Naruto

P

PewDiePie

Гостин
Денес го отворив анимето чисто да проверам дали завршил филерот и ја изгледав епизодата која беше со Сасуке и беше сосема добра,како за филер епизода.(http://www.narutospot.net/naruto-shippuden/naruto-shippuden-episode-196/) Едно мало девојче беше затрескано во него али тоа не е битно,битно е како заврши епизодава тоест со кои зборови од страна на Наруто:
"He's got a lot on his mind right now,but he's actually a good guy. One day when he's back to his old self I'll take you to see him
"

И нека ми каже некој дека со ова Киши не остава простор за Сасуке да биде on the good side again ? :wink:

Инку конечно филеров заврши и од сега ќе биде јакото ! :vozbud:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Денес го отворив анимето чисто да проверам дали завршил филерот и ја изгледав епизодата која беше со Сасуке и беше сосема добра,како за филер епизода.(http://www.narutospot.net/naruto-shippuden/naruto-shippuden-episode-196/) Едно мало девојче беше затрескано во него али тоа не е битно,битно е како заврши епизодава тоест со кои зборови од страна на Наруто:
"He's got a lot on his mind right now,but he's actually a good guy. One day when he's back to his old self I'll take you to see him
"

И нека ми каже некој дека со ова Киши не остава простор за Сасуке да биде on the good side again ? :wink:

Инку конечно филеров заврши и од сега ќе биде јакото ! :vozbud:
киши нема никаква врска со филерите, нема спас за саске твој :)
 

GoGo*

LSS
Член од
10 јуни 2008
Мислења
564
Поени од реакции
18
Hinata i Neji :) , dobar chapiter samo nekako da go podzaboravija naruto :/
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Од кого нема спас за Сасуке ? :raz:
поентата ми беше дека очекуваш саске да стани добар на крајот, па решив да се пошегувам малку, знаеш да те пецна тро :)
а мислам дека нема да го следиме тренингот на наруто, туку тој ќе улета со веќе усовршена техника како што беше и со расеншурикен
 

АздисаноСакавче

Passionate Hentai Fan
Член од
19 декември 2010
Мислења
155
Поени од реакции
13
Многу битки на повеќе фронта се отворија,мислам дека битките против армијата од Зетсу-клонови и реинкарнираните од Кабуто ќе биде завршена во еден потег како што рекоа пред некој чептер дека е во план да го фатат Кабуто во илузија за да ја прекине техниката,после тоа стапува Мадара на сцена со неговиот Риннеган и нормално Наруто како единствен кој може да му се спротистави.
 
P

PewDiePie

Гостин
поентата ми беше дека очекуваш саске да стани добар на крајот, па решив да се пошегувам малку, знаеш да те пецна тро :)
Јас не очекувам такво нешто ама така идат настаниве/репликиве а и знам што гомно е Киши,ќе ја усере на крај хепи енд сите среќни весели и Наруто хокаге.

Ја да сум ептен би ја задудлал серијава,ја би го умрел Сасуке како villain после Наруто ќе падне во деприџ ќе се откаже од желбата да стане Хокаге и ќе го напушти селото............и онака нема лошо да му дојде малку сериозност во неговит лик вака ептен ми е Сонџоку лик ќе иде ќе се навежба и на сите им ја крши кичмата. LAME :wink:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
некако не ми се бендиса чаптерот, јбг имало и поарни, браќава ми се lame
важно почна канон анимето
 
Член од
17 октомври 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
Колку се тапа овие Ginkaku & Kiknaku.. Многу јаки техники.. шмукаат со правосмукалка упсс урна... Хаос... Не се тоа што очекував.
Епизодите какви такви подобри се од филерите и бап ми е мило што Сај конечно почна да сфаќа некои работи. На 198та епизода, крајот беше најјак :pos2: :pos2:
Какаши и Тензо ми се комедии а Наруто со неговиот дух никако не попушта. Јак карактер! :)
Ме интересира што ќе се деси со оној типот со Црните Молњи.
 
P

PewDiePie

Гостин
Какаши и Тензо ми се комедии
Кој Тензо бе мајсторе,на Јамато да не мислиш ?


Иначе фала курцу почна анимето,одма е друго :back:
Мангата тиња,многу нови ликови ебате,измишљотини го претераа веќе со тие на на вујкото стрико му комшијата негов имал шаринган ,па имало двајцата браќа едниот го дркал со лева рака и му бил по на лево а другиот на десно:tapp: .Ко филер ми станува мангава.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Кој Тензо бе мајсторе,на Јамато да не мислиш ?


Иначе фала курцу почна анимето,одма е друго :back:
Мангата тиња,многу нови ликови ебате,измишљотини го претераа веќе со тие на на вујкото стрико му комшијата негов имал шаринган ,па имало двајцата браќа едниот го дркал со лева рака и му бил по на лево а другиот на десно:tapp: .Ко филер ми станува мангава.
тензо му е вистинското име, јамато му е дадено од тцунаде за мисијата со наруто :back:
 
Член од
17 октомври 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
Кој Тензо бе мајсторе,на Јамато да не мислиш ?


Иначе фала курцу почна анимето,одма е друго :back:
Мангата тиња,многу нови ликови ебате,измишљотини го претераа веќе со тие на на вујкото стрико му комшијата негов имал шаринган ,па имало двајцата браќа едниот го дркал со лева рака и му бил по на лево а другиот на десно:tapp: .Ко филер ми станува мангава.
Ти како да не пратиш внимателно :D Да да, мислев на јамато, не слушна кога на крај Какаши го нарече Тензо и овој крена паника пошо го нарече така? тоа му е вистинското има како што рече Тале :)
 

GoGo*

LSS
Член од
10 јуни 2008
Мислења
564
Поени од реакции
18
тензо му е вистинското име, јамато му е дадено од тцунаде за мисијата со наруто :back:
Nitu tenzou ne mu e vistinski ime kolku sto znam jas. :)


While Kakashi was still in the ANBU, his codename was Tenzō (テンゾウ). Kakashi sometimes still calls him Tenzō, although Yamato prefers his new codename. His real name is unknown.

Izvor : http://naruto.wikia.com/wiki/Yamato
 

Kajgana Shop

На врв Bottom