MTEL Македонија {моб. оператор}

Член од
9 јануари 2021
Мислења
706
Поени од реакции
722
најнова промоција од Мтел на пола претплата
Се дури не понудат неограничен интернет ништо не бидува.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
So sto da se povrzeme so 4gb ?prvite 5meseci za 249.?posle uste 19meseci po 499 za povici i 4gb internet.?
Pa za 499 imas opcija i so 22 i so 30gb na Lyca, ako sakas i Tk e so 10gb 500.!
Fala nema so sto da se povrzeme.!
Pa za taa cena imas opcija na MNO a1 ,499 6gb i povici so sim bez dogovor
Автоматски споено мислење:

Ke ponudat 100% imaat dogovor so druga firma vo proces e se, so neotel toa propadna ama sega ke odat preku druga za opticka infrastruktura a za drugi tehnologii nemam info
Pocnuvas 10% i nisto ne spodeluvas...
 
Последно уредено:

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Деловна тајна е тоа нормално дека неможе и несмее да сподели
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
667
Поени од реакции
1.105
Ke ponudat 100% imaat dogovor so druga firma vo proces e se, so neotel toa propadna ama sega ke odat preku druga za opticka infrastruktura a za drugi tehnologii nemam info
Која црна фирма бе другар? Имаш претстава во Македонија кој има оптичка инфраструктура?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
999
Поени од реакции
423
Hahah abe taka mi kaza edna vrabotena preku druga firma ke bil optickiot najverojatno preku telekom, a mobilnata ako ostane vaka samo vrabotenite ke si imaat brojcinja izgleda
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Za mnogu mnogu skoro zapocnuva so opticki no ne mtel ke ve informiram koga ke bide oficijalno
не разбирам ќе почнат со оптика ама не со Мтел? Дури и да не е преку нивна мрежа на обичен корисник ништо не му менува тоа се додека е поефтино
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.135
Поени од реакции
550
Да не биде истата приказна како со неотел..сега после сега после и на крај НИШТО :)))
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.508
Поени од реакции
11.572
Za mnogu mnogu skoro zapocnuva so opticki no ne mtel ke ve informiram koga ke bide oficijalno
не разбирам ќе почнат со оптика ама не со Мтел? Дури и да не е преку нивна мрежа на обичен корисник ништо не му менува тоа се додека е поефтино
Јас како што имам разбрано веќе има корисници на Мтел кои користат оптички Интернет преку оптичката телекомуникациска мрежа на Македонски Телеком.

Какви пакети им нудат, по кои цени, дали се задоволни од добиената услуга, не знам, но знам дека се поврзани преку оптичката телекомуникациска мрежа на Македонски Телеком.

Можеби тие кои се веќе поврзани се вработени во Мтел, можеби е тест фаза, не знам, знам единствено дека некои од надворешните приватни подизведувачи на Македонски Телеком имаат поврзувано корисници од Мтел преку оптичката телекомуникациска мрежа на Македонски Телеком.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom