Music Idol 3

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
И јас мислам, јас мислам Преслава е готова, следен треба Димитар, пејач е, али не е ѕвезда како што му кажаа
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Зошто го расипаа идолот со бедни и долни националистички испади...
Па тие ли се бре елита на бугарската музика и култура?!
Таа рака народ што јадеше лајна вечерва, ја посрамоти и емисијата и Бугарија во целина.
Срамно и жално...:toe:
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
951
Поени од реакции
18
Или Преслава, или Александра. Не верувам Русина да отпадне.
E па целиот Благоевград сме зад нега:)

Зошто го расипаа идолот со бедни и долни националистички испади...
Па тие ли се бре елита на бугарската музика и култура?!
Таа рака народ што јадеше лајна вечерва, ја посрамоти и емисијата и Бугарија во целина.
Срамно и жално...:toe:
Тиа са гомната на БГ. Онои продуцентот националист плаче дека нема БГ музика во ефир. Епа нема заради вакви прости како него. Нека направи нешо убаво и ке го пуснат.Нека се конкурира со добрата музика а не да плаче како п***а.
Вакви има и каи вас и каи нас. Не требува да трошиме внимание на них.
 
Член од
1 април 2009
Мислења
19
Поени од реакции
0
Тиа са гомната на БГ. Онои продуцентот националист плаче дека нема БГ музика во ефир. Епа нема заради вакви прости како него. Нека направи нешо убаво и ке го пуснат.Нека се конкурира со добрата музика а не да плаче како п***а.
Вакви има и каи вас и каи нас. Не требува да трошиме внимание на них.
Не, тие не се гомна, трескаш глупости. И не е политика на идолот да има националистички идеи. Тоа е лично мнение на тоj или оноj човек, не треба да се согласуваме со него. Jас например, не мислам вака. Да си берат гаjлето за коj што казал. Слобода на лично мнение, тие не jа прават политиката на Бугариjа.

За гласаньето и елиминациите:
Преслава е от мал град (Тетевен), а Александра е от Софиjа. Има голем дел кои што гласат по географска припадност - за то е можно Преслава да испадне. Димитар е от голем град сшто (Бургас), плус има и силно лоби сред музичари - и за сега се крепи. За Александар гласат и македонци и бугари, там е jасно. За Русина не знам - Благоевград не е мал, от Македониjа има гласови за неjа па и е добра, има фенови от цела Бугариjа... ке видиме.
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
951
Поени од реакции
18
Не, тие не се гомна, трескаш глупости. И не е политика на идолот да има националистички идеи. Тоа е лично мнение на тоj или оноj човек, не треба да се согласуваме со него. Jас например, не мислам вака. Да си берат гаjлето за коj што казал. Слобода на лично мнение, тие не jа прават политиката на Бугариjа.
Во цело си во право.
Но за мене луге, дека играт на националистична нота, дека могат да кажат на млад пејач право во очи "От тебе ништо нема да стане" и да го утепаш са гјубрина. Се извинувам, ама ного ме измервират вакви.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Александар, Маги и Бојан се ѕвезди од самиот старт, се друго ми е мене бар бледо
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Во почетокот кога беа само бирањата на кандидатите односно одење по градовите гледав Music Idol. Ми беше интересно се смеев цела емисија а сега многу е досадно не ми се гледа па не ни гледам.:helou::smir:
Само да кажам ги подржувам овие што останаа ама Ели не требаше да ја исфрлат:nenene:
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Знае ли некој кој испадна од шоуто денес?
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Последни останаа Александра и Русина. Александра испадна.
И се очекуваше, сепак најдобрите останаа. Следна мислам дека ќе биде Преслава или Митко,
Би сакала новиот идол да биде Бојан или Аце, ама тешко бугариве да го дозволат тоа, затоа останува на Магдалена или Русина. Јас повеќе сум за Русина:smir:
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
И се очекуваше, сепак најдобрите останаа. Следна мислам дека ќе биде Преслава или Митко,
Би сакала новиот идол да биде Бојан или Аце, ама тешко бугариве да го дозволат тоа, затоа останува на Магдалена или Русина. Јас повеќе сум за Русина:smir:
Што знам. И двете одлично пејат, но Магдалена е поенергична, помоќен вокал, додека пак Русина има поспечифична боја, многу е грациозна и мила. Ќе биде тешко да се бира помеѓу нив.

Нареден треба да оди Димитар. Не е лош, но често фалшира, нешто што не би требало да му се случува на идниот идол. По него Преслава. Симпатична ми е и добро пее, но Магдалена и Русина според мене се подобри од неа.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Следни се Преслава, Митко, е за после ќе биде тешко кој ќе отпадне. Како што знам, финалето е на 8 јуни, значи уште три недели, што значи во финале остануваат тројца. Мое мислење дека ќе бидат Маги, Тарабунов и Бојан/Русина, јас сум повеќе за Бојан. Тешко би било на крај меѓу Тарабунов и Маги.
Маги е доста моќна на сцена, има харизма невидена, енергија, преслатка е, преубаво пее, типка е, а Русина е грациозна, префинета, мила. Ќе видиме.

Што се однесува до шоуто, и јас за првите концерти кажав дека е досадно, али ако се навлечеш и гледаш редовно, не е воопшто досадно, едно смирено шоу според мене, без гламур, но сепак одлично.
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
951
Поени од реакции
18
Ke испаднат тие за кои публика не гласе. Во вакво шоу понекогаш нема логика.
А на финалето според мен ке са Бојан и Маги.
Тарабунов е ного добар певец, ама гласот не ми допада како на Бојан. Ова, дека е лјубимец на Марија от тук на сетне ке му пречи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom