Naruto

Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Не ми е по ќеф.

Многу некако забрзано ми се одвиват настаните. Не се знај кој кај мава и зошто мава. Сасори разочара, а и Деидара ништо посебно. Барем малце отпор да му пружат.

А и Наруто ... бетер од ретардиран го прат. Се надевам ќе има соло борби, тие поќе ми лежат :)
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
Абе глеј вака, Сасори е слаб зошто нема Кукли ги користи само чакра конците. А Деидара па може ќе го спаси тој сензорот што им остана па ќе видиме уште нешто од него. А за Наруто, тоа што е глуп, таков е од почетокот на серијата и така ќе остане до крај. Тоа е Наруто.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Абе глеј вака, Сасори е слаб зошто нема Кукли ги користи само чакра конците. А Деидара па може ќе го спаси тој сензорот што им остана па ќе видиме уште нешто од него. А за Наруто, тоа што е глуп, таков е од почетокот на серијата и така ќе остане до крај. Тоа е Наруто.
точно, исто така алијансата ги знае сите информации за акатцуки, не заборавајте дека кабуто му даде информации пред да почни борбата сасуке-деидара,
така што беа во неповолност уште од стартот на борбата, раитонот на омои беше пресуден за деидара, и сасори без кукли не е толку опасен.
глупо беше тоа што братот на саи изггуби така, ни дава лоша слика за едо тенсеи.
тоа беше едниствениот феил во чаптерот.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
арно му текна, се скапавме чекање,
солиден чап, се сети мадара дека кабуто го дупи, ќе видиме како ќе заврши оваа сага, ми мириса на поделба на силите во акатцуки квартот,
минато уште еднаш е покажан како ЅВЕР И ПОЛОВИНА, секоја чест, малце имаше лол со фејл трансформацијата на наруто ама не се буниме нели ? :icon_mrgr
 

fixXx

IoSonoInterista
Член од
26 август 2010
Мислења
157
Поени од реакции
15
никако ,негоо као што сватив новата техника на наруто ќе биде повторно Расенган само креиран со чакрата на кјубито ?
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
никако ,негоо као што сватив новата техника на наруто ќе биде повторно Расенган само креиран со чакрата на кјубито ?
да, минато уствари ја добил идејата за расенганот од техниката на биџуто(кое не се знае).
иначе една чудна вест за анимето

A stats for you. Japanese people likes to watch Naruto Shippuuden fillers and not canon episodes...

Stats from Oricon:
Episode 180 - Inari's Courage Put to the Test is in the top 10 anime of the period October 4 - October 10 with 4,3% of share.
Episode 183 - Naruto: Outbreak is one of the most viewed episodes of Naruto Shippuuden with 6,2% share (approx. the same audience of the show Pokémon).

During the Pain Arc:
- episode 152-153 (a special) is not ranked (low audience)
- episode 154-155-156-157-158 on air in April are out of the top 10
- Same situation for episodes 159-160-161-162 (on air from May 6)

The only one episodes of the Pain Arc that got ranked is episode 163 where Naruto start the battle - share 5.7%

Then... the reason why Studio Pierrot works on filler is this: audience in Japan like them.
jappanese people really likes fillers :toe:

и кога сме кај анимето, ми се бендисува крајната тема кај филериве,, певлива ми е некако :)
еве за која правам муабет
 

fixXx

IoSonoInterista
Член од
26 август 2010
Мислења
157
Поени од реакции
15
Ниту една од почетните и крајните теми не ми се допаѓале нешто посебно али затоа оваа песна ептен ми се допаѓа
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
А за тоа ли волку забегуват со филериве? Не се здрави ова Јапонциве.
А иначе еве ја мојата најомилена песна од Наруто
 
P

PewDiePie

Гостин
Аман бе ќе заврши ли филеров некогаш ?? Во фаза на дудлање е цела серија,сосе манга.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
последната реченица е soooooo deus ex :nesum:
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
Ете конечно и објаснување за Едо Тенсеи. Баш како што предвидуваа некои (т.е. јас ) ::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom