MTV или VH1

Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Пошто на кабелските ја пуштаат Adria а таа е полоша и од бивша МС, мојот избор е VH1.

Ама колку е јака Адриа само песни пуштаат, а на секој саат само мењаат наслов на „емисија“ колку да се покажат дека нешто даваат. :pos2:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
MTV е многу бољи според мене али требаше да го остаат старото MTV тоа американското дека ова MTV adria е shit вака ке си глеаш Jackass,Cribs,Andy Milonakis итн итн ко чоек а на овие коа ке им текне ги пуштаат.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
VH1 секако. Класика си е тоа а не хип-хоп стварите на MTVadria.
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Во моментов VH1 зошто MTV Adria не ми се свиѓа, повеќе ми се свиѓаше старата кога даваа емисии како Room Raiders, Next, Date my mom, Pimp my ride и имаше уште поинтересни само не ми текнува на имињата, обожавав да ги гледам.
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Во моментов VH1 зошто MTV Adria не ми се свиѓа, повеќе ми се свиѓаше старата кога даваа емисии како Room Raiders, Next, Date my mom, Pimp my ride и имаше уште поинтересни само не ми текнува на имињата, обожавав да ги гледам.[/quote]VH1 сега ама старата MTV да ја вратат супер ќе биде MTV Adria sucks.Најдобро беше Chappele's Show, Jackass и тоа шоуто со Bam Margera како се викаше заборавив.
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
ја го иам MTV германското, све супер ама коа ќе пуштат некоја добра емисија или нешо обавезно мора некој г**** да јаде на германски
иначе за VH1 гласам
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
VH1 сигурно, класика си е класика, Пуштат стари ствари, рок, метал, 80' , 90' за сите вкусови,и мене шо посебно ми се допаѓа е Flipside,инди рок секој ден .Mtv posebno onoa германското е тешка мизерија.почнат да досадуват со безвезни емисии по цел ден,музика не можеш да чуеш на music television-бедотија.а и коа има музика тоа се они рапери,поп безвезалии и сл
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
VH1 многу појќе ми се допаѓа дека почесто даваат рок музика а и некој нови добри хитчиња :helou:
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Ниту една, на MTV ја глеав едно време онаа Тила текила и толку, VH1 незнам ни дали ја иам на тв :) Оправдано ова оти не гледам телевизија
Али според мене MTV ми е некако многу тинејџерска, додека на VH1 има поквалитетна музика, сепак вкус е во прашање
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
На MTV гледам само Hangbager's Ball:zver:
На VH1 многу малку, само кога ке има рок викенди:zver:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom