NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    71
Член од
19 март 2013
Мислења
2.413
Поени од реакции
3.322
Татко му Џордан , вујко му Ирвинг и господар му Лука.
Шала на страна, јака секвенца од Едвардс во 3/4 , се полажав за момент со куцањето дека ќе иде во нивна насока и ќе погодува све. Во последната затоа уморни косач братот , млад е уште ќе собере искуство сега.
Овој Пи Џеј каква кражба е човече , цело време клучни тројки од корнер дава.
Ретко ладнокрвен лик!
Иииии
Метла а?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.387
Поени од реакции
7.622
Лука и Кајри и двајцата со по 33 поени.
Ова му доаѓа како змија да те апне или магаре да ти го бапне :pos:
Одлично одиграно и од соиграчите.

Од друга страна Ентони Едвардс дава се од себе, ама со чоукери како КАТ и Гобер ова е максимумот.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.591
Поени од реакции
3.800
Гиф ако има некој од претпоследната рампа би било добро.
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
500
Поени од реакции
1.684
Комплетен чоук од страна на Минесота, завршено е ова.
Далас од друга страна, како одминува плејофот, се подобри и подобри се, одлично играат под притисок и секогаш играат до крај.
Лука како игра со повреда, капа доле.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.751
Поени од реакции
18.320
Тешко против Минесота со полумртов Лука. :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.327
Поени од реакции
108.578
Тешко против Минесота со полумртов Лука. :)
Баш мислев дека ќе го угњават Лука овие од Минесота, особено што е ровит цел плејоф ама дечкото е скроз лудара, немам друг збор како би го опишал. Има кошаркарско IQ 9999 и се надевам дека ќе потрае со неговата кариера за да можеме да уживаме во неговите мајстории.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.751
Поени од реакции
18.320
Баш мислев дека ќе го угњават Лука овие од Минесота, особено што е ровит цел плејоф ама дечкото е скроз лудара, немам друг збор како би го опишал. Има кошаркарско IQ 9999 и се надевам дека ќе потрае со неговата кариера за да можеме да уживаме во неговите мајстории.
Fully здрав Лука ќе лупаше 40+ поена по утакмица со 70% за шут од поле и за 3, мада сега е плејоф и играта им е различна од тоа што беше на почеток од регуларна сезона. Али Гафорд што направи утакмицава, ау кој ѕвер е, доминира, и он и Лајвли.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.413
Поени од реакции
3.322
Fully здрав Лука ќе лупаше 40+ поена по утакмица со 70% за шут од поле и за 3, мада сега е плејоф и играта им е различна од тоа што беше на почеток од регуларна сезона. Али Гафорд што направи утакмицава, ау кој ѕвер е, доминира, и он и Лајвли.
Не мора да значи дека ќе лупал 40+ , Ирвинг има исто голема слобода, се гледа дека игра многу паметно уопште не форсира освен некоја тројка од далеку.
Едвардс вчера тимски изигра , ама од какви тешки позиции запињаше... америчка школа , мора на сила секогаш.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.387
Поени од реакции
7.622
Ја погодив 4-2 изи за Тимбс :icon_lol:
Ae на Хартија Минесота е многу јак тим, посебно откако го победија Денвер, ама од една страна имаш две големи цепаници што беа пресреќни што го победиле Никола Јокиќ и од другата страна имаш двајца момци кои знаат како се победува со еден куп страшно мотивирани играчи околу нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom