NBA сезона 2009/2010

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Па не можете очекувате после првото коло од плеј-офот да се префрлат па да ги даваат сите утакмици, а пред тоа цела сезона не даваа ниедна. Бидете малце објективни и согледајте дека и ова што е досега направено е океј, а за понатака сигурно ќе биде подобро.
Очекувам од финалињата на конференциите да ги даваат сите утакмици. Дотогаш, трпение - спасение. Една недела не дели :)

Иначе ЛА гази на западот, ќе биде интересно сега со Феникс кој се во мал успон после метлата над спарси. Ова иде на 6 меча, ако не и 7. Предност секако има ЛА поради Коби.
На истокот очекувам финале Кливленд-Орландо иако може тука и Бостон да ги замрси сметките. Тука мислам дека дефинитивно 7 меча би ја направиле финалната серија повеќе од интересна и дека директните дуели помеѓу ЛБЏ и Винс и меѓу Шек и Хауард ќе бидат нешто најдоброто од НБА за сезонава.

Се на се, ни следува интересна НБА завршница ... стеј тјунд ...
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
1.25 коефициентот за Кливленд. :tv:

Само прв пик во нападот да не биде Онил неможам да го гледам кај се влече по терен, и барем да уфрлеше некоја од 5 една погаѓа, оној Перкинс го изеде жив. И кралот да биде малку поагресивен. :tv:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Вечер ќе биде лудило невидено.Очи ќе си извадат...Реков дека ќе збесне кралот во Петокот.Во Неделата РОндо...Симињам капа


За вечер најава од Кливленд дека ЛеБрон Џејмс ќе добие директна улога да го чува Ражон Рондо.Според него Бостон е фантастичен тим со легенди но моторот се вика Рондо.Едвај чекам да видам дали и како ЛеБрон ќе го исчува Рондо.И дали тоа ќе му влијае на учинокот во напад.Ако го остави до 15 поени и 8-9 асистенции а и самиот (Џејмс) да даде 30+ мислам дека ќе заврши страшна работа...
Сепак ова е само шпекулација и како шо добро разбрав најава.Е сега можеби е тактичка игра или онака.Сепак ќе видиме вечер.И да се случи не верувам дека ќе го чува цела вечер.Никој неможе да го издржи тоа темпо напад одбрана.Ќе се мењава со Паркер...
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Вечер ќе биде лудило невидено.Очи ќе си извадат...Реков дека ќе збесне кралот во Петокот.Во Неделата РОндо...Симињам капа


За вечер најава од Кливленд дека ЛеБрон Џејмс ќе добие директна улога да го чува Ражон Рондо.Според него Бостон е фантастичен тим со легенди но моторот се вика Рондо.Едвај чекам да видам дали и како ЛеБрон ќе го исчува Рондо.И дали тоа ќе му влијае на учинокот во напад.Ако го остави до 15 поени и 8-9 асистенции а и самиот (Џејмс) да даде 30+ мислам дека ќе заврши страшна работа...
Сепак ова е само шпекулација и како шо добро разбрав најава.Е сега можеби е тактичка игра или онака.Сепак ќе видиме вечер.И да се случи не верувам дека ќе го чува цела вечер.Никој неможе да го издржи тоа темпо напад одбрана.Ќе се мењава со Паркер...
Во колку саат и на која телевизија има?
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Во 02 часот ама нема пренос на МТВ, да си бараш стримови!
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Колку лошо игра Кливленд вечера... или Бостон игра добро.. сеедно :)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
дајте некој стрем мене наеднаш ми се исклучи и сега не можам да најдам
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Конечен резултат 120-88 за Бостон, Р.Ален 25 поени, Пирс 21, Гарнет 18, Рондо 16.
Леброн Џејмс 15 поени со мизерни 3/14 шут од поле.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
466
Поени од реакции
30
STO SE SLUCI SO CLEVELAND se sluci KATASROFA!!!

CLEVELAND-BOSTON pa jas sum naj sreken covek,gi demoliravme i toa
doma kaj cto se najaki 32 komada,DRAMA imase samo vo 1 cetvrtina i
tolku eden tim igrase CELTICS,i toa kolektivno site zaedno,mozocno,isku-
sno,nemozese LeBron nisto da pogodi od pocetok do kraj,a eve cto kaza
na konferencijata"CTO DA PRAVAM KOGA VO NASIOT TIM SAMO JAS
ZNAM DA IGRAM",ako on igra loso CAVSI se gotovi,vo cetvrtok e game 6,
ako izgubi CLEVELAND,tuka e krajot na LeBron so CAVSI jasno kako den,
domasen teren mora da se iskoristi i zatvori serijata,i se otide vo FINALE.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Екипа која се ослонува само на еден играч никогаш нема да освои титула, секоја чест за Кралот, без сомнение е најдобар во моментов но сам против цела петорка на Бостон која патем не е нешто посебно сјајна во моментов но е составена од врвни играчи не се може, останува уште според мене ревијален завршеток на оваа серија :toe:
 
B

BooBojan

Гостин
Уф леле!!Не можев да го гледам натпреварот ама самиот резултат кажува кој е кој.Значи Лејкерс и Бостон ја подигнаа формата баш кога им беше најпотребно џабе му беше на Кливленд тоа што беа први во регуларниот дел искрено мислам дека последниот натпревар ке биде далеку понеизвесен од овој сега и дека Кливленд нема толку лесно да се предаде.Само Леброн игра останатите бледи!Таков тим во кој еден игра а останатите ке понекогаш ке пружат добра партија не станува шампион особено во Play-off каде секоја грешка се казнува и мора да се игра максимално на секој натпревар.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Кажав и погоре, Бостон се најмоќен состав и воопшто не сакам да играат финале против Лејкерс бидејќи тогаш шансите за победа ќе бидат 70-30% во нивна корист. Подобро таму да стигне екипата на Леброн Кавс која не е ништо посебно и лесно си губи :)
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Кажав и погоре, Бостон се најмоќен состав и воопшто не сакам да играат финале против Лејкерс бидејќи тогаш шансите за победа ќе бидат 70-30% во нивна корист. Подобро таму да стигне екипата на Леброн Кавс која не е ништо посебно и лесно си губи :)
не би рекол, иако имаат поединци во тимот пред се се ветерани сите, додека најмоќен тим ми се Орландо, шо сакаат тоа прават, шо е најлошо најдобри тројкаши се
 
А

Анноун

Гостин
лелее , 1.3 беше квотата за победа на кливленд. ова е лекција . се надевам бостон нема да ја испушти шансата и ќе влезе во источното финале. е тоа ќе биде борба , два страшни колективи , дуели колку сакаш , а не one-man-show екипи.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Јас мислам дека покрај целата екипа што играше ок кај бостон клучен играч беше реј ален и неговите неколку важни погоедени шитеви за тројка. Човекот навистина е снајпер кога ќе го намести шутот.


п.с. сега наредната утакмица кој е домаќин?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom