NBA Фантази I сезона 2017/18

Која екипа ќе биде победник оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    12
  • Гласањето е завршено на .
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Никако нов драфт. Јас и лани имав проблеми играчи што играат да ми седат на клупа, затоа годинава паметно си драфтував.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Лани имаа по две позиции играчиве...Бар да им беа точни позициите што им се ставени.Али нема врска ајде ке идеме вака кој си ќари со позицииве му е топ кој не не и тоа е тоа.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Не ми текнува кој тим беше, ама дечкото драфтувал едно 5-6 одлични плејмејкери, а на високи позиции му се Гоберт и Џонс од рокетс мислам :D
Мислам дека преку трејд може се да се среди, тие што имаат вишок високи играчи нека трејдаат со некој што има повеќе ниски. Некогаш вие ќе направите подобар трејд за вашиот тим, некогаш полош, и нов драфт да има пак нема перфектен тим да се собере.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.291
Поени од реакции
6.381
Дури сега ја видов темата дека постои :facepalm:.

Ајде со среќа нека ни е на сите убава сезона да имаме :)[DOUBLEPOST=1413472704][/DOUBLEPOST]
Многу лоша работа што немаат по две позиции како лани играчиве...
Не се секирај секогаш се почнува со по 1 позиција и подоцна ако играат играчите на друга позиција од најавената ќе им биде додадена и втора, трета итн.[DOUBLEPOST=1413473157][/DOUBLEPOST]Значи гледам сите паничите за истото.

НЕМА НИКАКВИ ИЗМЕНИ ОВАА ГОДИНА ВО ОДНОС НА МИНАТАТА!!!

Секогаш се почнува со по 1 позиција, ретко кој играч од старт е со две. Постепено како што ќе играат играчите на други позиции ќе стануваат "eligible" и за други позиции. Ова е така направено за најсоодветно да ја отсликува реалноста.

Инаку имањето на разнолик ростер е дел од стратегијата. Катастрофа би било да се дозволи да може да се има само еден тип на играчи. Мора да личи на реален тим она што го имате склопено. Дадена ви е повеќе од доволно слобода преку тие UTIL позиции (скр. utility). Требало да мислите малку што драфтувате (јас и тоа како обрнував внимание откако минатата сезона имав само центри и тешко одеа трејдовите заради слабата активност кај некои менаџери). Кај што имате одредени неизрамнетости може да трејдувате. Тоа ја прави интерсна играта.[DOUBLEPOST=1413473672][/DOUBLEPOST]И да не заборавам, чисто информативно, до газдите на Durant, LeBron, Love и Davis: Заинтересиран сум!!! Праќајте трејд понуди :)
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.737
Поени од реакции
22.717
]И да не заборавам, чисто информативно, до газдите на Durant, LeBron, Love и Davis: Заинтересиран сум!!! Праќајте трејд понуди :)
Да и ја прочитав дека нема врска со сетинзите на лигата ќе им се додадат двојни позиции на играчите..

Иначе целиш високо со играчиве , што си подготвен да дадеш за Дјурант, и тоа што нема да игра првите месец дена на ја намалува цената кај мене да си знаеш :)
Ја сум заинтересиран за Центри пред се Драмонд, и плејмејкер еден ми треба пошто сум само со Монта Елис...
Имам крила на кило, Џош Смит, Кевин Гарнет, Нене Хиларио, Амаре и Зи-Бо !!
Све је на продају !!
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.291
Поени од реакции
6.381
Да и ја прочитав дека нема врска со сетинзите на лигата ќе им се додадат двојни позиции на играчите..

Иначе целиш високо со играчиве , што си подготвен да дадеш за Дјурант, и тоа што нема да игра првите месец дена на ја намалува цената кај мене да си знаеш :)
Ја сум заинтересиран за Центри пред се Драмонд, и плејмејкер еден ми треба пошто сум само со Монта Елис...
Имам крила на кило, Џош Смит, Кевин Гарнет, Нене Хиларио, Амаре и Зи-Бо !!
Све је на продају !!
Што сакаш за Дурант?
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Наместете си trading block да знам што давате, а што барате :)
 
W

wicked_1

Гостин
Kои други категории други ги ставате освен FG%,FT%,PTS,REB,ASS,STL,BLK?
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.737
Поени од реакции
22.717
Kои други категории други ги ставате освен FG%,FT%,PTS,REB,ASS,STL,BLK?
Points (PTS) 1
Blocks (BLK) 1
Steals (STL) 1
Assists (AST) 1
Rebounds (REB) 1
Field Goals Made (FGM) 1
FieldFree Throws Made (FTM) 1

Goals Attempted (FGA) -1
Free Throws Attempted (FTA) -1
Turnovers (TO) -1
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Што бидна со двете позиции на играчите, ќе биде така или не?
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Леле трејдот!!! Portland мислам ќе добие повеќе :coffee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom