NBA Сезона 2010/2011

G

grande-juve

Гостин
Вечер да се опростиме од регуларната сезона како што е редот :) И за следна сезона зиам ЛП па мајка јана нека е.
Ако си редовен НБА гледач, и плус ако си имаш тим за кој навиваш, лига пасот ти е ненормално добар, за 150 долари ги имаш сите натпревари и од регуларниот дел и од плејоф, со 24 часа рок да ги гледаш репризите, многу јако. Јас сега првпат ги изгледав сите натпревари на Блејзерс, и стварно сум задоволен од лига пасот
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Ако си редовен НБА гледач, и плус ако си имаш тим за кој навиваш, лига пасот ти е ненормално добар, за 150 долари ги имаш сите натпревари и од регуларниот дел и од плејоф, со 24 часа рок да ги гледаш репризите, многу јако. Јас сега првпат ги изгледав сите натпревари на Блејзерс, и стварно сум задоволен од лига пасот
како иде плаќањето за ЛП? 150ден за колку време? може за плеј оф ов да се земе?
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.212
Поени од реакции
1.711
Брат незгодно ми е ако те фака страв. Очигледно не знаеш дека врзаа неколку победи последниве утакмици заразлика од Бостон кој има и проблеми со повреди... Сепак битно да се врати нешто
Oчигледно не знаеш како игра Бостон во плејоф според ова што го напиша. Бостон не врза победи, точно, играше со резервите, а не е ни битно тоа. Ќе се види кој што "врзал", во плејофот се мерат вистинските сили. Сепак битно, ти ја имаш желбата Бостон да испаде :).
 
G

grande-juve

Гостин
како иде плаќањето за ЛП? 150ден за колку време? може за плеј оф ов да се земе?
150 долари, не денари, толку беше пред да почне сезоната, и кажав, тоа е за цела сезона плус цел плејоф, а моменталната цена само за плејоф е 70 долари https://ilp.nba.com/nbalp/secure/registerform?utm_source=nbacom&utm_medium=banner&utm_content=playoffs&utm_campaign=onsale, се плаќа преку кредитна каричка, само ги пишуваш информациите што ти ги бара и броевите од картичката, и толку е, одма ти се пушта

--- надополнето ---

Oчигледно не знаеш како игра Бостон во плејоф според ова што го напиша. Бостон не врза победи, точно, играше со резервите, а не е ни битно тоа. Ќе се види кој што "врзал", во плејофот се мерат вистинските сили. Сепак битно, ти ја имаш желбата Бостон да испаде :).
Никој не знае како игра овој Бостон во плејоф, затоа што не е истиот тим, многу се зезнаа со Перкинс, искрено, мислам дека немаат шанси за финале во исток, мислам дека ќе го пројдат Њујорк, ама не ми се верува Мајами да го победат. Од истокот им давам 60% на Чикаго, 40% на Мајами дека ќе одат во големото финале. Во западот, стварно се е можно
 
Н

'Никола'

Гостин
150 долари, не денари, толку беше пред да почне сезоната, и кажав, тоа е за цела сезона плус цел плејоф, а моменталната цена само за плејоф е 70 долари https://ilp.nba.com/nbalp/secure/registerform?utm_source=nbacom&utm_medium=banner&utm_content=playoffs&utm_campaign=onsale, се плаќа преку кредитна каричка, само ги пишуваш информациите што ти ги бара и броевите од картичката, и толку е, одма ти се пушта
И ти јади интернет ко ненормално.:)
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Oчигледно не знаеш како игра Бостон во плејоф според ова што го напиша. Бостон не врза победи, точно, играше со резервите, а не е ни битно тоа. Ќе се види кој што "врзал", во плејофот се мерат вистинските сили. Сепак битно, ти ја имаш желбата Бостон да испаде :).
Знам како играат појаките екипи во Плеј оф немора да ме образоваш до толку. И Лејкерс нема добра серија последниве утакмици ама никој не се секира дали они ќе поминат прв круг. Голем проблем има Бостон во рекетот. Џермејн Онил не е пола од тоа што беше во Индијана. Шек повреден и тешко дека може да издржи тежок ритам во Плеј оф. Крстич добар како замена. А и Рондо не е некако во форма. Ќе видиме дај боже да победат сите сакаме да глеаме јако финале Лејкерс Бостон, само го кажувам моето мислење.
Ако си редовен НБА гледач, и плус ако си имаш тим за кој навиваш, лига пасот ти е ненормално добар, за 150 долари ги имаш сите натпревари и од регуларниот дел и од плејоф, со 24 часа рок да ги гледаш репризите, многу јако. Јас сега првпат ги изгледав сите натпревари на Блејзерс, и стварно сум задоволен од лига пасот
Не сум некој навивач порано бев за Филаделвија заради Ајверсон ама од тогаш некако не ми се фатил некој тим на око. Ама пратам секој ден и читам на ЕСПН за секоја утакмица репорт. НБА топ 10 секој ден исто глеам ама ЛП е главното. Оваа сезона не земав незнам ни сам зашто ама следната зимам сигурно.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Лига пасот е многу јака работа стварно ама само за тие шо нон-стоп гледаат НБА. Да знам дека секоја вечер ќе можам да седам до 6 сабајле и да гледам НБА, супер ќе биде и 150 долари одма ќе ги дадам (не дека се малку пари, ама за толку утакмици....) Ама небива обврски, школо, едно друго и лично јас гледам колку што можам, а тоа што го гледам годишно не вреди 150 долари.
 
G

grande-juve

Гостин
Лига пасот е многу јака работа стварно ама само за тие шо нон-стоп гледаат НБА. Да знам дека секоја вечер ќе можам да седам до 6 сабајле и да гледам НБА, супер ќе биде и 150 долари одма ќе ги дадам (не дека се малку пари, ама за толку утакмици....) Ама небива обврски, школо, едно друго и лично јас гледам колку што можам, а тоа што го гледам годишно не вреди 150 долари.
не мора да се гледа во живо, во пакетот од 150 долари, можеш да си гледаш кога сакаш во рок од 24 часа после нивното завршување, а има и поскап пакет кај што може да се гледаат баш кога сакаш, со паузирања и враќања назад во живо итн.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.662
Поени од реакции
6.525
Значи почнува плеј-офот а? Одлично изиграно досега од Чикаго. Пошто моите не играат плеј-оф сакам Чикаго да стигнат до финале :) А Бостон-Њујорк ќе биде зверска серија :) На мтв има нешто најава за преноси?
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Браво за Чикаго на крај и го земаа најдобриот скор во лигата. Сега ќе имаат предност на домашен терен ако стигнат до финалето.
 
G

grande-juve

Гостин
westgraphic-0414.jpg eastgraphic-0414.jpg

EASTERN CONFERENCE

Chicago vs. Indiana
Game 1 - Sat April 16, Indiana at Chicago, 1:00 p.m. ET, ESPN/ESPN3D
Game 2 - Mon April 18, Indiana at Chicago, 9:30 p.m. ET, TNT
Game 3 - Thu April 21, Chicago at Indiana, 7:00 p.m. ET, NBA TV
Game 4 - Sat April 23, Chicago at Indiana, 2:30 p.m. ET, TNT
Game 5 * Tue April 26, Indiana at Chicago, TBD, TBD
Game 6 * Thu April 28, Chicago at Indiana, TBD, TBD
Game 7 * Sat April 30, Indiana at Chicago, TBD, TNT

Miami vs. Philadelphia
Game 1 - Sat April 16, Philadelphia at Miami, 3:30 p.m. ET, ABC/R
Game 2 - Mon April 18, Philadelphia at Miami, 7:00 p.m. ET, TNT
Game 3 - Thu April 21, Miami at Philadelphia, 8:00 p.m. ET, TNT
Game 4 - Sun April 24, Miami at Philadelphia, 1:00 p.m. ET, ABC
Game 5 * Wed April 27, Philadelphia at Miami, TBD, TBD
Game 6 * Fri April 29, Miami at Philadelphia, TBD, TBD
Game 7 * Sun May 1, Philadelphia at Miami, TBD, TBD

Boston vs. New York
Game 1 - Sun April 17, New York at Boston, 7:00 p.m. ET, TNT
Game 2 - Tue April 19, New York at Boston, 7:00 p.m. ET, TNT
Game 3 - Fri April 22, Boston at New York, 7:00 p.m. ET, ESPN
Game 4 - Sun April 24, Boston at New York, 3:30 p.m. ET, ABC/R
Game 5 * Tue April 26, New York at Boston, TBD, TBD
Game 6 * Fri April 29, Boston at New York, TBD, TBD
Game 7 * Sun May 1, New York at Boston, TBD, TBD

Orlando vs. Atlanta
Game 1 - Sat April 16, Atlanta at Orlando, 7:00 p.m. ET, ESPN
Game 2 - Tue April 19, Atlanta at Orlando, 7:30 p.m. ET, NBA TV
Game 3 - Fri April 22, Orlando at Atlanta, 8:00 p.m. ET, ESPN2/ESPN3D
Game 4 - Sun April 24, Orlando at Atlanta, 7:00 p.m. ET, TNT
Game 5 * Tue April 26, Atlanta at Orlando, TBD, TBD
Game 6 * Thu April 28, Orlando at Atlanta, TBD, TBD
Game 7 * Sat April 30, Atlanta at Orlando, TBD, TNT
___________________________________________________________________
WESTERN CONFERENCE

San Antonio vs. Memphis
Game 1 - Sun April 17, Memphis at San Antonio, 1:00 p.m. ET, TNT
Game 2 - Wed April 20, Memphis at San Antonio, 8:30 p.m. ET, NBA TV
Game 3 - Sat April 23, San Antonio at Memphis, 7:30 p.m. ET, ESPN
Game 4 - Mon April 25, San Antonio at Memphis, TBD, TBD
Game 5 * Wed April 27, Memphis at San Antonio, TBD, TBD
Game 6 * Fri April 29, San Antonio at Memphis, TBD, TBD
Game 7 * Sun May 1, Memphis at San Antonio, TBD, TBD

L.A. Lakers vs. New Orleans
Game 1 - Sun April 17, New Orleans at L.A. Lakers, 3:30 p.m. ET, ABC/R
Game 2 - Wed April 20, New Orleans at L.A. Lakers, 10:30 p.m. ET, TNT
Game 3 - Fri April 22, L.A. Lakers at New Orleans, 9:30 p.m. ET, ESPN
Game 4 - Sun April 24, L.A. Lakers at New Orleans, 9:30 p.m. ET, TNT
Game 5 * Tue April 26, New Orleans at L.A. Lakers, TBD, TBD
Game 6 * Thu April 28, L.A. Lakers at New Orleans, TBD, TBD
Game 7 * Sat April 30, New Orleans at L.A. Lakers, TBD, TNT

Dallas vs. Portland
Game 1 - Sat April 16, Portland at Dallas, 9:30 p.m. ET, ESPN
Game 2 - Tue April 19, Portland at Dallas, 9:30 p.m. ET, TNT
Game 3 - Thu April 21, Dallas at Portland, 10:30 p.m. ET, TNT
Game 4 - Sat April 23, Dallas at Portland, 5:00 p.m. ET, TNT
Game 5 * Mon April 25, Portland at Dallas, TBD, TBD
Game 6 * Thu April 28, Dallas at Portland, TBD, TBD
Game 7 * Sat April 30, Portland at Dallas, TBD, TNT

Oklahoma City vs. Denver
Game 1 - Sun April 17, Denver at Oklahoma City, 9:30 p.m. ET, TNT
Game 2 - Wed April 20, Denver at Oklahoma City, 8:00 p.m. ET, TNT
Game 3 - Sat April 23, Oklahoma City at Denver, 10:00 p.m. ET, ESPN/R
Game 4 - Mon April 25, Oklahoma City at Denver, 10:30 p.m. ET, TNT
Game 5 * Wed April 27, Denver at Oklahoma City, TBD, TBD
Game 6 * Fri April 29, Oklahoma City at Denver, TBD, TBD
Game 7 * Sun May 1, Denver at Oklahoma City, TBD, TBD
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: NYC
Член од
1 април 2011
Мислења
30
Поени од реакции
1
Не знам од каде да почнам, но навистина оваа плејоф сезона и најинтересна во последните 10 сезони. Можам со сигурност да кажам дека последни плејоф сезони беа оние три сезони кога Лејкерси добиваа три со ред. Е во оваа плејоф сезона имам во двете конференции по 5 топ екипи кои навистина можат да покажат една добра квалитетна игра која за разлика од регуларниот дел, во плејофот ке биде дупло поквалитетна. Затоа, оваа сезона не може да се каже дека стрикно има крупен фаворит за кој може да се каже дека токму тој тим со сигурност ке стигне до финале или пак ке го освои прстенот. Така да се надевам дека од 16ти април ке гледаме квалитетен плејоф и доста интересен и според мене грото од паривите ке доигруваат во 6 до 7 утакмици.
 

RejeCtion.

Chelsea fan
Член од
13 април 2011
Мислења
11
Поени од реакции
1
Најголема желба во овој плеј-оф ми е да се повтори вечното финале Бостон - Лејкерс , тоа е кошарка за плакнење очи :)
И секако за Бостон ќе навивам :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Ја не глеам плеј оф! Кој ги ебе, плеј оф без Детроит не е плеј оф :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom