Narcos (2015)

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Одлична серија, до 6та епизода еве сега моментално ја изгледав.
Wagner Moura, Juan Pablo Raba, Manolo Cardona одлично се снаоѓаат. На почетокот слична ми беше како на Телемундовата Pablo Escobar: El patron del mal иако цела не сум ја изгледал. Супер е што има разговор на шпански, па не мора ни превод да читам на англиски. 10/10
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ок е, како шо веќе се спомна, немат нешто квалитетни дијалози, али затоа немат и тупење, си течит цело време, глумата одлична кај сите поготово Пабло и Стеве, последната епизода најслаба, али то значит поинтересен старт на втора сезона, кога сме веќе тука кога е премиерата?

Поздрав и до Валерија 10 од 10 за нејзе.
stephanie_sigman_403401628_900x600-660x330.jpg
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
серијава е нешто легендарно, и седнуваш и не стануваш додека не ја завршиш, какви гејм оф тронс и слични глупости, this is the real thing. Иначе се гледа дека моура кој го глуми пабло не е нејтив спикер односно шпанскиот не му е мајчин јазик и тоа малце лошо делува, за друго немам замерки.
 
Последно уредено:

red baron

sad but true
Член од
3 ноември 2012
Мислења
960
Поени од реакции
825
Многу добра сериja. Одлична игра на Wagner Moura, не дека сум се сомневал. Една од причините да почна сериjaта беше токму овој актер кој е еден од моите омилени откако исполни улогата на Capitão Nascimento во Tropa de Elite (Elite Squad).
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
што вие тука толку ја фалите сигурно серијата е безврска.
ама ајде сепак да ја погледам.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
The Pablo Escobar crime drama will start streaming Sept. 2 at 12:01 a.m. in all Netflix territories. Ова би требало да значи дека во 8-9 наутро по наше време би почнале со стрим во САД


Инаку првите 11мин од првата епизода се излезени на нет ако има некој желба може да ги погледне.
 

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
209
Поени од реакции
429
Првата сезона беше ВРВ! Една од подобрите серии во последните неколку години. Денес ја симињам вторава, викендов ќе ми биде посветен на Narcos!!
 
M

Moon Child

Гостин
Јас првата сезона ја изгледав во еден ден.
Зарем не заврши кога он е во затвор? Што би било дејството во втората сезона?
 

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
209
Поени од реакции
429
Јас првата сезона ја изгледав во еден ден.
Зарем не заврши кога он е во затвор? Што би било дејството во втората сезона?
Ако се сеќавам добро (зошто ја гледавме пред цела една година), нели го нападнаа затворот цајканите и Пабло избега?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ако се сеќавам добро (зошто ја гледавме пред цела една година), нели го нападнаа затворот цајканите и Пабло избега?
Најде линк од торент за втората сезона ?
Ако имаш најдено, мољам те линк по ПП
 

Kajgana Shop

На врв Bottom