими исламот ај сепак прашање на лична слобода. Ама ти да пишуваш книги во кои тврдиш дека белите евреи го украле јудеизмот од црнците, дека црнците се избраниот народ на Бога.
Па јеботе па уште во ислам преминал.
Врвот беше кога тврдеше дека земјата е рамна.
И толку треба да се знае за когнитивните функции на типот.
Марк Кубан е Евреин, па вика дека Каи е ОК

 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.138
Поени од реакции
11.547
Марк Кубан е Евреин, па вика дека Каи е ОК

Мене Кубан не ме интересира што викал. Нормално има интерес околу Далас.


Мене ме интересира Ивринг како од тоа дека црнците биле избраните на Бога, луѓе на Израел.
Па на крај во другата секта завршува :LOL:
Автоматски споено мислење:

Наводно бил ироничен тоа за рамна земја али може и да е danage control :pos:
Знам. Се извинуваше после тоа.

Некако како после секој испад има damage control. Па мора извинувања да дава.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.667
Поени од реакции
4.850
Ја пратев цела серија на ОКЦ против Орлеанс дечките играат многу зрело иако се најмлад тим во плеј оф,против Далас ми се фаворит дека ќе поминат 4-2 ,интересен дуел ќе биде Лука вс СГА.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.508
Поени од реакции
19.966
Наводно бил ироничен тоа за рамна земја али може и да е damage control :pos:
Среќа Зурла или нашиот спасител @The Savior не глеа енбеа,зшто баскет не е раман.Иначе ке прочиташе сфе овој и ке улети сс пеинт слике за рамну земњу и видеа сс вјус у минус да га подржи брата си Кајри Флетовски Ирвинг.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom