Monte Carlo Rolex Masters 2017

Дискусија во форумот 'Тенис' започната од The King of Clay, 17 април 2017.

?

Кој ќе го освои Monte Carlo 2017?

Анкетата е затворена 21 април 2017.
 1. Andy Murray

  1 гласови
  4,8%
 2. Novak Djokovic

  4 гласови
  19,0%
 3. Stan Wawrinka

  3 гласови
  14,3%
 4. Rafael Nadal

  9 гласови
  42,9%
 5. Marin Cilic

  0 гласови
  0,0%
 6. Dominic Thiem

  0 гласови
  0,0%
 7. Jo Wilfred Tsonga

  2 гласови
  9,5%
 8. Grigor Dimitrov

  0 гласови
  0,0%
 9. Alexander Zverev

  0 гласови
  0,0%
 10. некој друг

  2 гласови
  9,5%
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.528
  Допаѓања:
  2.806
  [​IMG]
  Чисто колку да има тема третиот мастерс во сезоната, прв на земја и официјално почнува големата земјена сезона. Први фаворити се Рафа и Ноле со идентична шанса според букмејкерите, а и двајцата се на долната половина што значи дека има големи шанси да гледаме меѓусебен дуел во полуфиналето.
  Сигурно скоро сите знаете, Федерер нема да игра до Ролан Гарос, а оттука се доаѓа до заклучок дека тој е најголемото име кое недостасува во Монте Карло.
  Главниот жреб почна денес, се одиграа 3 натпревари и првите патници во второто (покрај првите 8 носители) се Гофан, Соуса и Симон кој ќе игра против Новак во второто коло.
  Жребот е доста интересен, може да го погледнете на следниот линк.
  Потенцијални интересни дуели :
  Nadal - Zverev (3R)
  Nadal - Dimitrov (QF)
  Djokovic - Thiem (QF)
  Thiem - Goffin (3R)
  Nadal - Djokovic (SF)
  Murray - Wawrinka (SF)

  Бранител на титулата е Рафаел Надал кој го победи Монфис во минатогодишното финале, поради повреда на ногата, финалистот нема да биде во можност да ги брани тие 600 поени што ги заработи во 2016. Покрај него, вреди да се спомне и отсуството на Нишикори, Киргиос, верувам голема дупка после одличните настапи на првите два мастерси.

  За крај, одговорете на анкетата. :)
   
 2. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  23.871
  Допаѓања:
  47.422
  Симон :facepalm:
   
  На Xfire му/ѝ се допаѓа ова.
 3. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.528
  Допаѓања:
  2.806
  Ѓоковиќ мизерен, више срече него памети. Ќе видиме протув Буста или Качанов како ќе игра, веројатно ќе игра подобро, сепак прв меч на земја, но далеку од нешто што треба да се оправдува, катастрофа е веќе долг период.
  Од топ 10 играчите испадна Тсонга, тежок генијалец, пораз од Манарино.

  Утре програмот е одличен, еве ги мечевите кои ќе се играат на централниот терен.
  upload_2017-4-18_17-57-18.png
   
 4. Xfire

  Xfire forza juve!

  Член од:
  9 август 2008
  Мислења:
  6.717
  Допаѓања:
  1.116
  Не ми се верува колку слабо игре Бердих, колку пропажа само, секогаш ќе губи сет од секој тенисер, еве го 40 годишниот Хас му има напраено брејк и не му текнува да нападне, поштено ке си го изгуби прв сет, катастрофално движење, премногу е спор.
  ДРВО.
   
 5. ColdSky

  ColdSky

  Член од:
  18 септември 2011
  Мислења:
  5.336
  Допаѓања:
  5.389
  Енди 4 дупли у гем ипол :D Милер 3
   
 6. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  23.871
  Допаѓања:
  47.422
 7. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  1.079
  Допаѓања:
  801
  4-0 у трет сет пропушти ѕверот.
  Рафа експресно со Саша, 2 изгубени гема :).
   
 8. Del Boy

  Del Boy

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  5.788
  Допаѓања:
  11.083
  4-0 имаше инцестот од ној. :pos:

  noj.jpg
   
  На Zarniwoop му/ѝ се допаѓа ова.
 9. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.528
  Допаѓања:
  2.806
  Ми доаѓа да повратам кога ќе помислам кој е број 1.
  Мечот на Рафа не го гледав, некое поенче само, но мислам дека целосна заслуга има Саша за резултатот.
   
  На Stefan-kobe му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Xfire

  Xfire forza juve!

  Член од:
  9 август 2008
  Мислења:
  6.717
  Допаѓања:
  1.116
  Денеска многу лоши резултати.
  Но, само едно знам. Бев убеден дека Тим ќе го добие Гофан, ама ного бех сигурен по шо е на земја а и некако по добар ми делува моментално Тим ама се случи обратно? Немав прилика да го гледам мечот па да прогнозирам ама многу сум разочаран од резултатот што Тим изгуби, не сум толку изненаден од Куевас што го победи Ваври.


  И сега што ке биди: Гофан - Ноле ? што прогнозирате вие?
   
 11. marinetti

  marinetti

  Член од:
  1 септември 2014
  Мислења:
  3.686
  Допаѓања:
  5.097
  Овој еден челинџер годишно дали ќе земе, камоли па еден слем.
  Шала на страна, максимално пропаднат е дечкото, нема веќе ни ќејф во терање сеир.
   
  На Del Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. СаШеНкО

  СаШеНкО Гостин

  Ноле непрепознатлив...
   
 13. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.528
  Допаѓања:
  2.806
  Гофан одигра одлично и веројатно заслужи да победи, меѓутоа да не заборавиме дека Новак водеше 2-4 во треиот сет, а имаше и 2 врзани брејк топки на резултат 0-2 за да има дупли брејк позитива 0-3.
  Иначе и кралот Куевас си дозволи луксуз, не му беа доволни 5-4 и 30-0 на свој сервис во третиот сет, го изгуби 5-7 од Пуи.

  Ќе има светлина да се одигра мечот Надал - Шварцман?
   
 14. Xfire

  Xfire forza juve!

  Член од:
  9 август 2008
  Мислења:
  6.717
  Допаѓања:
  1.116
 15. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  23.871
  Допаѓања:
  47.422
  Е не освоиш ли сеа титула Надал мамицата ќе ти ја ебам.
   
  MacedoniaTimeless, Del Boy, The King of Clay и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: