MTEL Македонија {моб. оператор}

Член од
24 октомври 2021
Мислења
930
Поени од реакции
578
Bidejki sum od Prilep od interni informacii doznav deka Kds(sopstvenik na Greenmobile) ima ucestvo vo povejke drugi kablovski niz MK, koi povejketo zemaat peering od Neotel, a neotel dali im e 50/50 nikoj ne kazuva i zatoa Replay e sto bese neoTv,+prosiren so mn,povejke kanali,a se pusta muabeti ideka imaat % dali 100% dali povejke od 50 ne kazuvaat...
znaci prodaden e? nema sansi da vovedat tugja tv pri svoja
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.160
Поени од реакции
7.711
znaci prodaden e? nema sansi da vovedat tugja tv pri svoja
Си постои и NeoTV

Веројатно
ReplayTV e од Кабелнет а преку Neotel им е понудата пакет со интернет + телевизијата Се договориле да ја имаат истата апликација што ја има NeоТV.

Различни им се на ReplayTV и NeoTV ресиверите/ бокс уредите.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
763
Поени од реакции
799
Си постои и NeoTV

Веројатно
ReplayTV e од Кабелнет а преку Neotel им е понудата пакет со интернет + телевизијата Се договориле да ја имаат истата апликација што ја има NeоТV.

Различни им се на ReplayTV и NeoTV ресиверите/ бокс уредите.
Replay TV е и за останатите пакети, нема повеќе Нео ТВ тв бокса да се даваат, сега нови даваат со новата платформата.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.160
Поени од реакции
7.711
Replay TV е и за останатите пакети, нема повеќе Нео ТВ тв бокса да се даваат, сега нови даваат со новата платформата.
Па јас колку што гледам иста апликација е. Што е различно тука во оваа промена?
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
763
Поени од реакции
799
Па јас колку што гледам иста апликација е. Што е различно тука во оваа промена?
Само името на апликацијата е променето, другото кај старите корисници останува исто. Секој нов што ќе случи договор ќе ја користи новата интерактивна телевизија (сопственик е КДС Кабелнет Прилеп).
@ts01 што имаш други информации околу новава ситуација што се дешава?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.364
Поени од реакции
3.730
Само името на апликацијата е променето, другото кај старите корисници останува исто. Секој нов што ќе случи договор ќе ја користи новата интерактивна телевизија (сопственик е КДС Кабелнет Прилеп).
@ts01 што имаш други информации околу новава ситуација што се дешава?
Ne kazuvaat detali nesto mnogu tajno teraat obicno porano se falea....
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.663
Поени од реакции
11.886
prodadeno bez dozvola od kzk izgleda e... plus logovo mnogu lici na MoveTV... se obidele da go kopiraat
Не мора да значи дека е продадена компанијата, секоја компанија може слободно да соработува со други компании и да користи нивни услуги, нема ништо нелегално во тоа.

Пред да го купи Близо, Вип нудеше Интернет, телевизија и фиксна телефонија преку Близо, така што Близо во пракса беше во партнерство со Вип. Ма да и тогаш се знаеше дека Вип ќе го купи Близо, ама изгледа им се брзаше, па затоа ја почнаа таа партнерска соработка пред да биде одобрена продажбата.

Нема да биде изненадување ако и Неотел е тргнат по истиот пат пред да му биде одобрена продажбата на Телеком Србија.

А да, и нова влада се крчка, не би било изненадување до крајот на јуни 2024 таа продажба да биде завршена работа.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.160
Поени од реакции
7.711
А да, и нова влада се крчка, не би било изненадување до крајот на јуни 2024 таа продажба да биде завршена работа.
Не верувам дека ќе се случи тоа брзо ама ВМРО сакаат трет оператор и тоа го имаат во програмата.

А за трет оператор да се биде треба да се има своја мрежа а не виртуелно да земаат од друг.
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2008
Мислења
10.663
Поени од реакции
11.886
Не верувам дека ќе се случи тоа брзо ама ВМРО сакаат трет оператор и тоа го имаат во програмата.
Истите тие кои го одобрија нелегалното спојување на Вип и Оне ?

Кога свињите ќе полетаат!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.160
Поени од реакции
7.711
Истите тие кои го одобрија нелегалното спојување на Вип и Оне ?

Кога свињите ќе полетаат!
Vip имаа своја мобилна мрежа нели? Овие МTEL немаат и ќе треба да почнат од 0 за мобилната мрежа а виртуелно да тераат некако не иде за да бидеш трет оператор и да се тркаш на пазарот зо останатите две.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.663
Поени од реакции
11.886
Vip имаа своја мобилна мрежа нели? Овие МTEL немаат и ќе треба да почнат од 0 за мобилната мрежа а виртуелно да тераат некако не иде за да бидеш трет оператор и да се тркаш на пазарот зо останатите две.
Ај вака, запиши си го ова на ливче и залепи го над мониторот од компјутерот и над звучникот од мобилниот телефон:

Пвеводбениците нема да воведат трет мобилен оператор во Македонија.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.160
Поени од реакции
7.711
Ај вака, запиши си го ова на ливче и залепи го над мониторот од компјутерот и над звучникот од мобилниот телефон:

Пвеводбениците нема да воведат трет мобилен оператор во Македонија.
Еве трчам да си го запишам и залепам :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom