NBA 2008/09

Статус
Затворена за нови мислења.

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
30.10.08
Cleveland - Charlotte 96:79
Dallas - Houston 102:112
Phoenix - New Orleans 95:108
Gi gledav vcera na TV , Cleveland se definitivno edni od favoritite , mislam deka ke stignat najmalku do finale na Konferencija . Imaat mnogu dobri igraci , LeBron e zver , koga i da bese vcera na terenot , poentirase , tripple-doublle za nego vcera . Gibson ednostavno odlicen , plus Caveliers imaat solidna klupa .

Chrarlote od druga strana mnogu slabo , mnogu promaseni topki , sutiraat od neizgradeni pozicii , nemaat skoro i nikakov plan na igra , a pod pritisok kolabiraat .larry Brown ke ima mnogu rabota so ovoj tim , Okafor bese prosecen .

Drugo nesto sto zabelezav e kolku se silni sega Rockets , a kolku se slabi Maverics . Arters i Yao gi zdrobija Dallas , Artest 29 , Yao 30 poeni i mu go rasippa debito na noviot menager na Dalla , Rick Carlisle.Kaj Dallas Josh Howard ( 28 poeni ) i Nowitzki ( 36 ) bea edinstvenata svetla tocka . Pazete na Houston ovaa sezona izgledaat mnogu mokno !! Dallas se sprotivno od toa , barem na pocetokot na sezonata ..
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
има пренос на некоја МК ТВ или на ОБН или сл.????
Неофицијално ке иде на Алфа тв ,една утакмица неделно...до плејофот .После тоа најверојатно 2 или 3 неделно...
 
Член од
19 март 2007
Мислења
372
Поени од реакции
1
Совет за сите што имаат пари ако сакаат да ги умножат нека го играат со прогресија бостон да изгуби дека како фаворити за титула имаат најголем коефициент за противникот кога тогаш мора да изгубат
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Мој фаворити се Феникс Санс и Орландо Меџик!
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Неофицијално ке иде на Алфа тв ,една утакмица неделно...до плејофот .После тоа најверојатно 2 или 3 неделно...
Аман бре
Оваа Алфа од каде е?
Јас мислам дека не ја фаќам:(:(
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Аман бре
Оваа Алфа од каде е?
Јас мислам дека не ја фаќам:(:(
А имаш бе баце едно, на местото на Сител 3 а уклучија :) :) :)


За новата сезона, гоу Лејкерс :) за анализи ми е прeрано, само би коментирал на натпреварот Далас - Хјустон, ме изненади резултатот, со ова Рокетс се наметнуваат за висок пласман годинава, Јао слушам ги убил, 30 коша, заедно со Артест ќе бидат тандем ипол во рекет (освен ако не натепа некој судија Артест па да го суспендираат пола сезона:icon_lol: ), за Ти Мек не е потребен коментар, само да го имаат здрав за понатаму.

И со по малку субјективност типувам на Лејкерси за прстен, иако е премногу рано за такво нешто ама морам по малку навивачки, нормално подржан од шибањето на Блејзерс и Клиперс :icon_bigg
 
Член од
19 март 2007
Мислења
372
Поени од реакции
1
Да не знаете која утакмица ке ја даваат вечерва на алфа?
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
ja ne sum cul za nasa deka ke davaat OBN utre dava
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Вечер во 01:50 NBA:L.A.Lakers-Denver на OBN
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Денвер прв пат оваа сезона ќе го има Мело во тимот. Се враќа по неговата суспензија, тоа треба да го крени духот на Нагетси.

Очекувам 105 - 90 за Лејкерс :)
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Денвер прв пат оваа сезона ќе го има Мело во тимот. Се враќа по неговата суспензија, тоа треба да го крени духот на Нагетси.

Очекувам 105 - 90 за Лејкерс :)
Лани ги растурија..трипати во Девер ги победија..Би требало да биде чиста победа за Лакерси и со Кармело во игра..Сепак Perfecto..ме насмеа со резултатот...:zver:
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Торонто оваа година се многу јаки...И филаделфија(ке се радувам и јас малку)!
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
ubava utakmica ke gledame vecer toppp
mozat Denver da tepaat
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom